Navigace na čísla popisná v ČR

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod majklb 13. 12. 2009 13:30

No kdyby TT měl navigaci na čísla popisný už teď, tak jdu určitě do něj, líbí se mi velice MapShare, ale bohužel je nemá. A jelikož to potřebuju, tak nemám na výběr mezi Garminem a Navonem, který to má za 500 příplatek.
majklb
Junior

Odeslat příspěvekod superkutil 14. 12. 2009 13:35

Pánové, na eTrex také nedám dopustit. Mám možnost ho teď porovnávat s Nuvi 765T.

A Nuvi je šílená, úplně se mi zbláznila Obrázek

Na eTrex mi fungují všechny mapy (CN 2010 apod, Atlas NT 8, Adresy CR).

Znovu opakuji, že TomTom je o třídu lepší jak Garmin, nabízí lepší navigaci, je přehlednějsí, uživatelsky přívětivější, má MapShare, má IQ routes, dopravní info je přehlednější, k informací se dá dostat s menším počtem kliků, lépe určuje polohu. I nejlevnější problémy nemají problémy s překleslováním nebo zpožděním. Je možno lépe nastavit potřebné parametry, zvuky, upozorňování atd. Lépe se zobrazují POI.

Výhodou Garmin je jen celoživotní aktualizace map zdarma a podpora formátu GPX.
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanoh 27. 1. 2010 21:08

Sice je to trošku obezlička, ale na IGO fungují popisná čísla jako POI. Člověk tedy musí hledat POI blízko adresy a ne přímo adresu, ale rychle se na to zvykne a navigace na jakékoliv popisné číslo v ČR je fakt super. To POI se dá samozřejmě nainstalovat na jakékoliv zařízení založené na IGO (tzn Navon, Clever, ...)
stanoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vagi_1 28. 1. 2010 11:46

Dynavix má taky součástí všech map databázi č.p., viz http://www.dynavix.cz
vagi_1
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 28. 1. 2010 12:07

Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LancerEVO10 31. 10. 2010 19:07

Zdravím,
koupil jsem si Mio Moov S505 a když jsem se ptal prodejce, tak mě ujistil, že to umí navigovat na čísla popisná s vyjímkou opravdu malých sídel ]:-< , skutečnost je všek jiná a tak bych se chtěl zeptat, jestli je možnost dokoupení map. Předem děkuji za odpovědi ;-)
LancerEVO10
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 31. 10. 2010 19:30

mapy Miácké dokoupit jistě jde, ale 99% databázi čísel popisných v CR nemají!!! žádné! vaše mapy mají tak 40 %. stejně jako mapy tomtomu a dalších značek.

99 % pokrytí čísel popisnýcch v CR mají navigace: garmin modely xxxx, navigon nové modely yy, navon za poslední půlrok.

jestli jste č. p. chtěl a navi lze vrátit, vratte ji a současně s rozběhem nakopněte prodejce do (_!_) takovou silou, až se mu tam otiskne link tohoto fora, kde se muže leccos doučit.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Badys 31. 10. 2010 20:24

Ahoj, rád bych se zeptal, kde jsi přišel k informaci, že Navigon nové modely yy umí 99% č.p. můžeš to prosím upřesnit? Dát odkaz na tuto info? Používám Navigon přes 2 roky, moji vinou jsem přístroj poškodil a budu muset koupit novou navi a mne právě u Navigonu chybí 2 věci
1) 99% č.p.
2) pokud mám více průjezdních bodů a je mi jedno v jaký čas ve kterém budu, tak bych chtěl aby je navi seřadila nejlogičtěji z pohledu jízdy.
Bohužel dle mého názoru ani jeden požadavek neumí ani ty poslední modely od Navigonu. To umí třeba Garmin 3790, do kterého se mne nechce. Jinak proti Navigonu nemohu říci špatného slova.
Snad by mi stačili jenom ty čísla popisná 99% a ten druhý bod bych i oželel.
Badys
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 31. 10. 2010 20:32

Zdravím, čísla popisná bude umět Navigon tak od minulé aktualizace mapy.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 31. 10. 2010 20:33

badys: časem se tu objeví majitelé navigonů yy (40 a 70ky) a potvrdí to.

optimalizovat průjezdní body umí všechny navigace Navon v historii, dnes a jistě i zítra.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Badys 31. 10. 2010 21:26

Díky za info,
2 Romstar - píšeš č.p. má umět Navigon od minulé aktualizace mapy, myslíš, že všechny řady? Mám 8110 officiálně upgradovanou na 8310, poslední aktualizace map byl 3Q.2010, který jsem nainstaloval a ihned druhý den jsem jel na Teplicko a milá navi se mne stále restartovala (nikdy před tím se nic takového nestalo), takže když jsem přijel domů, tak ihned jsem vrátil zpět Q2.2010. Problém s restartem zmizel nicméně Q2.2010 99% č.p. neumí a Q3.2010 jsem na své navi nestihl na č.p. otestovat, protože jsem jel to Teplicko na mé uložené oblíbené a pak jsem se musel vrátit mapově zpět kvůli těm restartům.
Jen pro úplnost, kdyby někdo náhodou nepochopil - vše řádně zaplacené tzn. legální, žádná pochybná instalace.
2 audis - měl jsem v rukách pár navigací, ale opravdu mne osobně nejvíc sedl Navigon, pak dlouho nic pak Garmin nüvi 660. Vůbec mne nesedlo Mio s Igo.
Problém je, že Navigon je docela dost návykovej - hlasová navigace bych řekl tak akorát ukecaná, příjemný ženský hlas, parádní intonace no a pak se mne zdá každý hlas v jiné navi naprosto mimo. Ale to je o sobním pocitu a samozřejmě to každý může cítit jinak. Sry toto už bylo dost OT.
Badys
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 10. 2010 22:28

badys:
1) Mio s igo (myslíte zřejmě Mio s navigační aplikací Igo2006) je nebe a dudy ve srovnání s nástupcem "Igo 8" před 2 lety a jeho nástupcem v této době Igo Primo.
2) nedokážu si představit ofic upgrade modelu na jiný model. příklad: jako flashnout HTC 3g Jade na HTC Touch2. Pokud to skutečně ofic šlo, pak budiž. pokud ofic ne, příčinu s mapami bych hledal tam, ale dávám jen obecnou radu z praxe s elektronikou a kapesními ppc a pna.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Badys 31. 10. 2010 22:47

Ano, ofiko šlo asi před rokem přes NavigonFresh (komunikační sw do pc) cca za 50€ koupit sw upgrade z 8110 na 8310, čehož jsem využil a následující cca 3 aktualizace map byly OK, akorát teď ta poslední byla špatná. Ale četl jsem na webu, že jsem nebyl sám.
Badys
Junior

Odeslat příspěvekod audis 31. 10. 2010 22:50

a) pokud nebude jiné řešení, tak downgrade na 8110.
b) je možné, že nové mapy s čísly pop. v CR prostě starší modely přístrojů resp. jejich fw nepoberou, čemuž teda jako technik téměř nevěřím. pokud to teda nebyl záměr výrobce. čemuž se mi věřit taky nechce.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 31. 10. 2010 22:52

čp umí navigony až od veze x4xx a samozřejmě nové typy N40 a N70 (přesněji verze programu 7.5.9 a vyšší, poslední verze je 7.6.2, která je v N40 a N70). Je to tedy podmíněno jak verzí SW tak i verzí map. Pokud vím, tak i existuje možnost upgreadu z 8xxx na Navigon 70
Zubr123
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků