Navigace na čísla popisná v ČR

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod all in one 30. 6. 2009 04:53

Akan píše:... To je opět jen výkřik poraněné sektářské cti. Začátečníka někdy trochu přihávám, protože jinak se nelze dostat vám vy velicí chvalitelé GA pod kůži...Jirka alias Akan

Tato fóra dlouhou dobu sloužila uživatelům ke sdílení zkušeností. Idylická doba pominula a poslední dobou se zde projevují často kverulanti, kteří si nepřečtou manuály, nezvládají triviální úkony a pak zde vykřikují o nesolidnosti, marketingových lžích, dokonce o kradení osobních údajů a pod.!
Akane, vás jsem mezi ně rozhodně neřadil a nestačím se divit tomu co jste napsal, asi jste vstával levou nohou - stane se! Valí se na nás hafo informací, ne vždy dobře strukturovaných a není tedy problém něco přehlédnout. Když nevím a zacyklím se, tak se zeptám kolegů na fóru, ale nazapleveluji diskuzi podobnými výlevy.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 30. 6. 2009 06:32

Svou práci s EDGE 605 jsem začal poctivou prací na překladu příručky. Obstaral jsem si návod na Adresy CZ a popis Map Source. Ze všech těchto zdrojů jsem nenabyl přesvědčení, že to co se tam píše je skutečnost. Také žádné jiné svědectví než kusé výkřiky o dokonalosti toho, či onoho jsem nazaznamenal. Romstár říká, že mé příručky nenalézají odezvu. Ano a oprávněně, neboť již předlohy jsou špatné. Problémy GA s SW jasně ukazují na cosi shnilého v celém systému marketingu a zákaznické podpory GPS navi všeobecně a u GA zvláště. Není to jen problém GA. Na propagaci NAVONU v Poličce by si mohl vytvořit ročníkovou práci student 3. ročníku obchodní školy na téma jak oslepit budoucího zákazníka Barnumským stylem. Nevynechám ani TT, který, když je uveden na konci se bude pamatovat lépe, neboť jeho pokusy s TT Home a TT Route planner Beta jsou rovněž pozoruhodné. Ve světě takovéo prostředí ovšem vede k aktivitám, jako je plánovač TYRE nebo předtím uvedený i když ne tak smysluplný odometr TRIPMASTER. U nás mohu zaznamenat pracovité POI.CZ a několik dobrých tvůrců příruček, různě roztroušených. A teď k tomu co jsem napsal: Cílem nebyla původně provokace, ale prostá snaha najít podstatu nedobré věci veřejné v oblasti Navi, která tkví podle mého přesvědčení především v sektářství. Protože jsem prvním dovozcem GA do této země, obzvláště mne to mrzí zde. Nicméně to není má starost. Dávno se tímto obchodem nezabývám a jsem v této oblasti pouhý amatér. To si musíte vyřídit mezi sebou Vy distributoři a ostatní "Blíže u stolu stojící". Jirka alias Akan
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 30. 6. 2009 08:24

Kdyz k tomu pridam to, co jste tu predvedl ve vlakne "co je to turn by turn navigace", tak jste v mych ocich klesl na naproste dno :(
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 30. 6. 2009 08:45

Šlápnul-li jsem Vám na kuří oko, omlouvám se, ale prosím:"Neučte starého hada syčet." Jirka alias Akan
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 30. 6. 2009 13:02

Zdravím, ahoj Jirko nevím jestli náhodou někdo již nenašel fígl jak dostat Adresy do Edge. Ale tím, že máš Aresy v Map Source tak jsi získal všechny adresy i pro tvůj TT go 910, protože si můžeš najít adresu v MS a do Go 910 si zadat jen souřadnice.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 30. 6. 2009 18:19

V EDGE 605 to není nijak potřeba. Na kole nejezdí ani pošťáci. Do GO by mi to pasovalo. Nerozumím zkratce MS a souřadnice. Tím myslíš moje číslo domu? Starý Had
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 30. 6. 2009 19:35

Myslím Map Source které jsi měl na CD a které si můžeš nainstalovat do PC spolu s mapami Atlas a Adresy. Potom můžeš v MS najít jakoukoliv adresu v ČR a na základě souřadnic co se ti ukážou si můžeš tyto souřadnice navolit do GO a vyrazit na trasy. Pokud ovšem Go umožňuje zadat souřadnice jako cíl?
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 30. 6. 2009 21:32

TT GO 910 umožňuje samozřejmě plánovat podle souřadnic. Mám však v TT Home natažený s TT H a GO kompatibilní plánovač TYRE, který totéž dokáže pouhým kliknutím, protože používá shodné mapy Teleatlas. TYRE je průběžně upravován jak pro M-bickery tak pro Autaře. Je nesronatelně pružnější, než cokoli co jsem až doposud zkoušel. Popsal jsem to na stánkách TT pod celým názvem. Umožňuje sdílet trasy s jinými, sobě rovnými lidmi z EU i světa. Před cestou do Řecka jsem jej použil poprvé a po několika týdnech nic jiného nechci. TT RP beta je nadále v plenkách, Amapy mají omezený rozsah a MapSorce není opřen o stejné mapy ani nic zásadního nepřináší. Pro člověka, který si nechce věčně hrát se "softvérem" to prostě není. Starý Had
P.S.
Usedlý pán jako já, má rád dobré pivo a klid na cestě. Tím se podobá Čech Holanďanu nebo Irovi, Brita nevylučuji (mají klub pro dobré pivo zvané Budvar). Proto mám TT GO a ta čísla popisná si najdu v nějaké bázi typu "Bydlok".
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 2. 7. 2009 13:41

piErcE píše:ne, neumi. a jestli bude umet - to nikdo nevi.

Obo by stacilo byt chapavejsi, rovnou se zeptat, jestli edge podporuje cisla popisna, a ne tady vykrikovat lzi typu, ze garmin lze, ze zadna cisla popisna nema. pak se nedivte, ze reakce (i me) byly takove, jake byly.

PS: v minulosti jsi se tu choval jako expert pres vsechno, co se tyka navigaci. kampak se to sebevedomi ztratilo?


EDGE 605 umí přijmout a uložit ATLAS 8NT, umí přijmout a uložit ADRESY ČR v1 a neumí vyhledávat v jiné mapě než je TOPO CZ 2, která obsahuje čísla orientační. Toto je celá pravda a nic než pravda. Jinými slovy: Nákup něčeho jiného je nedopatření. To jsem učinil po poradě zde. Při hledání v manuálu GA EDGE 605 jsem našel (pomocí prstu mého kolegy) na stránce dole noticku: Před nahráváním jiné mapy vyjměre mikrokartu jinak se smaže. To by mělo být červeně na začátku! Také zprávy o tom že EDGE 605 umí soubory NT což je uvedené v manuálu ADRESY ČR v1 bez dodatku, že ČP nikoli je matoucí. Lovení informací způsobem uvedeným v citaci shora je požadavek nouzových řešení. Dělejte něco jiného, než vtloukání dogmat do našich hlav DEALEŘI. Starý Had
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 2. 7. 2009 15:41

K těm adresám, nezkusil byste vypnout všechny ostatní mapy a potom vyzkoušel, jestli nezafungují ty adresy?
Výsledek případně sdělte.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 2. 7. 2009 17:12

akane, prosim .. nez neco napises, tak si to nejdriv napis na necisto. ja opravdu nepochopil, co vlastne chces rict.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 3. 7. 2009 06:13

EDGE 605 při zkoušení obsahovalo nejprve samotnou mapu TOPO CZ 2. Potom (po vyzkoušení) byla přidána mapa ATLAS 8NT, se kterou byly předtím v MapSource funkčně spojeny ADRESY CZ v1. Toto funkční spojení spolupracovalo bezchybně. Při vkládání map z MapSource byla vyjmuta z EDGE 605 mikrokarta s TOPO CZ 2 (je to předepsáno jako opatření proti přepsání (smazání)). Po přetažení Atlasu a Adres do EDGE 605 se tyto dva produkty jeví jako oddělené a nespolupracují. Když se (po vložení mikrokarty s TOPO CZ) zvolí libovolná mapa a vyhledávání, proběhne toto vždy v TOPO CZ 2. Bylo zkoušeno zadání podle města, ulice, čísla popisného. Každá tato položka samostatně a jejich kombinace. Výsledek je ukázání středu ulice, tedy neschopnost orientace podle čísla popisného. Vyhledání podle čísla orientačního pracuje za podmínky, že toto existuje. Není-li takové číslo, a je-li zadáno město a ulice, ukáže se střed ulice. Doufám, že je toto vyjádření dostatečně pregnantní. Jirka alias Akan
P.S.
Zkoušku jsem nedělal já, ale můj opravdu erudovaný kolega z oboru IT/HW/SW.
On sám vlastní COLORADO a ví co je možné a co nikoli.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 3. 7. 2009 07:00

ok .. tak uz chapu. kolikrat nam tady jeste zopakujete, ze se vam na edge nepovedlo rozchodit adresy? ono to staci jednou. a ne svou neznalost a neschopnost si precist manual svadet na garmin, na jeho marketing, na lidi tady na foru a koho jste tu jeste stihl pourazet....
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 3. 7. 2009 07:20

Akan píše:...Doufám, že je toto vyjádření dostatečně pregnantní. ...

To asi bylo, ale asi jsme si nerozumněli.
Nezkusil byste v nastaveních všechny mapy vypnout a nechat jako jedinou aktivní mapu ty Adresy? To by mě zajímalo, protože netuším, podle jakého klíče se vybírá databáze pro hledání adresy. Vám to evidentně hledalo podle jiné, protože v případě neaktivních map to případně nemělo najít vůbec nic. Na erudovaného kolegu s Coloradem se nespoléhejte, zkuste to sám. Pokud neumíte vypnout mapy v menu, dejte vědět, Edge jsem sice nikdy neviděl, ale určitě najdu na netu manuál.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 3. 7. 2009 10:41

Samotné adresy jsou "slepé". Je to vrstva, která se používá nad vrstvou dat mapového díla se strukturou NT. Můžete si to vyzkoušet v MapSource. Také již jsem obdržel radu, abych si nahrál soubor ATLAS 8NT+ ADRESY ČR v1 z MapSource na mikrokartu a používal takto. To je původcem Garmin zakázáno (znemožněno). Tím se rozumí, že data ATLAS + ADRESY lze používat jen v originálním zařízení Garmin jako je například COLORADO. To považuji za diskriminaci, na kterou jsem nebyl řádně před koupí upozorněn. Jirka alias Akan
Akan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků