Navigon 2510 explorer

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martinhamr 29. 4. 2010 16:20

Ahoj,pořídil jsem si tento kousek a chci se vás zeptat na skušenosti s tímto drobečkem. :-)

Nějak totiž nemohu natáhnout TMC informace.
Přílohy
bbb.jpg
bbb.jpg (63.79 ) Zobrazeno 1943 krát
aaa.jpg
aaa.jpg (9.2 ) Zobrazeno 1952 krát
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod chovatel 6. 5. 2010 11:09

Nazdar, tiež mám v pláne kúpiť navigáciu Navigon a pozeral som po type 2510 alebo 4350max.
Aké máš skúsenosti s navigáciou
chovatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 6. 5. 2010 22:23

za vynaložené peníze se dá koupit lepe. navigon ztrácí na to, že nelze snadno nahrát komunitní poi a radary, nelze mít v CR kompletní databázi čísel popisných, co jsem zatím viděl tak jeho klávesnice není qwerty ale ABCD takže potěš koště na tom něco zadávat, navigační vybavenost funkcemi je prumer.

jsou jiné navi, které za podobné peníze nebo menší tytonedostatky nemají. ale jestli se vám líbí, kupte si ji, špatná přístroj to rozhodně není. třeba levné modely s TMC velmi konkurují cenou, páč za ty prachy s TMC (1310? ) nic jiného není k sehnání kvalitního(!).
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chovatel 7. 5. 2010 05:53

čo lepšieho by ste mi odporučili, dám si poradiť
chovatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2010 08:33

chovatel píše:čo lepšieho by ste mi odporučili, dám si poradiť

Hlavně si nekupuj žádnou navigaci co nemá víc průjezdních bodů a souřadnice/Navigony to mají již všechny/.Co se týče Navigonů malé mínus skutečně je že nejdou přidávat uživitelské POI.Ale zase základní POI databáze je již i v Navigonu velice obsáhlá/akuální mapy Q2 2010/ a pokud tam náhodou nějaký bod není, není problém přes např.Google mapy si místo do navigace zadat-naklepat souřadnice je dílo okamžiku.Jinak obsáhlá databáze radarů aktualizovaná často u Navigonu samozřejmě je.Výhoda Navigonů je v úplně jednoduchém ovládání a spolehlivosti.
anonymni

Odeslat příspěvekod Marek.P 7. 5. 2010 08:36

Audis doporuci jen navon s igo8.Musis se rozhodnout co od navigace chces.Poi v navigonu neresim,pro me jich tam je dostatek,radary neresim,dostatecne fukce za 2500kc.Klavesnice mi vyhovuje.Mozna vetsi displej.
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2010 08:53

Marek.P píše:Audis doporuci jen navon s igo8.Musis se rozhodnout co od navigace chces.Poi v navigonu neresim,pro me jich tam je dostatek,radary neresim,dostatecne fukce za 2500kc.Klavesnice mi vyhovuje.Mozna vetsi displej.

Ono to záleží na co si člověk zvykne.Aktuální mapové podklady jsou u všech navigací na podobné úrovni-jak jsem již psal-jediné potřebné jsou průjezdní body-plánovat trochu delší cesty s pomocí map na webu je hračka a hlavně člověk dojede kam potřebuje a taky většinou tou nejlepší cestou.Žádné navigaci 100% věřit nejde-algoritmy pro vytváření tras jsou občas záhadné.. :D
Jinak radši větší displei já mám třeba 3.5, ale když jsem navigaci kupoval byl ještě velký cenový rozdíl proti 4.3-teď by jsem koupil větší-ale stačí i 3.5.
Co se týče map když jsem ji kupoval byla tam verze Q3 2008 a teď mám 6tou aktualizaci Q2 2010 a rozdíl je obrovský-hlavně východ ČR.To samé v POI bodech.
Naposledy upravil anonymni dne 7. 5. 2010 09:12, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod chovatel 7. 5. 2010 09:08

Ja už mám v hlave guláš z navigácii. Teraz som našiel aj navigaciu DYNAVIX, čo na to hovoríte
chovatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 7. 5. 2010 09:17

Já sem si zvykl u navon s igo8, že si přidám komunitni poi třeba na zajímavostí 2. Světové války a výběr z stovek dalších z poi.cz. Radary aktualizuju zdarma take tam. Ne vždy mám po ruce google. Take jsem si zvykl na qverty která mi filtruje klávesy. Take jsem si zvykl na hlasitost dle rychlosti a samocinne snížení jasu s nočním režimem a lze mít databází čísel popisných v čr. Nevidím žádný prakticky důvod, proc kupovat jinou nebo dražší navigaci, které vždy něco chybí. Igo8 nic nechybí.

-- 07 kvě 2010 10:20 --

Pocti si v sekci jakou navigaci vybrat moje a další příspěvky. Získás přehled.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chovatel 7. 5. 2010 09:22

aký je to typ Navonu
chovatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2010 09:29

chovatel píše:Ja už mám v hlave guláš z navigácii. Teraz som našiel aj navigaciu DYNAVIX, čo na to hovoríte

Dynavix s 4.3 obrazovkou mají teď za super cenu na
http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... iid=101001
(2000kč !!).Ovšem zda jsou tam aktuální mapy a zda vůbec jdou mapy aktualizovat/nelegálně prý nejdou/to nevím.A bez aktualizací map by jsem se tomu radši vyhnul.Navigony mají výhodu, že podpora výrobce aktualizace map je výborná-4x ročně....Dokonce i na starší typy navigací vydali soft který je předělává na podstatně novější např.s mého 12OO se stal 2300 což je obrovský rozdíl.A hlavně to snad neudělal žádná další výrobce-spíš na starší verze ukončí úplně aktualizace.

-- 7. 5. 2010 11:10 --

audis píše:Já sem si zvykl u navon s igo8
-- 07 kvě 2010 10:20 --
Pocti si v sekci jakou navigaci vybrat moje a další příspěvky. Získás přehled.

Igo8 je určitě dobrý programo to nic.Ovšem osobně by jsem měl strach s hardweru Navonu.U navigonu je hardwer kvalitní-nikdy jsem nezažil např.samočinné vypnutí/u služebního Mio normál-samozřejmě vždy v nejnevhodnější okamik :D
A pokud si člověk přečte fóra s levnýma navigacema/příklad GoClever/ tak jsou pořád nějaké problémy s hardwerem-to prostě u Navigonů není-i když pokazit se může všechno. :D
anonymni

Odeslat příspěvekod Marek.P 7. 5. 2010 11:27

Navon ma o dost drazsi aktualizace map.U navigonu stoji aktualizace 1000kc na rok(40 statu),navon 500kc,ale jen CR.
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod audis 7. 5. 2010 12:02

No to je informace jak stehno. U toho navigomu je to nějaká akce ne? U navon celá evropa roční předplatné okolo 80eur, ale jsou občas akce s lepší cenou. Samotná čr svoji kolem te 500kč pokud by někdo chtěl. Zdůrazňujú ty věci které jsem jmenoval a které navigon nemá: jsou nesmírně užitečné a budete je využívat nevědomky kazdy den, i když to tak teď nevypadá. Já bych navi za svoje bez těch věci nechtěl ale neříkám, že jsou špatné. Prostě jim chybí dle mě samozrejme věci.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2010 12:14

audis píše:J samocinne snížení jasu s nočním režimem a lze mít databází čísel popisných v čr.
-- 07 kvě 2010 10:20 --
.

No samočinné snížení jasu mají všechny Navigony.A databázi čísel popisných myslím oficiálně nemůžeš mít.Ono k Navigonu je taky program na bezproblémové vkládání POI bodů, který jde získat např.zaplacením... :D :D
anonymni

Odeslat příspěvekod audis 7. 5. 2010 18:57

dodatek: hardware navon je pruměr, dle prodejce na to, že to jsou B-brandové navigace, tak mírně lepší pruměr. mně z toho vyplývá: hw bezproblémů. sleduji forum prodejce, nikdo si na navony hw nestěžuje. na golevecer a další občas ano.

dvě nevýhody navonu: nelze aktivní držák mít a nelze plánovat z pc. toto vše. za pár týdnu přijdou nové modely navon s novým nav sw Igo Primo. nečekám radikální funkční změny oproti Igo8. očekává se, že bude model s aktivním držákem. Ceny však budou vyšší, než dnes N470/n560/n650 s igo8. http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... pnc_id=126

dynavix: mno, jestli stojí 2000 kč a má čísla popisná, tak i přes dětisnké navigační vady a občas nedostatky při jízdě a navigaci, dobrá koupě. jakmile se cena přiblíží navonu, dynavix ztrácí smysl. pokud se ocení danově uznatelná kniha jízd ( nemám info jak moc snadno se používá), tak priority se mění a klidně bych volil dynavix.

-- 07 kvě 2010 20:00 --

PaulZ píše:
audis píše:J samocinne snížení jasu s nočním režimem a lze mít databází čísel popisných v čr.
-- 07 kvě 2010 10:20 --
.

No samočinné snížení jasu mají všechny Navigony.A databázi čísel popisných myslím oficiálně nemůžeš mít.Ono k Navigonu je taky program na bezproblémové vkládání POI bodů, který jde získat např.zaplacením... :D :D

1) snížení jasu myslím skutečně snízení jasu display, ne jen výměnu barev za noční barvy. má to?
2) mohu mít v navonu ofic. databázi čísel popisných v CR. bud je v krabici nebo k dokoupení. akt. info u prodejce. věř mi.
3) nojo, al eto jsou prachy a práce navíc. uživatelé tomto, navon a další, jim stačí jen nakopírovat soubrory do navigace a tím jsou hotovi. stačí obyč počítač a microussb kabel. vy s navigonem, pokud vím, tak ne. potřebujete ten navíc placený sw a dál snad už jen kopírujete.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků