Navigon 8110 - recenzia

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JJS 20. 6. 2008 07:32

to Marek L.: Marku kedy vyjde recenzia Navigonu 8110?
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 6. 2008 08:46

Příští týden. Možná bych ji mohl zase vydávat ve fóru po částech.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stranskyfr 21. 6. 2008 08:01

Před 14 dny jsem koupil Navigom 8110. Před tím jsem měl Mio 710, Tomtom, Dynavix a múžu říci, že tato navigace zatím nemá chybu. První postřehy jsou následující :
-aktivní držák je velni kvalitní, nechvěje se a uchycení a vyjmutí navigace je opravdu jednoduché a rychlé
-spojení s telefonem je bezproblémové, navigace ihned načetla telefonní seznam (kontakty z mobilu) a poslední hovory. Z tohoto jsem měl obavy, protože používám nejlevnější Nokii 3110 clasik a nebyl žádný problém. Po přiblížení k automobilu navigace telefon najde a propojí. Hovory přes navigaci jsou čisté a bez ozvěny
-spojení navigace s autoradiem fm přenosem je perfekní, navigace sama vyhledá volnou frekvenci a napíše jak přeladit autoradio. Jsou tam 2 možnosti přenosu a to pro evropu a USA. Druhá možnost má silněnjší vysilač. Vyzkoušeno v Berlingu, které má pokovené čelní sklo a není žádný problém.
-pokovené sklo této navigaci nevadí, běžně je chyceno 6-8 satelitů, náběh je ovšen poněkud pomalejší - cca 2 minuty
-samotná navigace nezavádí do pole pokud jsou povoleny dálnice a placené úseky
-zaregistrování navigace je primitivní, zvládne to i počitačový laik
-používám kartu sdhc 4 GB bez probémů a myslímsi že v pohodě zvládne i větší
-grafika je perfektní ale pří aktivaci všechfunkcí dochází k nepatrnému trhavému pohybu
stranskyfr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 21. 6. 2008 09:58

Zdravím, mám Garmin Nuvi 660 a Opel Vivaro, který má pokovené sklo, proto se Garmin také chytá trochu déle, ale pokud si zapnu GPS doma, kde chytnu signál okamžitě tak v autě mám plný signál dříve než zapnu pás. Jinak přesně takhle funguje i Garmin (co se týče telefonů), ale má jednu výhodu má lepší mapu ČR, ale zase nemá reálné zobrazení.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 24. 6. 2008 19:13

Tak moje prvni dojmy jsou vicemene kladne, az na jednu jednosmerku, kterou me to hned hnalo (a to uz je tam tak cca 20let)...pak co me prekvapilo, tak ze primo na kruhaci uz nehlasi jak se ma jet. Zahlasi to predem, ale primo na kruhaci uz ne..

jen ta stabilita neni vskutku nejlepsi, uz na me vyskocila tabulka Fatal Error a muselo se restartovat :D
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jdidi 27. 6. 2008 11:40

Zdravím, chcem sa ťa spýtať Franto, píšeš, že spojenie FM vysielača s rádiom je perfektné. Je kvalita zvuku porovnateľná s kvalitou zvuku z CD.čka prípadne z rádia a či je vysielanie stereo alebo mono? Diki
jdidi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stranskyfr 27. 6. 2008 13:38

Mám Berlingo - original radio a kvalita zvuku se hodně přibližuje poslechu z CD a zvuk je stereo, je pravda, že mám FM transmiter nastavený na USA, což se asi v Evropě nesmí, protože zde je větší výkon přenosu, ale i v normě pro Evropu je příjem velmi dobrý. Hlavně záleží na umístění autoanteny. Pokud je antena vzadu jako u Škodovek, pak asi bude příjem horší. Berlingo má antenu nad předním sklem a není zde žádný problém.
stranskyfr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 6. 2008 14:42

No já z Oktávky 2 teda nemam zrovna nejlepší pocit - mluvilo to děsně potichu, takže se musela hlasitost na rádiu dát hodně nahlas a pak v tom byl dost slyšet šum...

Ale tak ještě to teď půjdu vyzkoušet, aby to nebyla nějaká výjimka a já tu zbytečně neodrazoval :-)

edit: Takže jsem si s tím teď nějakou dobu hrál. A pocity jsou takové, že na přehrávání hudby je to v pohodě použitelné. Hraje to pěkně, jen na pozadí, když se člověk soustředí či je ticho v písničce, je slyšet šum. Ale po nastartování to stejně splyne se zvukem motoru, takže to je ok. Jenom když začne říkat příkazy, tak tam u nich je ten šum už docela výrazný, to nevím čím je to způsobeno. Navíc jsou na můj vkus v porovnání s hudbou moc málo hlasité (měl jsem u hudby i navigace hlasitost na max), člověk by čekal, že příkaz bude hlasitější než hudba a ono ne. Jako celek ale musím hodnotit FM vysílač pozitivně, je to použitelné, i když já osobně asi zustanu u cd s mp3 a hlasem přímo z navigace :-).

Ono taky na kartě je volných z výroby už asi jen 100MB - což moc nechápu. 4GB karta o tolik dražší není, vešly by se tam i uživatelské soubory a hlavně s ohledem na 2 roky aktualizací map si myslím, že to za nějakou dobu nebude stačit i pro ty mapy samotné. A rozhodně to pak bude pro míň zdatné uživatele problém si nějaké mapy smazat či kopírovat vše na novou kartu, aby se tam vešla aktualizovaná verze. Ale to je jen takový můj povzdech nad nelogičností výrobce na závěr :D
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinhamr 2. 7. 2008 15:24

Tak jsem dnes musel zajet do centra Prahy autem a akoukal jsem že má Navigon různé stupně barevnosti u dopravních problémů ( TMC ).Například Ječná byla na slušném stupni 3,popojíždělo se vcelku plynule a u Navigonu byla jen růžově vyznačená.Zato Nuselský most ve směru do centra stál,a byla tam rudá jako hadr u toreadora.Nevím jestli jste si toho také všimli?
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 2. 7. 2008 15:54

Kde přesně je to takle barevně vyznačené? Už když tam vyskočí tabulka (ignorovat x vyhnout)?
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinhamr 2. 7. 2008 20:09

Je to v mapě,musíš dát zobrazit...
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod martineams 19. 7. 2008 22:50

Zdravím všechny šťastné majitelé této navigace. Zatím jen vybírám kterou a od kterého výrobce. Tahle je na samém vrcholku mé hitparády. Zatím k ní mám pár nezodpovězených otázek.

Mám auto (Citroën C4 Picasso), kde je čelní okno hodně daleko a i ten dlouhý držák asi bude krátký. Navíc mám přístrojovku uprostřed a před volantem otevírací schránku, kterou používám. Nabízí se mi možnost uchycení držáku na trojúhelníkové pevné přední boční okénko, které je ještě před dveřmi. Mio C720 tak uchytit šlo, ale nevím zda u tohoto držáku ten kloub dovolí natočení o 90°. Na přístrojovku se prý dá uchytit a přetočit.

K tomu se váže další dotaz na to lepivé kolečko. Je to samolepka, nebo nějaká přilnavá hmota. Představa že si zničím přístrojovku nějakou samolepkou kterou už nikdy dolů nedostanu mě moc nerajcuje.

Dále by mě zajímalo jak moc hrozné to je s tím navigováním na ty polní cesty.
Děkuji
martineams
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJS 28. 7. 2008 11:36

Kolega ma C4 Picasso a drziak ma presne na lavom bocnom okienku. Da sa v pohode otocit o 90 st., dokonca v navode je, ze to ide aj o 180.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod martineams 28. 7. 2008 15:45

Tak to je skvělá zpráva. Jen ještě počkám na podrobnější informace o novince Naviogon 7210 o které jsem se dozvěděl o víkendu. Pak se uvidí.
martineams
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků