Vlastně se tento dotaz týká toho, na koho se mám obrátit s nahlášením chyby. Mám navigaci Dynavix Delta III s aktuálními mapami v.94. Ulice Hořátevská ve městě Nymburk je považována za "nevýznamnou lokální silnici" (je to přitom naprosto normální plnohodnotná obousměrná ulice).
Pokud dám navigovat z nedalekého POI - Kaufland do mého bydliště (ulice Pístecká, je kolmá na Hořátevskou) a mám nastavenou rychlou trasu (při ní jsou ignorovány nevýznamné lokální silnice - tedy podle mě polní cesty), tak mě navigace žene kilometrovou oklikou, aby se vyhla Hořátevské ulici. Pokud zvolím krátkou trasu (při ní se počítají i nevýznamné lokální silnice), jsem nanavigován správně, tj. nejkratší a nejrychlejší cestou skrz Hořátevskou až před můj dům.
Chci se zeptat, komu mám tuto chybu nahlásit. Je to chyba tvůrce mapy nebo může být chyba na straně navigačního software? Kdo určuje, které silnice jsou významné a které ne? Hořátevská není polnička, dokonce je to luxusnější a upravenější ulice než ona Pístecká, ve které bydlím a se kterou navigace pražádný problém nemá.
Díky za každou radu.
D