slovensko do superbu (DX) a BMW (MK2,3,4)

O všech ostatních navigačních přístrojích včetně pevných navigací

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod evlo 31. 8. 2008 22:48

Existuje, nejaka, alespon silnicni (tj. bez ulic) mapa slovenska pro superb (navi blaupunkt DX) a nebo pro BMW (navikgace MK2 nebo MK3 nebo MK4) ne iDrive?

Hlavne pro ten superb
Na strankach teleatlasu jsem je nenasel :(
evlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 9. 2008 08:58

Zkuste se zeptat přímo u dealera Škody. Pokud nové mapy existují, měli by je mít. Osobně bych řekl, že Slovensku už pro Superb bude k dispozici.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 1. 9. 2008 13:19

ty me nutili jen CZ/PL, pritom treba francii vubec a ta stopro existuje ...

To slovensko jsem nasel na DVD pro blaupunkt EX, je mozne, ze by teda DX jednoduse vynechali z podpory a tak desetitisice lide s fiaty, superby, octavkami atd.?!

No a jeste pak nejaky VDO dayton, ale to zas asi neni pro blaupunkt DX.
evlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 9. 2008 14:23

U podpory pevných autonavigací bych se vůbec ničemu nedivil :( Také jsem teď našel jen kombinaci Česko + Polsko, o Slovensku ani slovo.

Každopádně za ceny, za které se tato DVD s mapami prodávají, můžete mít přenosnou navigaci s mnohem aktuálnějšími mapami celé Evropy. Je to ostuda výrobců navigací, map a automobilek.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 1. 9. 2008 14:45

Ano, ale ta navigace neni vubec integrovana do auta, nezobrazi mi pekne u budiku kam mam jet, neni to integrovane s radiem (a kdyz jo, tak stejne nefunguje integrace k dispalayi mezi budiky a ovladani na volantu), nebude mi s ni fungovat ovladani na volantu.

Prijde mi to, ze gps je asi docela jen v zacatcich, proste ty v autech nejsou podporovany a ty zvlast me prijdou zas takovy jako pest na oko (az na par co se alespon integruji s radiem a vyuziji originalni monitor - ale to uz je pak skoro nastejno jako dat do auta pc s navi a picnout ho na AV in - stejne mi nefunguji originalni tlacitka pro navi, radio a tak a jedine co se pousti je AVin).

Jak pisete - proste ostuda a nebo spis nechut - teda alespon u te skodovky. Zase pravda, ze skoda to nejak nepropaguje. Asi je to pro ne nezajimave. BMW sice nepodporuje ty stare, ale nabizi moznost si koupit komplet novou navigacni jednotku kompatibilni s nejnovejsima mapa. A pri cene jednotky i s mapama je to nakonec jeste levnejsi nez dve cdcka do skodovky :).
No treba ma novy superb nejakou novou navi, pro kterou jsou i mapy.

Zajimave je i to, ze ty mapy neudela nejaky jiny vyrobce nez teleatlas. Asi licence.

Navic co sem se ted docetl o tom jak nefunguji ty aktualni informace, tak taky nic moc :(
evlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koulumbus 1. 9. 2008 17:59

cus lidi, hele jak ma vypadat struktura cd na kterym je mapa pro DXko. Myslim co vsechno tam ma byt staci *.img soubor s mapou a *.sub soubor? nebo tam ma byt i neco dalsiho? Předem děkuju za odpoved
koulumbus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 1. 9. 2008 18:32

Předpokládám, že něco bude v neviditelné oblasti, a podle toho potom navigační přístroje poznají, že mají v sobě legální mapu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 1. 9. 2008 20:07

Jinak u superbu se to da resit vymenou za rns 510, kde pak funguje veskere propojeni atd.

Jinak cd s mapama vypada napr. takhle:
Obrázek
evlo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suttorad 3. 9. 2008 10:30

Hmmm, Skoda Auto pre Blaupunkt DX SK mapu udajne nema a ani neplanuje, takze smola. No tato informacia je vycitana z ktorehosi fora a je cca rok stara, zatial sa mozno nieco zmenilo...
suttorad
Návštěvník