Ztráta GPS signálu během bouřky - TT720

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod shi 1. 3. 2008 19:34

TT720 má sice SirfStar III a normálně v autě na volném prostranství vidím 8-9 satelitů, ve městě nebo na silnici vedoucí lesem občas klesne na 4-5 satelitů.

Během dnešního orkánu / bouře na poměrně volném prostranství, kde bych normálně viděl 6 satelitů, jsem několikrát za sebou úplně zratil signál na několik desítek sekund. Vzhledem k tomu že jsem se zrovna motal v cizím městě to bylo nepříjemné. Takže to vypadá, že pro mimořádně mizerné počasí má externí anténa k jinak velmi citlivému TT720 smysl.

Za více než 5000 km s TT720 se mi do dneška ještě nestalo, že bych úplně ztratil signál jinde, než v tunelu.
shi
Junior

Odeslat příspěvekod petrkupb 2. 3. 2008 16:12

Už jsem tu ve foru kdysi narazil na podobný problém. Někomu se tu stalo tuším s Garminem někde v Chorvatsku. Asi se to stát muže.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 3. 3. 2008 18:02

Já bych tomu i věřil, sice se mi to ještě nestalo ale vliv to mít může....
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gmxt 3. 3. 2008 21:16

Iba vietor by to sposobit nemal, no v lete som zazil burku, ze aj mobily stracali signal. Radsej som sa zasil pod mostom a odtial pozoroval besnenie zivlov. Lutujem, ze som nemal fotak, boli by to super fotky, namierit by som mohol hocikde, stacil by cas 1 sekunda a zaber by bol plny bleskov.
gmxt
Junior

Odeslat příspěvekod majkyke 3. 3. 2008 21:51

Pod strom? Ved to je vraj najnebezpecnejsie..........
majkyke
Junior

Odeslat příspěvekod gmxt 4. 3. 2008 06:20

majkyke : Aky strom ? Tam by som nesiel vzhladom na 2 smrtelne rizika - zasah bleskom alebo zasah zlomenym konarom. Jedno lepsie, nez druhe. To radsej zostat lezat niekde na poli a pockat, az to prehrmi.Hlavne nevystrkovat hlavu...
gmxt
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků