Jak nahrát novou mapu do tom tom mimo aplikaci Tom tom Home?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jl 7. 8. 2007 15:40

Dobrý den.
Chtěl bych si pořídit nějaký navigační systém Tom tom. Mám ho již v mobilním telefonu, ale na tom displej to není moc ono. Ale nevím, jak je to pak s novou mapou. Je to jako v mobilním telefonu, kde se nakopíruje mapa na SD kartu. S přesným názvem adresáře jako je soubor s příponou - mid . A pak se vezme a vloží do zařízení tom tom (například do One XL). On si sám mapu najde a požádá mi o vložení čísla, kterou jsem dostal při koupení karty.
Již vím, že existuje nějaká aplikace, která si to stahuje rovnou z internetu, ale jedná se mi spíš o to, že budu mít víc map a kartu jen jednu a vždy něco stahovat z internetu se mi nechce. Tu aplikaci Tom Tom Home jsem už zkoušel ale i když tam vložím mapu (do adresáře na pevném disku odkud jí má načíst), nenajde mi jí.

Dále někde jsem na internetu četl, že musí být i na této kartě nahraná celá aplikace Tom tom. Přijde mi to trochu divné. Nebo v té diskusi mluvili o naváděcím systému v mobilu.

Předem děkuji za odpověď.
jl
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 7. 8. 2007 15:45

Ano, novou mapu stačí zkopírovat na SD kartu. A ano, na té SD kartě musí být nakopírovaná aplikace Tom Tom, jinak se ta navigace vůbec nespustí...
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jl 7. 8. 2007 16:06

Aha, takže to vlastně funguje přesně stejně jako v mobilu. A to jsem myslel, že se to zapne i bez karty. To by se tedy do něj dala nahrát i aplikace z mobilu. Běží to pod stejném operačním systémem?
Takže můžu i dokopírovat do nej Poi jako v mobilu a jiné hlasy? Jen tedy přes čtečku karet.
jl
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 7. 8. 2007 22:18

POI Ti přehrát asi půjde, hlasy možná taky, aplikace z mobilu, to nevím. Ale stačí na tu druhou kartu přehrát aplikaci z té originální. Čtečku ani nepotřebuješ, TOM TOM se po připojení přes USB chová sám o sobě jako čtečka karet, nakopírovat Ti to tam půjde.
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jl 8. 8. 2007 06:36

Děkuji.
Vždy, než něco koupím, chci mít jasno.
Přeji krásný den.
jl
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 8. 8. 2007 10:03

jl píše:Již vím, že existuje nějaká aplikace, která si to stahuje rovnou z internetu, ale jedná se mi spíš o to, že budu mít víc map a kartu jen jednu a vždy něco stahovat z internetu se mi nechce. /quote]Tu mapu stahne jen jednou, pak uz ji budes mit u sebe na pocitaci (dokud ji nesmazes).

jl píše:Tu aplikaci Tom Tom Home jsem už zkoušel ale i když tam vložím mapu (do adresáře na pevném disku odkud jí má načíst), nenajde mi jí.n/quote]Protoze na miste kde obvykle ma Tomtom HOME mapy, tedy kam je uklada stahnute z tomtom.com, jsou mapy ukladane dvema soubory. CAB soubor (samotny balik) a TOC (informace pro Tomtom HOME jako je treba verze mapy/programu a podobne). V jine podobe to Tomtom HOME neuvidi.
Takze pokud mas neco v "nestarndardni" podobe, pak je nejlepsi to asi nakopirovat na tu kartu bokem (sproste zneuzit Tomtoma jako ctecku SD karty :-) a pak to v Tomtom HOME "nakopirovat do pocitace". Pak se to bude zobrazovat i v Tomtom HOME jako polozka kterou je mozne nainstalovat.

jl píše:Dále někde jsem na internetu četl, že musí být i na této kartě nahraná celá aplikace Tom tom. Přijde mi to trochu divné.o/quote]
Nj, je to divne, ale je to tak. Na koreni ty SD karty (ktera muze obsahovat vic map) jsou soubory (system, ttsystem, splashw.bmp, suspendw.bmp, ...) v celkove velikosti asi 10MB, ktere tam byt musi. Nejedna se vsak o celou aplikaci, cast souboru je na interni flashce, ktere jsou skryte uzivateli (cely OS pod kterym Tomtom bezi + cast samotne aplikace - vim teda minimalne o souboru ktery se hlasi jako:
Kód: Vybrat vše
ttn: ELF 32-bit LSB executable, ARM, version 1, for GNU/Linux 2.4.0, dynamically linked (uses shared libs), stripped
Jde tedy o "elfi" spustitelnou binarku (ktera se taky pri startu Tomtoma opravdu pousti).
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jl 8. 8. 2007 10:42

Děkuji.
Jsem rád, že už vím toho tolik :-). Jen ještě otázka, když jsem si stáhnul teď na netu novou řeč (jinou než Miroslav). Jak se tam pak nainstaluje?
jl
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 8. 8. 2007 12:10

Podobne jako s mapami. Bud pres Tomtom HOME (ty co jsou z tomtom.com) nebo nahranim CHK a VIF souboru do adresare voices na SD karte (a moznym zkopirovanim do Tomtom HOME jako "zalohu").
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jl 8. 8. 2007 17:53

Děkuji, tak je po problémech :-)
jl
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků