TomTom GO 720T - už je v prodeji

O samostatných navigačních přístrojích TomTom Go, One a Rider

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod vojta66 8. 8. 2007 22:26

hezké, ale to nezaostření je brutal.
jsem zvědav na praktické zkušenosti.
vojta66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doubek.pavel 9. 8. 2007 10:32

Tak se mi konečně podařilo připojit ke službě TomTom Home (musel jsem vlézt na americký TomTom Home a tam zadat tuto navigaci, protože na eské stránce ještě toto zařízení neexistovalo a proto mne to nechtělo přihlásit no pak už jsem mohl se zaregistrovaným zařízením na českou stránku). Po připojení na TomTom Home se mi stáhli aktualizace a pozice satelitů na týden dopředu (pro rychlejší vyhledání pozice). Dále jsem si z TomTom Home stáhl konečné mapy východní evropy včetně české republiky. Teď už zbývá jenom stáhnout český elektornický hlas aby mi mohl TomTom Go720T předčítat sms a já mohl plně hlasově ovládat tuto super navigaci. Najezdil jsem s ní už několik kilometrů, vyzkoušel jsem již zadat několit oprav map (vesměs změna směŕu jízdy a taky uzavírka). Hlas z této navigace je krásně čistý. Vyzkoušel jsem také přenos zvuků přes FM vysílač do rádia v autě. Po jednoduchém nastavení se mi z repro v autě ozívalo kudy mám jet a při tom jsem si pustil mp3 které mám uložené na SD 4GB v GO720. Hudba hraje a když má něco říct tak jí úplně ztlumí a po zdělení jí pozvolna zesílí. Je to příemné, na dálkách je to super ve městě kde stále něco zděluje je to lepší bez té hudby. Zapnutí GO720 je za 10s po stisknutí tlačítka (po najetí do mapy) a vypnutí za 7s (po shasnutí displeje). Zatím jsem s tímto zařízením plně nadmíru spokojen a už se nemohu dočkat až vyzkouším plně hlasové ovládání. Jinak telefonovaní přes GO720 je také velice jednoduché, na displeji přibyla ikona sluchátka kde máte možnost volat (hlasité handsfre), telefoní seznam si GO720 stáhne k sobě aby jste mohli čísla vyhledávat se seznamu a máte je tak kdikoliv u sebe i když nemáte svůj tel. (super věc, už jsem párkrát potřeboval tel. číslo které jsem měl v telefonu a neměl jsem telefon u sebe). Přiložil jsem Vám zde zase nějaké fotografie (zaostření už jsem dopiloval - už je v pořádku). Je tam i vidět pohled na TomTom Home kde se dají stahovat všemožné aktualizace, spravovat fotografie a hudbu, zálohovat nakupovat atd... Zakoupil jsem si k Go720 pouzdro (TomTom ONE XL - pasuje úplně přesně - zřejmně stejná velikost), originál k TomTom Go 720T zatím není.

Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/47884420/foto_nove.rar
doubek.pavel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doubek.pavel 9. 8. 2007 13:39

Tak jsem tu z dalšími postřehy z provozu GO720. Tentokrát jsem se zaměřil na hlasové ovládání a spojení s telefonem. Jako handsfre to funguje na výbornou. Přijmout ale musíte ručně. Odeslání sms je také komplet ručně ale píše se na tom super. Když přijde sms tak jí zařízení hned samo přečte "přišla zpráva od číslo a přečte znění", dále se na displeji rozsvítí ikona obálka kde máte možnost tuto sms znovu vidět a nechat si jí znovu přečíst. Co se týče hlasového ovládání tak musíte nakliknout tlačítko navigovat na vyslovenou adresu - "řekne vám aby jste vybral město" vyslovíte město (rozeznání řeči je dobré), nabídne vám možnosti (i jiná města) - musíte ručně potvrdit - řekne vám vyberte ulici - vyslovíte ulici - zase ručně potvrdíte ze seznamu - číslo popisné už musíte zadat ručně - potvrdit nebo najít alternativu a můžete jet. Není to přesně podle toho jejich videa kde i potvrzení je hlasem ale třeba to dopilují v nějakém update frimvare přístroje. Takže zatím je super akorát to příjímání sms (kde vám jí komplet přečte) a telefonování to je fakt na jedničku.
doubek.pavel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shevy 10. 8. 2007 04:25

Ahoj.....tak jsem rad ze uz konecne nekdo pise o novy 720 Jeste aby MAREK udelal koplet recenzi.....MARKU_KDY TO BUDE????? Jinak jsem rad za tve postrehy a budu myslim nejen ja jeste spokojenejsi...kdyz tu pribude vice postrehu....Mam na tebe par dotazu ....jdou pouzivat v TT720 karty SDHC!!????Jak rychle prepocitava trasu.....pri kratsi i delsi naplanovanim trasy??Neni moc ukecana???Cestinu jsis tam stahl bez problemu???Co drzak?????Jak sedi a drzi????kolik je kabelu na pripojeni?Nejsou neake problemy jako s 910kou?????Neseka se-nezamrza jako,ze vyzaduje neaky reset?????Zkousel si ji mit zapnutou na par hodin....jak se chova....pri delsim pouzivani????920 vzdy zatuhla....Ziju v USA a stale jsem se nerozhodl mezi TT910 a ted 720kou......jake je tve porovnani....pominuli 20gb hadr....???Tu mas jiste mapy evropopy ale tady v obchodu bude zrejme pouze USA....ale to nse da dokoupit....tak testuj...testuj....a pis prispevky....jsem rad za kazdou zkusenost.....Petr
shevy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shevy 10. 8. 2007 04:48

Debilni amici nedodavaj v baleni TMC-RDS přijímač.......ale tusim ze se da dokoupit........
Bylo by super...kdyby jeste nekdo opravdu prubnul strcit do 72ky SDHC jestli prechroupe......4g sou dost....ale 8 a vice jeste vic.....ze:)A nevi nekdo jestli stare mapy budou navigovat v novem TT720??
Petr
shevy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doubek.pavel 10. 8. 2007 07:40

Tak ti půjdu udělat několi fotek z auta a pokusím se odpovědět aspoň na nějaké tvé dotazy. Kartu SD-HC bohužel nemám možnost vyzkoušet a v žádném krámu jí nechtějí rozbalit a půjčit mi jí na vyzkoušení. Takže nemám jak to vyzkoušet. Zatím jsem tedy zkusil svou kartu SD 4GB. Mapy není problém zakoupit na TomTom Home a je to super udělané aspoň tedy ten nákup map. Čeština nebyl problém už tam byla, jen jsem musel stáhnout český komentář a ten byl na CD a českou mapu ta byla na TomTom Home.
TomTom GO 720T , Apl. 8.010, Maps Eastern_Europe v680.1536, Western_Europe v705.1480, "SDHC SanDisc 4GB card" : Western and Central Europe 710.1561
doubek.pavel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KptBobr 10. 8. 2007 07:46

doubek.pavel píše:...Po připojení na TomTom Home se mi stáhli aktualizace a pozice satelitů na týden dopředu (pro rychlejší vyhledání pozice). ...Teď už zbývá jenom stáhnout český elektornický hlas aby mi mohl TomTom Go720T předčítat sms a já mohl plně hlasově ovládat tuto super navigaci. ...Po jednoduchém nastavení se mi z repro v autě ozívalo kudy mám jet a při tom jsem si pustil mp3 které mám uložené na SD 4GB v GO720. Hudba hraje a když má něco říct tak jí úplně ztlumí a po zdělení jí pozvolna zesílí. Je to příemné, na dálkách je to super ve městě kde stále něco zděluje je to lepší bez té hudby... Jinak telefonovaní přes GO720 je také velice jednoduché, na displeji přibyla ikona sluchátka kde máte možnost volat (hlasité handsfre), telefoní seznam si GO720 stáhne k sobě aby jste mohli čísla vyhledávat se seznamu a máte je tak kdikoliv u sebe i když nemáte svůj tel. (super věc, už jsem párkrát potřeboval tel. číslo které jsem měl v telefonu a neměl jsem telefon u sebe)...Je tam i vidět pohled na TomTom Home kde se dají stahovat všemožné aktualizace, spravovat fotografie a hudbu, zálohovat nakupovat atd...d/quote]

Jen pro neznalé, vč. "doubek.pavel" :

- stahování "guickGPS" je běžné již u předchozí generace Gox10
- předčítání SMSsek umí také již Go910, ale český hlas k tomi nikdy TomTom nedodal
- přehrávání MP3 současně s navigací umí rovněž předchozí řada, a to nejen přes FM držák, ale také přes BT profil a také přes výstup audia z aktivního držáku
- handsfree funkce (Bluetooth) se zobrazením SMSky, načtením seznamu z telefonu atd. rovněž umí již předešlá řada
- o TomTom Home ani nemluvě

Takže až na hlasové ovládání celkem nic nového, ta abych zchladil nadšení "doubek.pavel", který asi o předchozích TT Gox10 nikdy nic neslyšel.
A vzhledem k tomu, že novy SW (FW) bude brzy k dispozici i pro starší modely, 920ka není zatím ani oznámena (i když potvrzena), a absenci aktivního držáku - co k tomu dodat ?

A pro "shevy", asi by jsi si mel udelat poradek v zemepisu, ti "debilni amici" sidli na zapade Evropy, a leta se jim rika Holandani :mrgreen:
TMC/RDS prijimac je doplnkove vybaveni.
KptBobr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojta66 10. 8. 2007 08:35

Mno, takže asi zůstaneme u toho co máme :-) Prozatím....
vojta66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doubek.pavel 10. 8. 2007 09:56

No konečě se taky někdo zapojil pořádně do diskuze. Nevím proč neznalé vč. doubek.pavel ale to je jedno. Přešel jsem z TomTom One a tento nový TomTom GO720T jsem zakoupil hlavně kvůli nové verzi v.7 kde jdou již opravovat mapy ale lepší GPS (citlivější) a také kvůli velikosti (na přenášení) což měla i TomTom ONE XL ale tady jsou navíc ty opravy tak jsem čekal až tato verze vyleze. Vadila mi u TomTom ta velikost (tloušťka) a už jsem i pokukoval po Mio kde mají mimochodem lépe vyřešen držák (aktivní a s RDS-TMC) Jinak to ostatní není špatné ale využiji to zřídka. O GO910 jsem slyšel a četl ale neměl jsem tu možnost vlastního vyzkoušení a není nad to si to osahat sám. Jestli bude GO920 a bude mít zase HDD jako úložiště tak to si myslím že stejně spousta lidí nevyužívá a mají navigaci jenom jako navigaci jako já. Na mp3 mám iPod kderý jde (u mne) super připojit k rádiu. Ale můžem porovnat rychlosti počítání nějaké dlouhé trati v evropě (třeba ze severu k jihu). Nějakou navrhněte a já jí dám také zpočítat a pak můžem porovnat jestli se aspoň v tomto něco změnilo k lepšímu či nikoliv. Jinak jsem spokojen ale má to i pár nedostatků, třeba již zmíněná absence aktivního držáku (ta kabeláž okolo je hrozná - už jsem udělal foto), přísavky na sklo na RDS-TMC držáku nedrží na skle (zatím jedna), v balení nebyla brašnička na přenášení. Jinak co se týče dopravního hlášení tak tady v Belgii funguje super až toho někdy přijde docela dost ale zase i rychle jsou třeba nehody odstraněny takže super aktualizují. Nevím jestli je to jen u mne ale když dám TomTom do dock station tak když už mám TomTom Home puštěné (doporučené výrobcem) tak se mi to nespojí a staále dokola se restartuje. Musím vypnuté TomTom Home a pak když zapnu GO720 tak se mě zeptá jestli chci spojit s PC a na PC se zeptá jestli chci spustit TomTom Home a pak vše funguje jak má. Přehraju Vám se zase nějaké ty fotky co jsem nadělal (foto vše z auta a v provozu)
TomTom GO 720T , Apl. 8.010, Maps Eastern_Europe v680.1536, Western_Europe v705.1480, "SDHC SanDisc 4GB card" : Western and Central Europe 710.1561
doubek.pavel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M2M 10. 8. 2007 11:35

Myslíte si, že půjde zdarma upgrade na novější verzi tomtom 7 z GO910?
M2M
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shevy 10. 8. 2007 12:51

V poho kamo......ja vim......jen senm rikal a asi si toi blbe pochopil.....ze amici neprodavaj...tej primac.....neni soucasti dodavky.......vim kde je USA a HOLANDSKO.....:)))DOKY....jinak pioste a piste......je dobre vedet vse.....PETR
shevy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod doubek.pavel 10. 8. 2007 14:32

shevy píše:Ahoj.....tak jsem rad ze uz konecne nekdo pise o novy 720 Jeste aby MAREK udelal koplet recenzi.....MARKU_KDY TO BUDE????? Jinak jsem rad za tve postrehy a budu myslim nejen ja jeste spokojenejsi...kdyz tu pribude vice postrehu....Mam na tebe par dotazu ....jdou pouzivat v TT720 karty SDHC!!????Jak rychle prepocitava trasu.....pri kratsi i delsi naplanovanim trasy??Neni moc ukecana???Cestinu jsis tam stahl bez problemu???Co drzak?????Jak sedi a drzi????kolik je kabelu na pripojeni?Nejsou neake problemy jako s 910kou?????Neseka se-nezamrza jako,ze vyzaduje neaky reset?????Zkousel si ji mit zapnutou na par hodin....jak se chova....pri delsim pouzivani????920 vzdy zatuhla....Ziju v USA a stale jsem se nerozhodl mezi TT910 a ted 720kou......jake je tve porovnani....pominuli 20gb hadr....???Tu mas jiste mapy evropopy ale tady v obchodu bude zrejme pouze USA....ale to nse da dokoupit....tak testuj...testuj....a pis prispevky....jsem rad za kazdou zkusenost.....Petr

Tak jdu na tebe a tvé dotazy: (něco uvidíš i na připožených fotkách)

Ty karty jsem už psal (nemám to jak vyzkoušet takže zatím - SD4GB ano)

Přepočítávání trasy je skoro okamžitě cc3s a delší 1000Km tak cca10-15s je to svižné (můžem porovnat nějakou trasu "od do"

Jestli je ukecaná - můžeš si upravit co má říkat a zakázat jí různá upozorňování včetně upozornění před odbočením "vypnout časná upozornění (v předu zahnout doleva), vypnout pokyny zůstat v jízdním pruhu", takže si myslím že to je akorát a kdo má rád ukecané tak si přijde taky na své a navíc si může nechat hlásit i počsí a dopravu atd. atd. je toho hodně (jen elektornický hlas)

Co se týče češtiny tak tam byla jen jsem musel stáhnout z CD česky mluvící obsah.

Držák drží dobře (zatím) jenom bych ocenil aktivní ta kabeláž okolo je hrozná a pokaždé ji strkat do zařízení nic moc (zlatý Mio), jenom to nandavání mi chvilku trvalo než jsem na ten "fígl" přišel, žádná západka, drží to jen tlakem (kovová přítlačná destička) a vahou sebe sama

Kabely jsou dva nabíječka a anténa RDS-TMC a můžeš ještě připojit výstup třeba do rádia a nebo vstup z iPod (myslím že ty dva jsou až až)

Co se týče provozu tam jsem jel už i 8hodinové cesty a zatím (musím zaklepat) je vše jak má. Teď o víkendu budu jenom jezdit takže pak dám vědět po tomto "záhulu" Takže zatím žádný restart nebyl zapotřebí a nebyli zatím ani žádné jiné problémy.

Porovnání mezi TT910 a TT720 mohu jen podle toho co jsem četl a viděl, protože jsem neměl možnost fyzicky jezdit s TT910 ale podle vzhledu jednoznačně vede TT720 je užší (na přenášení super) a ten displej je fakt dobrej. Už TT ONE XL je dobrej ale tady jednoznačně vede to že tu je ten nový sw. a hlavně ty úpravy map už jsem tolikrát ve starém TT nadával na neopravenou trasu kudy mne stáhl tahal a tahal dokola i když jsem věděl že to tam nejde, tady si to opravíš a na příště už je to vpořádku a co už se stáhlo úprav z netu, tohle jo největší plus této nové navigace a myslím že o toto tu jde především aby jsi byl rychle, bezpečně a včas tam kde chceš být.

Jinak jsem tedy vyčerpal doufám tvé dotazy a navíc jen napíši že dopravní hlášení v německu a v Belgii zatím super na jedničku, hlásí i když na silnici projíždejí pomalá vozidla (velký náklad, silničáři), aktualizace je bych řekl skoro okamžitá a halvně bych řekl i že to dost sedí (co se týče času zdržení ). Jo nafotil jsem také takovou malou úpravu v mém voze, protože ta kabeláž mne fakt drala takže jsem si zakoupil suchý zip a trochu jsem to poupravil a teď jsem spokojen ještě sehnat "doufám že ho udělají" aktivní držák a je to super. Takže já už o víkendu a celý týden nebudu budu jezdit a jezdi a jezdit a pak napíši jak jsem spokojen, bude to takový nonstop týdení test (česko, německo, belgie, holandsko, švícary)

tady jsou ty slíbená fota (46ks - 7,5MB)
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/48123113/foto_nove2.rar
doubek.pavel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod imaster 10. 8. 2007 22:44

Jak to tak čtu, nemá mi kromě úpravy map TT 720 co nabídnout. Mám TT 910 a co by mi teda opravdu vadilo, je že 720 nemá aktivní držák a vše se musí dávat do navigace. To považuji za krok zpátky, zvykl jsem si vše (ext. mikrofon, napájení, RDS-TMC) nacpat do držáku a sundávat jen vlastní navigaci. Tím se nechci nějak dotknout majitelů 720, je to určitě skvělá navigace. Už jsem zaslechl něco o tom, že by snad měla jít sedmičková verze nahrát do starších TT. Uvidíme.
imaster
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shevy 11. 8. 2007 02:28

Pavle diky za tvoje postrehy.....chci se jeste zeptat na jednu vec.....co se tyka ceskeho hlassu co jsi mel na cd.......jak jsem psal ziju v usa....angl.rozumim myslim dobre ale cestina je cerstina...a tak jak si ji tu koupim.....tusim ze na cd nebude.....dam ti svuj email..... shevy@post.cz a jhestli bych az si ji koupim a nebude tam napr. ten hlas.....ze bych si ji odd tebe zkopcil z cd.....je to na tobe.....diky a dej vedet.....cus....a testuj a dej ji zahulit....:)))))opatrne:)
shevy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod shevy 11. 8. 2007 02:31

Pevle jen pro zajimavost.....navigaci chci kvuli navigovani.....ale do TT910 jde naistalovat prehravac Divixu......je na nej odkaz nekde na pokecech o 95-10......nezkousel jsi to neak.......asi jsi takovej pokusnej kralik ale nemyslim to zle....:))))jinak diky kamo.cus.
shevy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka