TT one new hlasová navigace.

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pcword 24. 6. 2007 20:35

Mám malý dotaz proč není taky hlasová navige cz jako ženský hlas? alespon na mojem TT one new není....nebo je nějaká aktualizace?
Nebo má cenu aktualizovat TT one new? je tam něco důležitého?
pcword
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 24. 6. 2007 21:15

Jestli máš čerstvě koupenej TT One New, spusť si aktualizaci přes aplikaci TT Home - zadarmo si stáhneš aktualizaci navigační aplikace a nějakej fix gps firmware. Aktualizovat je možné i mapy, ale update map je placený... Oficiální jiný český hlas není, jen pár "homemade" vyrobených nadšenci. Ten origoš je zatím nejlepší...
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcword 24. 6. 2007 21:34

Jsou tam nějké důležité aktualizace? nebo to nemá cenu...případně nějaké vylepšení?
pcword
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 26. 6. 2007 21:36

Cas od casu je tam novejsi verze SW (osobne jsem to zazil asi 3x za cca pul roku). Ale casteji (tak 1x tydne) ti to nabidne ke stazeni GPS efemeridy, takze start navigace do navigovatelneho stavu je rychlejsi.
Jinak je Tomtom HOME pouzitelny spis na zalohovani navigace. Protoze MS Win nemaji prikaz rsync, tak je to celkem zajimave, protoze ne kazdemu se chce cekat ctvrt, pul hodiny (podle toho jak mas velky mapy) nez se zkopiruje karta pri klasickem kopirovanim z Tomtoma na HDD.
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XXTeens 27. 6. 2007 08:35

kmarty píše:ne kazdemu se chce cekat ctvrt, pul hodiny (podle toho jak mas velky mapy) nez se zkopiruje karta pri klasickem kopirovanim z Tomtoma na HDD.

Stačí tu SD kartu hodit do čtečky a zkopírovat na hadr, to je za pár desítek vteřin či jednotek minut :)
XXTeens - Simply closer...
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmarty 27. 6. 2007 09:08

XXTeens píše:Stačí tu SD kartu hodit do čtečky a zkopírovat na hadr, to je za pár desítek vteřin či jednotek minut :)-/quote]
Ja teda nevim, ale jestli budu prenaset 2GB (coz rozhodne neni par vterin) nebo budu jen synchronizovat (coz muze byt jen par kB, tedy prakticky ihned) tak v tom vidim docela rozdil.
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaclaff 17. 8. 2007 21:28

vaclaff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jankas 24. 8. 2007 09:50

Chtěl jsem se zeptat na pár věcí o této navigaci. Já vlastním TomTom Go 910 a brácha uvažuje koupit právě TomTom one new. Dá se v one new normálně přidávat radary (upozorňovat na ně), čerpací stanice... jako třeba u go 910? Nebo v čem je vlastně rozdíl mezi one new a go (třeba 510)? Našel jsem jen, že není 16:9, bluetooth má, ale nejde jako HF. Mapy by měly být prakticky stejné jako u go. Jaké jsou teda rozdíly? Zatím díky
jankas
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 24. 8. 2007 10:18

Tak jednak TT ONE byl az po rade Go x10, to je prvni rozdil. Uz nema ten tvar "zakladaciho klinu pod kolo", ale je "placatej". a oproti Go x10 k nemu nejde pripojit TMC (aspon mam ten pocit ze to nejde ani u "ONE new/old", tak u "ONE XL"). Ale nejvetsi rozdil byva v rozsahu jiz nainstalovanych map (i Go510 mela par zemi navic nez ONE - na druhou stranu nemela treba Chorvatsko).
Osobne se mi libi u Go x10 treba fakt, ze vrazim navigaci do drzaku a hned mam tim pripojeno jak napajeni, tak TMC prijimac. U ONE (a rady x20) je jen pasivni drzak.
Naposledy upravil kmarty dne 24. 8. 2007 10:20, celkově upraveno 1
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 24. 8. 2007 10:19

Ten nejzásadnější je, že TT 910 má 20 Gb HDD, kdežto one new jede na karty.Zbytek rozdílů jsis vypsal sám. a kolega, který mě předběhnul. Ty poi body budou fungovat stejně jako na 910. Mapy a aktivace (ofic i warez) jsou stejné.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmarty 24. 8. 2007 10:22

No tak ten disk je jasnej.
Ja myslel ze chce rozdil TT ONe vs. TT Go510.
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 24. 8. 2007 10:25

Já vlastním TomTom Go 910 a brácha uvažuje koupit právě TomTom one new

Já to zase pochopil jinak, ale to je jedno, hlavně že jsme mu poradili. Jinak, ten aktivní držák u 910 je fakt neocenitelný. Komplet kabeláž mám napevno v autě, jen přicucnu držák a jedu.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jankas 24. 8. 2007 10:34

Myslel jsem to tak, že já vlastním go 910 a brácha uvažuje o one new (případně o go 510). Go 910 je pro něho zbytečná, protože HDD nevyužije, v autě má parrota apod. Díky za vysvětlení.
jankas
Junior

Odeslat příspěvekod jiboy 24. 8. 2007 20:30

nevím koupil bych radši když už tomtom tak one XL, protože má letošní mapy, všechny ostatní X10 a one jsou loňské zastaralé mapy a za aktualizace se platí!!!!
jiboy
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků