Problém s TomTom 910

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod atabaque 26. 5. 2007 19:12

Dobrý den,
hledal jsem všude po netu, ale nikde jsem nenarazil na můj problém.

Koupil jsem si TomTom 910 a po připojení na počítač, se mi při startu kousne. Restart jsem zkoušel, ale nepomáhá.
Když navigaci připojim na PC tak komunikuje bez problému. I v programu "My GO 910" je vše v pořádku.
Stalo se mi to po prvnim připojení k PC, kdy jsem zálohoval. Nic jsem neinstaloval, poprvé jsem podstivě zálohoval. I když nechám zálohu obnovit tak si ani neškrtne a zasekne se na úvodnim obrázku.

Jsem z toho celej vedle sebe. Nesetkal se s tim už někdo?? :(

Děkuji za radu
atabaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P800 26. 5. 2007 21:06

Zřejmě jsem nepochopil co se kousne.. počítač nebo TomTom? Pokud počítač, viděl bych problém v USB rozhraní. Chtělo by to vyzkoušet jak se bude chovat počítač s připojeným např. jiným externím pevným diskem.
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atabaque 26. 5. 2007 21:21

Kouče se mi tomtom. Naběhne to do uvodního obrázku a pak s tim nejde udělat vuběc nic, jenom restartovat. Po restartu to ale dělá to samý.

Komunikace s PC je úplně v pořádku, když je navigace připojená na PC funguje jak má.
atabaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atabaque 27. 5. 2007 11:30

Tak jsem z toho fakt už blázen,
Pořád si s tim hraju instaluji nový soft do GPS, obnovuju zálohu a pořád nic, Přišel jsem na jednu věc.
Stáhnul jsem si aplikaci ­6.525 build 7714 a nainstaloval. Když se ale podívám přes TomTom Home -> My GO 910, tak mi ukazuje jenom verzi 6.522
Obrázek

ale v PC nainstalovaná verze je v pořádku a nevyhledává to už ani žádné aktualizace.

Obrázek

Když se podívám přes tomtom home -> My GO 910 na aktualizace, hlásí mi to že je novější soft. Jsem z toho nějakej zmatenej

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Napadá mě jestli třeba instalace nepřepíše nějakej soubor a hádá se to tam. Proto mi to jde přes PC ale normálně se mi nerozeběhne. Nevíte někdo kde by se mohli upravit informace o verzi softwaru v GPS??
atabaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 27. 5. 2007 12:42

Počkejte, zabrzděte trochu. Těch informací je mnoho a tak trochu je v tom zmatek.
1. kouše se ještě, nebo ne.
2. to, že ukazuje starší verzi je normál. Jinak je tam nová verze
3. jestliže to jde přes PC, mělo by to jít i sólo. Pokud vím, tak jediný rozdíl je v tom, že navigaci ovládáte myší a "signál" ze satelitů vám jde po kabelu z internetu.
4. zkuste jít ven na signál, zapnout, zresetovat a počkej jestli se chytne. Jestli jste to nezkoušel tímto způsobem.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atabaque 27. 5. 2007 13:44

No právě že se to kouše pořád. Když zapnu GPS solo (venku) tak se opakuje co jsem už psal.
Zapnu->naskočí úvodní obrázek-> a pak už s tim nejde nic dělat, ani vypnout. :cry:
atabaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 27. 5. 2007 14:04

Záleží také jak ukončíte práci s TomTommem na PC. Před vyjmutím z doku se má vypnout (tlačítko v Tomtom home) a pak teprve vyndat. Některým to nezvědčí, když se "vyškubnou" z doku.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atabaque 27. 5. 2007 14:08

Tyhle věci jsem už všechny zkoušel :cry: , odpojit od PC pomocí tomtom home, odpojit že vypnu GPS, bohužel všechno se stejnym výsledkem.
Nevim si s tim vůbec rady, bude to ale určitě nějaká kravina. Do záruky se mi to dávat nechce, protože bych jí asi hodně dlouho neviděl.
atabaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod autoburda 27. 5. 2007 15:47

verze 6.525 pro GO 910 je v nabídce TT Home popsána následně:
TomTom application for GO910 9.8MB !!!!!

přeinstalovat firmware nějakou starší verzí pozor for GO910 (6.510-6.522) ne!!!for GO,ONE,RIDER
při zjištění aktualizací musí Home nabídnout ke stažení 6.525 TomTom application for GO910 9.8MB a ta se dá poté použít.
Verze pro GO,ONE a GO510-710 nebo GO910 nejsou stejné.
Pokud třeba instaluji verzi GO510 and GO710 do jiného zařízení přestává GPS fungovat a hlavně Home nenabídne správnou aktualizaci jelikož nepozná správné zařízení.Pokud je vytvořená záloha s původní funkční verzí obnovit zálohu(eventuelně po připojení naformátovat disk a obnovit zálohu).
Pokud se to podaří rozjet ihned poté instalovat novou verzi TT HOME on-line.Třeba tady mají odkaz:
http://www.audiocar.cz/podpora-tomtom.html

Na odkazu mají taky kontakt na podporu.Držím palce :oboze
autoburda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atabaque 27. 5. 2007 20:23

Můj problém nastal už po prvnim připojení na PC, kdy jsem jenom zálohoval, ale nic jsem neinstaloval. Jinak tomtom home mi stáhnul verzi firmware 6.525 přímo pro tomtom 910 (bylo to v názvu souboru).
Zřejmě budu asi reklamovat. :cry: :cry:
Děkuji všem za pomoc.
Kdyby vás ale ještě něco napadlo, tak mi dejte ještě prosim vědět. 8)
atabaque
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RADO_123 29. 5. 2007 17:05

to atabaque

Měl jsem ten samý problém co ty. Po zapnutí naběhla úvodní obrazovka a pak nic. Přes PC mi to fungovalo, ale jinak vůbec. Dal jsem to tedy reklamovat a dnes mi to po 14 dnech přivezli. Naštěstí vše funguje jak má, kromě RDS-TMC samozřejmě. Budu muset ještě připájet ten kablík.
RADO_123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TOMTOM910 2. 6. 2007 15:27

Mně se to taky stalo a během dneška sem to opravil. Udělej si zálohu a pak naformátuj disk TT. Pusť TTHOme a stahni všechni softy nabídnou se ti automaticky.Potom dej obnovu a pak už to pofachčí, sice ten úvodní obrázek tam pak je, ale jenom chvíli tak se nevyděs, že to nejde...zatím zdar :lol:
TOMTOM910
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marek123 3. 6. 2007 12:10

Dobrý den, zakoupili jsme dvě navigace TT910 a u obou nastaly stejné problémy popisujete vy. Sedím nad tím celý den, ale fakt nevím, co s tím. Po kliknutí na odpojovací ikonu nejde TT standardně odpojit a je v režimu, ve kterém na nic nereaguje a jakoby čekal na další spojení s PC. Jsem z toho celkem zoufalej... restarty nepomáhají. Poradíte prosím někdo, co s tím? Předem děkuji.
marek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RADO_123 3. 6. 2007 19:54

to TOMTOM910

Dnes jsem připojil tomtom910 k notebooku, nainstaloval jsem aktualizace a zase mi to zatuhlo stejným způsobem jak před třema týdnama.
Použil jsem tvůj návod. Takže jsem formatoval tomtom910, stáhnul aktualizace a potom nahrál zálohu. A fakt to funguje. Dik za návod, jak řešit tenhle problém, který se netýká jenom mě. Zachránil jsi mě od další dvoutýdenní reklamace. Dík moc.
RADO_123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marek123 4. 6. 2007 12:27

Diky za radu s formatovanim - naformatoval jsem obe nase navigace a funguje to uz bez problemu. DIKY TOMTOM910.
marek123
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků