TomTomOneNew-hlasy

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pcword 11. 8. 2007 20:57

Kam mám dát ty hlasi pro POI body ty ženské na upozornněí křižovatka...nebezpečné místo....Mám TT one new.........
pcword
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 11. 8. 2007 21:40

Přímo k těm POI bodům do adresáře s mapou. Musí to mít stejný název, jako konkrétní bod, pro který ten hlas je.
Takže třeba příklad

Radary_mobilni.ov2
Radary_mobilni.bmp
Radary_mobilni.ogg

Potom si musíš nastavit znovu upozornování na ten konkrétní bod, ale navigace už Ti nedá na výběr ze zvuků, ale jen vzdálenost upozornění.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KptBobr 12. 8. 2007 15:01

imaster píše:Potom si musíš nastavit znovu upozornování na ten konkrétní bod, ale navigace už Ti nedá na výběr ze zvuků, ale jen vzdálenost upozornění. /quote]


Ale dá Ti na výběr, jen musíš mít skutečnou autonavigaci, a ne náhražku ve formě nějakého PDA apod.

Má 910ka Ti dá na výběr nejen vzdálenost a onen vlastní zvuk, za který se vezme ten doinstalovaný OGG, ale také syntetizovanou hlášku ve formě "úplného mluveného upozornění s názvem bodu zájmu s jeho vzdáleností a upozornění na další takový BZ", dále takové podobné, ale stručnější hlášky, a také zcela modifikovatelného upozornění s vlastní hláškou a zvukem...
Také ještě mohu nastavit, aby se na takové BZ upozorňovalo jen na mé trase, a ne třeba v protisměru , či v okolí...

To jen pro ty, kteří si myslejí, že 910ka se liši jen instalovaným HDD :mrgreen:
KptBobr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KptBobr 12. 8. 2007 15:16

P800 píše:Na http://tomtom.praha5ghz.cz/index.html lze najít pár ženských hlasů, ovšem kvalita zatím nic moc. Zajímavé jsou spíše hlasové upozornění na radary, které na stránce najdete také..e/quote]


Presne tak, zkousel jsem Go910 hlasy Lenky a Julie, bohuzel se vratim k Miloslavovi.
Kdyz pominu nekdy absolutne nespravnou syntaxi (kdo to delal ?) v mnoha hlaskach, napr. "...za 300 metru bude..." (?!), pricemz Miloslav rekne spravne "...po 300 metrech bude...", tak me pripadaji oba hlasy prilis synteticke, nenavazujici (ruzne intonace), a Lenka zni, jako by ji pritom nekdo tahal za bradavky... A to nemluvim o podivnem, jakoby ruskem prizvuku, ktery tu nekdo take jiz zminil.
Zlaty Miloslav, i kdyz je jiz oposlouchany...
OGG hlasky pro BZ jsou naopak dobrym pocinem, a vzhledem k tomu, ze stale neni k dispozici cesky syntetizovany hlas (pro Go910), to bude pro uzivatele, kteri nevladnou English jiste zajimava alternativa vystrahy.
KptBobr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 12. 8. 2007 20:11

KptBobr píše:
imaster píše:Potom si musíš nastavit znovu upozornování na ten konkrétní bod, ale navigace už Ti nedá na výběr ze zvuků, ale jen vzdálenost upozornění. /quote]

Ale dá Ti na výběr, jen musíš mít skutečnou autonavigaci, a ne náhražku ve formě nějakého PDA apod.

Má 910ka Ti dá na výběr nejen vzdálenost a onen vlastní zvuk, za který se vezme ten doinstalovaný OGG, ale také syntetizovanou hlášku ve formě "ni]úplného mluveného upozornění s názvem bodu zájmu s jeho vzdáleností a upozornění na další takový BZ
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 8. 2007 21:37

Ve fóru na geocaching.cz se dnes objevil příspěveko novém ženském hlasu pro TomTom: Martě. Když tak to někdo zkuste.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 12. 8. 2007 21:48

Vypadá to celkem slibně, nic syntetického, namluveno nějakou slečnou.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KptBobr 13. 8. 2007 07:40

imaster píše:
KptBobr píše:
imaster píše:Potom si musíš nastavit znovu upozornování na ten konkrétní bod, ale navigace už Ti nedá na výběr ze zvuků, ale jen vzdálenost upozornění. /quote]

Ale dá Ti na výběr, jen musíš mít skutečnou autonavigaci, a ne náhražku ve formě nějakého PDA apod.

Má 910ka Ti dá na výběr nejen vzdálenost a onen vlastní zvuk, za který se vezme ten doinstalovaný OGG, ale také syntetizovanou hlášku ve formě "ni]úplného mluveného upozornění s názvem bodu zájmu s jeho vzdáleností a upozornění na další takový BZ
KptBobr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PedroKV 13. 8. 2007 07:49

Marek L. píše:Ve fóru na geocaching.cz se dnes objevil url=http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=8&thread_id=5446&pid=49426]příspěvek e/url]o novém ženském hlasu pro TomTom: Martě. Když tak to někdo zkuste.k/quote]


Ano ano a také na ce4you. http://www.ce4you.cz/forums/view_topic. ... 0&fi=50#60 :-)

Hlas jsme spáchali o víkendu se slečnou Martou, 22 letou studentkou VŠ, je to spolužačka mé přítelkyně.

Hlášky jsou namluveny stejně, jako pan Miloslav, ten je totiž namluven velmi profesionálně (akorát je to chlap..). Hláška "Jeďte na dálnici" se bohužel vypařila z disku kvůli problémům se stabilitou Audacity, takže je nahrazena originál Miloslavem. Tu hlášku ještě namluvíme.

Pokud se někomu Marta jako hlas líbí, udělal jsem i splash screen pro _zařízení Tomtom_ (nikoliv pda a mobily!): http://rapidshare.com/files/48593594/splash.bmp

Info, jak nainstalovat splashscreen: http://www.clubtomtom.com/general/chang ... sh-screen/

Pokud je mezi vámi nějaký zvukař, se kterým bych mohl konzultovat, budu jen rád.

Těším se na vaše reakce.
PedroKV
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KptBobr 13. 8. 2007 07:55

Marek L. píše:Ve fóru na geocaching.cz se dnes objevil url=http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=8&thread_id=5446&pid=49426]příspěvek e/url]o novém ženském hlasu pro TomTom: Martě. Když tak to někdo zkuste.k/quote]


Tak jsem vyzkousel, bohuzel jeste horsi nez Julia. Hlas samotny neni asi spatny, ale je to mizerne nahrano, slabe, a opet spatna intonace... Je to skoda, ze TomTom stale nedokaze udelat nejakou rozumnejsi a profesionalni alternativu, zejmena ale stale chybi CZ synteticky hlas do 910ky pro predcitani...
KptBobr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imaster 13. 8. 2007 08:53

To kpt bobr- pokud si dám k bodu zájmu vlastní zvuk např.
nebezpecna mista.ov2
nebezpecna mista.bmp
nebezpecna mista.ogg
tak ve správě BZ , upozornit na blízký BZ , vyberu nebezpecna mista a ihned mě to hodí na zadání kolik metrů předem mě má ne tan bod upozornit. , zadám metry a další položka je upozornit pouze na trase. Nic víc u toho konkrétního BZ tam nemám. A to je to, na co se ptal pcword a na co jsem mu odpovídal. U ostatních bodu , kde nemám vlastní zvuk funguje výběr ostatních zvuků. Jestli to máš jinak, tak napiš, rád se naučím něco nového, od toho tady chodíme, ne?
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M2M 13. 8. 2007 21:03

Mám to úplně stejně jako imaster, pokud to máš jinak rozveď to jak to nastavit.
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod .mtn 14. 8. 2007 01:03

Taky to mám stejně jak popisuje imaster. Uvidíme co nám expert poradí.
.mtn
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků