zálohování

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Oban 4. 4. 2013 16:51

Dobrý den, víte prosím kam nová verze TomTom Home zálohuje starý obsah (mapy)?
Zároveň s novou mapou pro TomTom GO750 verze 905 se mi nabídlo zálohování, ale vůbec nevím, kde se to uložilo. Sám postupuje podle zde zveřejněného návodu a zálohuji celou paměťovou kartu, kterou vyndám z navigace a dám do čtečky. Teď to už asi není nutné, ale kde ta záloha tedy v PC je. Nevšiml jsem si ani možnosti nějak to ovlivnit.
díky
mapa v905.4754, Apl. 9.465.1074274.1, TomTom Home v 2.9
Oban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvicna 4. 4. 2013 19:35

Obsah mapy se defaultně zálohuje sem: C:\Users\"nazev_pocitace"\Documents\TomTom\HOME\Backup\GO
V nastavení TT Home (Home předvolby) lze v záložce Složky přenastavit složku ukládání záloh. V záložce Upřesnit je pak možno nastavit, zda chcete zálohu provádět pokaždé automaticky, na dotaz, nebo vůbec...
Momentálně bez navi...
dejvicna
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 4. 4. 2013 20:40

Pokud mohu, radil bych nastavit automaticky
Důvod: Prvé uložení zálohy po aktualizaci mapy je vždy úplné a tedy časově delší. Následná ukládání se zaměřují na rozdíl proti první a každé další záloze, takže se zálohuje vždy to, co bylo naposledy doplněno podle "MapShare, Danger zone, Cameras, Radars and POI", tak jak jsou realizovány předplatby nebo neplacené předvolby. Poslední mapu s doplňky máme v GPS a předposlední v PC. V TT Home je také uvedeno, kde to v PC máme.

P.S.
TT Home, Nástroje, Předvolby, Složky, Prohlížet.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 5. 4. 2013 03:54

Pokud mohu radit, zálohuj kompletním překopírováním obsahu navigace do PC. Obnova je v opačném gardu. Funguje to naprosto spolehlivě a neznám nikoho, kdo by s tím měl problémy. Naopak neznám nikoho, kdo by neměl problémy se zálohováním přes TT Home, včetně mě. ;-)
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oban 5. 4. 2013 08:03

Díky, už jsem to našel. Nenapadlo mě to hledat v Dokumentech. Budu tedy respektovat zálohování přes TomTom Home a navíc si zkopíruji raději i tu paměťovou kartu jako dosud.
Oban
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků