TT Start 25

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod n.martina 10. 2. 2012 23:06

Ahoj, tak jsme pořídili navigaci TT Start 25. Jsme s ní ale nespokojeni. Dle mého názoru trvá příliš dlouho než chytí signál /5 min. i víc/,dále jsme-li v neznámém terénu tak dává pozdní hlášení. Teprve těsně před křižovatkou,až nejde už odbočit hlásí, že je třeba odbočit. Máte stejné zkušenosti nebo ji máme nějak blbě nastavenou? /i když tedy nevím, jak ji nastavit,aby hlásila včas/Poradíte?
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod audis 11. 2. 2012 14:22

toto není běžné chování. Nastavovat tam není co.

Zpoždění hlasových povelů předpokládám, že jste vyzororovali 30x a ne jen 2x.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 11. 2. 2012 18:50

Audis zase jako obvykle plácá nesmysly.
1. Pokud ji máš nějakou dobu v šuplíku, trvá déle než "nachytá" polohy družic.
2. Zpoždění hlasového povelu může být klidně nedostatečný signál GPS, nebo malý počet družic a s tím spojená "přesnost návádění.

Takto se zachová kterákoli navigace.
Naposledy upravil vilik dne 11. 2. 2012 19:10, celkově upraveno 1
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 2. 2012 18:57

vilík má pravdu, ostatně jako vždy. je to GG.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 14. 2. 2012 11:39

Děkuji za Vaše reakce. Jak vidím, tak problémy, které nám navigace dělá, nejdou vlastně níjak řešit. Přítele to tak naštvalo,že ji málem hodil do popelnice. Sice jsem ji zachránila, ale nevím, jestli to k něčemu bude, protože navigace, která hlásí, že je třeba odbočit, teprve až si najedete do křižovatky a už odbočit nemůžete stojí opravdu asi za starou belu, A to jezdíme v Brně a okolí. Jsou nějaká opatření jak chod této navigace zlepšit?
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod audis 14. 2. 2012 11:56

jestli to dělá pravidelně a furt, tak je to rozbitý. co s tím?
0) zkusit jiné navigační hlasy
1) zkusit nějaký tvrdý reset = obnovu továrního nastavení, + kalibrace GPS, jestli to přístroj umožnuje (nevím, nemám ho, Vilík to bude vědět.

2) nepomůže-li, pak reklamace nebo do servisu.


edit: žádný z uživatelů tomtomu si na toto chování nikdy nestěžoval, jim to zřejmě hlásí včas.
Naposledy upravil audis dne 14. 2. 2012 13:45, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n.martina 14. 2. 2012 13:35

Aha. Zkusím obnovit to tovární nastavení, že by na TT 25 byla nějaká kalibrace GPS jsem si nevšímla, byla tam myslím jen možnost nastavení jednotek ve kterých chci udávat polohu. Ještě to ale prozkoumám. Škoda, že k tomu není nějaký úplně blbuvzdorný podrobný návod.
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 14. 2. 2012 16:22

Ještě pozor na zobrazování dalších doplňujících informací. Třeba velký počet BZ dokáže navigaci sakra zpomalit.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 14. 2. 2012 22:01

n.martina píše:Aha. Zkusím obnovit to tovární nastavení, že by na TT 25 byla nějaká kalibrace GPS jsem si nevšímla, byla tam myslím jen možnost nastavení jednotek ve kterých chci udávat polohu. Ještě to ale prozkoumám. Škoda, že k tomu není nějaký úplně blbuvzdorný podrobný návod.


Téma: Manuály TomTom
V oddílu DISKUSE několik řádků pod Vaším příspěvkem je můj s adresou na všechny manuály TomTom. Jmenuje se tak, jak uvedeno v nadpisu.
P.S.
Pokud chcete TT 25 opravdu zahodit, pošlete mi ji, rád ji opravím a předám vlídnějšímu tvoru!
Nedávno jsem opravil takto zahozenou TT GO 720, dal řádnou mapu a včera mi byl zdarma dodán nový aplikační FW.
P.P.P.S.
A nepomlouvejte prosím TomTom ti hoši si to opravdu nezaslouží!
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod audis 14. 2. 2012 22:57

akan, vilík:
teda vy jako místní odborníci jste fakt trapáci. Mně nadáváte, že Tomíka nemám doma, a tak nemám co radit. A vy sami, co ho máte, na praktickou radu jste skoupí. Když ho máte sakra doma (roky!! a je jedno že jiný model), tak ho sakra musíte mít v malíku, vč. řešení obvyklých problémů. nebo aspon kdybyste napsali, co je obvyklé a co ne. Ne, vy prostě neporadíte. Připomínáte mi pokrytce z Auto*mat.

Martina: sory za OT, ale to se nedalo. My už se tady totiž trochu známe a vzájemně víme, co kdo píše a co si myslí i o druhém.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 15. 2. 2012 17:33

audis píše:akan, vilík:
teda vy jako místní odborníci jste fakt trapáci. Mně nadáváte, že Tomíka nemám doma, a tak nemám co radit. A vy sami, co ho máte, na praktickou radu jste skoupí. Když ho máte sakra doma (roky!! a je jedno že jiný model), tak ho sakra musíte mít v malíku, vč. řešení obvyklých problémů. nebo aspon kdybyste napsali, co je obvyklé a co ne. Ne, vy prostě neporadíte. Připomínáte mi pokrytce z Auto*mat.

Martina: sory za OT, ale to se nedalo. My už se tady totiž trochu známe a vzájemně víme, co kdo píše a co si myslí i o druhém.


Na brouka Pytlíka v oboru navigací se všude pasuješ ty. A raději, se řiď svoji druhou větou. Alespoń nikomu neublížíš. To jen tak mimochodem. ;-)

Uvedl jsem tu 3 možnosti. Tazatel se zatím nevyjádřil. Takže, že by to bylo v pořádku?
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 15. 2. 2012 23:41

Změnit předvolby

1. Hlasy
- Předvolby hlasu
- Pokračovat
a) Číst včasné pokyny
b) Číst pokyny k pruhům

2. Zobrazit obrázky k pruhům

3. Předvolby pro plánování
- Vyhnout se pruhům pro autobusy
- Vyhnout se nezpevněným silnicím

P.S.
Mimo to je možné dělat zásahy za jízdy, což na stole bez pohybu nelze.
P.P.S.
Ne vše je uvedeno v manuálu.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod n.martina 20. 2. 2012 20:22

Děkuji vám za rady. Navigaci jsem nastavila dle uvedených bodů, také jsem nakonfigurovala GPS- to jsem před tím nedělala, na pozadí země s ukazateli světových stran a údajem o šírce a délce místa kde se nacháím, se mi teď zobrazilo spousta družic. Kde je na navigaci nějaký ten čip, co příjímá jejich signály dole nebo nahoře? Ještě to vše musím vyzkoušet v autě,pokud mně to teda přítel nevyrve z rukou :-) Ještě jsem taky vymazala oblíbené položky, protože jich tam bylo moc. Tak mi držte palce,aby to fungovalo. P.S. Kdyby to nešlo, jsou tam i turistické pěší trasy?
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod audis 20. 2. 2012 20:53

ne nejsou tam turistické mapy.

Stávají mapy (auto mapa ) se dá použít k chození po městě, je-li navolen mód CHODEC. A nikoliv AUTOmobil. (pokud to TT umí tuto funkci). Navigace pak třeba ignoruje jednosměrky a v klidu tam chodce žene, což by se na mod AUTOmobil nestalo.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 20. 2. 2012 21:55

Typ trasy TT v nabídce:
Nejrychlejší.*
Nejkratší.
Vyhnout se dálnicím.
Pěší.
Cyklo.
Omezená rychlost.*

Doplnění dotazy při plánování se signálem GPS:
Chcete se vyhnout silnicím s mýtem?
Chcete se vyhnout nezpevněným cestám?

Poznámka: * Vzájemně kontroverzní trasy!

Úplné přeplánování za jízdy není možné u vyšších NC než v7.xxx

To je nevýhodné pro práci druhého člena posádky - navigátora.
Lze to provést při úplném odstínění signálu GPS (zkoušeno za jízdy v tunelu).
Je však možno volit alternativu* !
P.S.
Až seženu konektor, pokusím se odblokovat signál GPS impedančním korektorem ve vnějším vstupu. Pak by to šlo vždy.
Akan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků