Mapy v855 (přidáno Řecko, Turecko, Rusko)

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Akan 1. 9. 2010 12:39

Nové mapy W/C Eu v855 a k nim potřebný TT Home 2.7.6.2056 jsou nabízeny k stažení.

Obsahují nepřerušovaně Řecko, Turecko a Rusko.
P.S.
Nikoho nepodceňuji, toto jsou jen některé z postřehů mých kolegů:
Před stahováním si prohlédněte své zálohy a nepotřebné smažte.
Pak natáhněte nový TT H a projděte si soubory na počítači. Nepotřebné smažte.
Zálohujte si poslední napu a aplikaci.
Budete potřebovat asi 8 GB volné paměti.
Celá mapa vyžaduje pro stažení něco opravdu rychlého.
V počítači si zvolte pro připojení TT GO vysokorychlostní USB.
Přes WiFi to příliš nejde.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod bastien 1. 9. 2010 13:48

Na TT One30 s mapou Evropa 2GB (ne IQ) už TT Home píše, že se celá mapa nevejde do TT a nabízí stažení celků dle oblastí. Instaloval jsem tedy CE a vše proběhlo bez potíží. Dále jsem chtěl v TT Home přidat další mapy (nabídka Spravovat zařízení, po otestování rokliknout odkaz Mapy a vybrat odkaz Změnit oblast mapy). Vše se otestovalo a bylo OK ale.... Kontrétně jsem chtěl přidat Severní oblast a Jižní oblast. Sever nejde stáhnout vůbec a Jih se po několika hodinách stáhl s tím, že ale nejde instalovat - píše to, že je vadný soubor. Má někdo podobný potíže. TT H mám aktualizovaný.
Naposledy upravil bastien dne 1. 9. 2010 20:12, celkově upraveno 1
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 1. 9. 2010 18:54

Poznámka k velikosti mapy.

Mapa W/C Eu v855 má objem cca 2.1GB se vším všudy. To znamená, že i s jazyky, které běžně k provozování nepoužíváme. Ty lze odstranit. Úspora by měla být někde okolo 0,25GB. Určitě je tam i vícero toho co konkrétní zařízení TT nepotřebuje. K tomu se vytvářejí upravené mapy. Je určitě otázkou času, než se vše doladí k plné spokojenosti všech uživatelů, kterých je opravdu "vela".
P.S.
Při stahování mapy, která mi byla nabídnuta hned po uvolnění, jsem měl určité potíže. Stahování trvalo neúměrně dlouho. Posléze jsem zjistil, že se do stahování vmísily i automatické aktualizace Windovs, které byly tentokrát velmi obsáhlé, protože rekonstruovaly internetové soubory a navazovala aktualizace Exploreru. Protože jsem to neodhad, zasáhnul jsem do procesu a výsledkem je, že v počítači (TT Home) je mapa stažena dvakrát. Při pokusu o nápravu vzniká chybové hlášení, které chci konzultovat jinde než zde.
P.P.S.
Plyne z toho poučení, že je dobré se po neúspěšném nebo lépe řečeno doměle neúspěšném stahování před dalším krokem podívat přes TT Home na stav souborů v počítači. I když jsou indikována chybová hlášení, pak soubor mapy natažen může být. Pro úplnost dodávám, že používám WinRAR.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod bastien 1. 9. 2010 19:20

Je problém tu složku Dokumenty/TTH (nebo kde to máš) vymazat a stáhnout znovu mapu?
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod bastien 3. 9. 2010 10:42

Už konečně funguje stahování map....
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 3. 9. 2010 10:48

ano, už je to funkční... :D
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek L. 3. 9. 2010 17:40

Tak pri tejto mape sa trápim ako ešte nikdy.
1. Prvý krát sa sťahovala asi 20 hodín čo inokedy trvá cca 45 minút a potom sa aj tak nenainštalovala pre chybu v adresári. Podľa všetkého ide o nefunkčný licenčný súbor.
2. Skúsil som to potom na druhom PC a prakticky všetko sa zopakovalo.

Mám TTGO730 a mapy mávam na pamäťovej 4GB karte a miesta mám dosť. Potom sa mi podarilo nainštalovať aspoň východnú zónu. Problém však je v tom, že keď opravím už niekoľkokrát opravovanú križovatku tak chyba stále pretrváva, čo predtým nebol žiadny problém. Zadávam názvy ulíc a keď skončím tak je všetko po starom a nič tam nieje. Kde tu mi zamrzne navigácia a reštartne sa čo sa mi tiež nikdy predtým nestalo. Takže ešte stále sa s tým trápim a momentálne tú mapu nanovo sťahujem. Momentálne mi ukazuje zostávajúci čas 18 hodín.
Potom dám vedieť. Je to moja 7 mapa od decembra 2008.

-- 3. 9. 2010 19:21 --

Tak už je to stiahnuté a aj nainštalované. Vyzerá, že je to OK.
TomTom GO730T, mapa: Europe v.960.7056
TomTom GO510, mapa: Eorope 1020.9238
Ludek L.
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 3. 9. 2010 20:45

Zajímavé je, že MapShare je nefunkční.
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bastien 3. 9. 2010 21:21

Zkoušel jsem MS na mapu Severní oblasti a už to nabídlo stažení opravy. Takže je třeba vyčkat. TT má nejspíše hodně potíží sám se sebou.
bastien
Junior

Odeslat příspěvekod Kurt 4. 9. 2010 08:50

MS je vždy funkční až po několika dnech od uvolnění map. Je to tak minimálně rok. Není na tom tedy nic zajímavého - stačí pár dnů vyčkat a MapShare začne fungovat.
Kurt
Junior

Odeslat příspěvekod graver3 4. 9. 2010 09:03

Já jsem dokonce taková lama, že jsem se ptal podpory, proč mi TTH po instalaci mapy, staré pár dní, hlásí, že nebyla aktualizována víc než 20 týdnů. A zařízení samotné mě upozornilo, že bych mohl občas zadokovat a aktualizovat mapy O:-)
graver3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kurt 4. 9. 2010 10:25

Na dotaz k podpoře nevidím nic lamovského. Jen by mne zajímalo, co podpora odpověděla. ;-)
Kurt
Junior

Odeslat příspěvekod graver3 4. 9. 2010 14:51

Cituji i s chibamy ;-)
Problém není nikde, Map share jakožto uživatelské opravy map pro mapu která vyšla v pondělí ještě nejsou zhotoveny a taky není možné je prozatím bvyužívat.
V přůběhu času se tyto uživatelsé opravy map prostřednictvím služby map share zobrazí v rámci automatických aktualizací v TT home.

To jsem sice tak nějak matně tušil, ale proč TTH tvrdí o několik dní staré mapě, že nebyla víc než 20 týdnů aktualizovaná, už netuším ;-)
Kdyby ta hláška byla trochu víc selfexplainable, může si hotlajna ušetřit pěkných pár dotazů tohoto typu :!:
graver3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 9. 9. 2010 08:56

Problém s Map Share lze řešit takto:

Na stránce automatické aktualizace dejte ZPĚT.
Zvolte Atualizovat GO a zrušte všechna zaškrtnutá pole s výjimkou MapShare.
Dejte AKTUALIZOVAT, INSTLOVAT.
Vše proběhne normálně i pro staženou mapu v855.xxxx.

P.S.
To že máte mapu v PC a GO si můžete ověřit pomocí SPRAVOVAT SOUBORY.
P.P.S.
Hlášení vady, které se mi vyskytlo: C:/DOCUMENT .../Uživatel/LOCALS .../Temp/285 189.toc (Je vadný) na nic neměl vliv.
P.P.P.S.
Stahováí mi trvalo 16 hodin. Byl to zřejmě problém serveru. V té době Microsoft aktualizoval Explorer a nahrazova lcelé bloky programu. Vše chodilo velmi pomalu několik dnů. Nyní je rychlost obvyklá a MapShare mi běží za podmínky, kterou jsem uved.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod graver3 10. 9. 2010 08:38

viz tady: http://forum.navigovat.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1817&t=1116229&start=75 - omlouvám se, jestli jsem to dal do špatné sekce.
graver3
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků