TomTom a malá vnitřní paměť (2GB)

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod X123 19. 7. 2010 11:30

bolo365 píše:Ovšem to není problém TomTomu jako takového, ale prodejce - pokud jste od něj neslyšel alespoň dvě základní ( a zcela zásadní ) informace - tedy

1) XL2 nemá slot na kartu a proto pro komletní mapu WaCE , kterou chtete využívat, doporučuji zakoupení jiného modelu se slotem na karu

2) pokud budete navigaci používat "služebně" a budete mít často požadavek na zadání konkrétní poštovní adresy bez možnosti předem připravit trasu doma, tomtom nedoporučuji, neboť nemá čísla popisná.....

tak to bylo samozřejmě naprosto špatně a dostal jste přístroj, který neodpovídal vašim potřebám.

I když samozřejmě všechny prodejce nelze házet na stejnou hromadu, je nutné nejprve sám zjistit potřebné informace na webu a zejména ohlasy na fórech, vybrat vyhovující navi dle paramatrů/potřeb/využití ( raději několik typů) a až pak si je jít osahat do obchodu ( přívětivost ovládání, doplňující informace..).

Mimochodem Xl mám a nedám na něj dopustit,rozhodně bych jej za Garmin neměnil. Jezdím ovšem pouze po okolí + Chorvatsko, takže jsem věděl, že mapa má cc 1 GB a mám dostatečnou rezervu ve vnitřní paměti, navíc ho používám jen k "rekreačním" jízdám.

P.S. Aby nedošlo k nedorozumění - nechtěl jsem se Vás nikterak dotknout, pouze jsem konstatoval, že jste šel do obchodu bez "teoretické" přípravy a bohužel zrovna prodejce , na kterého jste narazil, nebyl to pravé "ořechové" a výsledkem byl váš názor, že TomTom je v podstatě na .....

ad 1) Podezřívám ho z toho, že tohle záměrně zamlčel... Po tom, co jsme se teda rozhodli pro TomToma nám nabídnul rozbalenou krabici XL2 s již provedenou 1 den starou aktivací a přihlášením na "buresovi@quick.cz" s tím, že nám dá 10% slevu. Samozřejmě přišla otázka proč to vrátili?... A prý, že se jim to uleželo v hlavě a chtějí Lifetime aktualizaci!

ad 2) tohle se píše všude, takže tohle jsme dokonce i věděli...

Pro osobní potřebu bych samozřejmě nakupoval Vámi popisovaným způsobem a objednával bych nejspíš i přes internet, kde bych se dostal mnohdy 1000,- Kč pod cenu gpscentra, ale požadavky byly nastaveny jinak... Pak bych mohl nadávat jen sobě, co že jsem to zase vybral...
X123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod driver63 19. 7. 2010 11:47

X123 píše:ad 1) Podezřívám ho z toho, že tohle záměrně zamlčel... Po tom, co jsme se teda rozhodli pro TomToma nám nabídnul rozbalenou krabici XL2 s již provedenou 1 den starou aktivací a přihlášením na "buresovi@quick.cz" s tím, že nám dá 10% slevu. Samozřejmě přišla otázka proč to vrátili?... A prý, že se jim to uleželo v hlavě a chtějí Lifetime aktualizaci!

ad 2) tohle se píše všude, takže tohle jsme dokonce i věděli...

Pro osobní potřebu bych samozřejmě nakupoval Vámi popisovaným způsobem a objednával bych nejspíš i přes internet, kde bych se dostal mnohdy 1000,- Kč pod cenu gpscentra, ale požadavky byly nastaveny jinak... Pak bych mohl nadávat jen sobě, co že jsem to zase vybral...


Domnívám se, že jako zákazník nemusíte vědět, jakou paměť, procesor, displej..... apod. používá výrobce pro své zařízení. Jestliže výrobce nabízí navigaci u které deklaruje pokrytí 42 zemí a možnost její aktualizace do budoucna, je na něm aby tuto aktualizaci zajistil. Jak to provede je čistě jeho starost. Faktem je, že slušný prodejce by měl na potenciální problém upozornit ale primární je zodpovědnost Tom Tom jako výrobce.
Vrcholem drzosti TT je, že navigace XL2 jsou stále na trhu (s pokrytím 42zemí Evropy) ačkoli už dnes do nich není možné stáhnout bezešvou mapu (např v rámci záruky nejnovější mapy).
Proto znovu radím všem postiženým majitelům TT - reklamovat celou navigaci nebo alespoň službu aktualizace.
driver63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .mtn 19. 7. 2010 13:36

Standucha píše:
.mtn píše:
rapon píše:...Pokud je mapa deklarovaná jako 2GB, tak se vždy zcela jistě do daného zařízení vejde včetně rezervy na POI.


Toto už bohužel není pravda. Aktuální Western and Central Europe 2GB 850.2800 má 2,21 GB (2 374 141 658 bajtů) a do GO730T s interní pamětí 2GB se nevejde. TTHome umožňuje její stažení po částech. Pokud chceš mapu celou, je nutná odpovídající karta.
Zde souhlasím s kaja.kaspar, že v TT šetřili celkem zbytečně na pamětech a teď se s tím snaží nějak poprat. Zmíněná mapa vyšla s velkým zpožděním po ostatních balících v850. Důvodem zpoždění měla být pravě snaha zmenšit objem dat.


Mám taky GO730T a řeším stejný problém s rozdělením map. Chceš mi říct, že když dokoupím třeba 2GB SD kartu, tak se mi tam pama Western and Central Europe 2GB 850.2800 vleze celá bez rozdělování?
Jak to TT rozdělí mezi interní paměť a paměť kartu?


Vidím, že to řešíš i na poi.cz. Uvedený postup z podpory TT je hotový masochizmus. Proč to dělat jednoduše, když...
U svého GO730T jsem postupoval následovně:
- vše z navi včetně mapy překopírovat do PC, nejlépe přes nějaký file manager (totalcmd, speed commander apod.)
- pak vše přes čtečku na kartu (min 4GB)
- připojit TT (bez karty), naformátovat interní paměť, pak příp. clearflash
- odpojit TT, vložit kartu, opět připojit
- spustit TTHome, pro aktualizaci vybrat paměťovou kartu, aktualizovat

Stáhne se a aktualizuje kompletní mapa. Oblíbené v mapsettings zůstanou zachovány (pokud používáš vlastni POI, je to jedno). Pracuje se s tím stejně jako s obsahem v interní paměti.
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod adam.masek 20. 7. 2010 17:53

adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod X123 20. 7. 2010 19:22

Jak si bych si teda mohl jednoduše naplánovat trasu Praha - Paříž např.? (Pokud bereme zařízení bez paměťovek, např. moje oblíbené TT XL2 Europe Traffic)
X123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 20. 7. 2010 22:02

X123 píše:Jak si bych si teda mohl jednoduše naplánovat trasu Praha - Paříž např.? (Pokud bereme zařízení bez paměťovek, např. moje oblíbené TT XL2 Europe Traffic)

Buď máš v navigaci mapu celé Evropy. pak je to jasné a bez problémů. Nebo z důvodu malé paměti máš jen východní Evropu, pak neuděláš nic, jelikož nemáš na co přepnout. Další mapa se ti tam nevejde. Nebo máš Západní Evropu, kde ti zase chybí ta Praha a jsi na tom stejně. Ale každá mapa má několik variant lišících se ve velikosti. Např. Central a Western Europe je full (vetší), nebo 2 Giga (menší). Ty mapy obsahují všechny silnice i státy. Nechybí žádný stát, jak se tu snaží tvrdit jeden Brouk Pytlík. Rozdíl mezi nimi je jen v zobrazování detailů. Takže v té menší mapě například nebudou menší vodní plochy, nebudou vykreslovány detaily budov, rozlišeny pole od lesů atd. Takže pokud je úložný prostor malý, lze dát takovou mapu, která se vejde. Ovšem nejlepší je dát si na to pozor při výběru navigace a bez slotu na kartu nebrat. Kdo chce ušetřit za každou cenu se potom nemůže divit, že dosáhne hranice, za které se bez kompromisu jednoduše nedostane.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .mtn 20. 7. 2010 22:19

adam.masek píše:Oficiální řešení je zde: http://cz.support.tomtom.com/app/answer ... 81aw%3D%3D :roll: :-!


To není řešení ale bybass. Řešení je přesun obsahu navigace na kartu a stažení kompletní předplacené mapy. S oblastmi ať si šachují v TomTomu. 8-)
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod adam.masek 21. 7. 2010 11:59

Je to zvěrstvo :-!
Teď právě mám na stole jednu novou navigaci TT XL IQ EUROPE s mapami celé Evropy (které jsou z výroby staré), chci na ní udělat "Záruku nejnovějšími mapy", program TT HOME mi s radostí napíše "Gratulujeme, je k dispozici nejnovější mapa" a nabídne mi ji ke stažení. Jenomže ta mapa má objem cca 2,2GB a ten přístroj má vnitřní paměť 2GB (samozřejmě bez slotu na paměťovou kartu) 8-S

Od rána se bezúspěšně snažím dovolat na infolinku TT ... až se tam dovolám, tak se moc těším na to co mi řeknou a ještě víc se těším na to, jak to budu následně vysvětlovat zákazníkovi :-|
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 21. 7. 2010 12:11

Zdravím, já to říkal, že to bude problém.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolo365 21. 7. 2010 13:49

No co vám řeknou na podpoře TT je nad slunce jasnější - mapové zóny a přepínat v TTHome, v daleko horší pozici budete vy před zákazníkem, když mu budete toto "vylepšení" vysvětlovat.....

Myslím, že jediným seriozním řešením ze strany TT by bylo všechny Xl s licencí Europe ( tedy mapou WaCE) na své náklady vyměnit za přístroj se slotem na kartu a všechny Xl nyní prodávat výhradně ve verzi regional, tedy mapou CEE.
bolo365
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 21. 7. 2010 16:04

Včera jsem volal na infolinku TT kvůli něčemu jinému, ale zeptal jsem se i na Váš problém - je to v řešení, technické oddělení pracuje na nové verzi map, která se vejde do zařízení s pevnou 2GB pamětí. Jinak někdo se před tím ptal na mapy na kartě, tak osobní zkušenost s Go 720 / 730 - navcore i starší mapa v zařízení, na SDHC kartu nahraná nová mapa - vše šlape jak má, samozřejmě při připojení k TT Home se rozhodnete s čím má pracovat, zda s interní, nebo ext. pamětí. U původních verzí TT One 1,2, One XL je potřeba mít vše vždy pouze v jedné paměti - tj. buď to mám mapy i navcore v integr. paměti, nebo v ext. - pokud je vložena SD karta, tak u těchto zařízení ( One 1,2, One XL ) pracuje pouze s ní...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adam.masek 21. 7. 2010 16:54

U zařízení TT, které mají slot na SD kartu bych žádný problém nehledal - prostě si člověk koupí SD kartu za pár korun a mapy bude mít na ní.

Jenomže slot na SD kartu mají u navigací TT pouze nejvyšší modely v řadě TT GO.
Takže všechny ostatní modely TT ONE, START, XL, XXL a jejich klony jsou bez slotu na SD kartu - a v tom vidím ten největší průšvih.
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod driver63 24. 7. 2010 09:48

bolo365 píše:......Myslím, že jediným seriozním řešením ze strany TT by bylo všechny Xl s licencí Europe ( tedy mapou WaCE) na své náklady vyměnit za přístroj se slotem na kartu a všechny Xl nyní prodávat výhradně ve verzi regional, tedy mapou CEE.

Naprostý souhlas,
takové to řešení i já považuji za seriózní. TT musel dobře vědět, že paměťová kapacita prodávaných zařízení je do budoucna nedostatečná. Přesto nabízel verze XL s mapovým pokrytím celé Evropy. Jedná se o klasický podvod na zákazníka a předpokládám, že v civilizované části Evropy toto TT neprojde. Bohužel, my Češi se rádi spokojíme s chlácholením technické podpory o práci na nových mapách. Kde ty mapy jsou? Kde je možné je stáhnout? Aktualizaci mám předplacenou proto, abych mohl využívat nejnovější mapy a ne proto, abych se těšil na to, až TT laskavě připraví mapu, která se vejde do jím prodávaného zařízení.
driver63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 26. 7. 2010 22:50

Poslední úplná mapa W/C Eu v 850.2801 má 1825 MB. Všechny indexy map jsem zveřejnil včera na hesle Nová mapa v850. Používejte oficiální mapy pro svá zařízení a vejdou se tam! Při stahování ze serveru TT se volí taková varianta, která Vám patří. Máte-li ve svém TT jiný Navcore než tam patří (SE), pak server neví co si počít a chybuje. Přeteče-li mapa, přijdete vždy nejprve o POI a nikdy ne o mapové dílo.To by jste tam už museli něco nacpat předtím.
Takže hoši od konkurence držte se svého a necintejte do toho čemu nerozumíte.
To platí zejména pro Romstára.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 26. 7. 2010 23:42

Akane, to platí zejména pro tebe.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků