Jakého TomToma? rds, doživotní aktualizace, západní evropa.

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Koby 6. 12. 2009 19:22

Zdravím,

mohl by mi někdo doporučit nějakého TomToma?

Mám 3 podmínky.

RDS-TMC
doživotní zdarma aktualizace - mám pocit že to má tomtom nebo garmin nebo už oboje?
a předinstalované mapy střední a západní evropy + dobrá česká republika.

Nepotřebuji bluetooth, mp3 přehrávače ani jiný podobný funknce.

Díky moc za tipy

Pokud by tyto kritéria splnoval i nějaký garmin, sem s ním.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.jirasek 6. 12. 2009 19:58

Doživotní neznamená tvůj život, ale životnost navigace - t.j. max. cca 4 roky. Doporučuji řádně a velmi pečlivě prostudovat tyto podmínky.
TomTom nabízí v akcích aktualizace 2 roky zdarma.
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 7. 12. 2009 09:53

Koukám, že tomtom nabízí v rámci akcí jenom 2 roky... Garmin mám pocit za nějakých cca. 3000,- je bez problému...

Zatím jsem vybral TomTom One IQ routes europa traffic. To by mohlo být dobrý :-)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelBrno 7. 12. 2009 09:57

Pokud ozelis predplacene aktualizace tak ti bude bohate stacit TT XL IQ Routes TMC v cene kolem 5 tis.

Pokud trvas na predplacenych dvouletych aktualizacich tak mas moznosti TT GO 730, 750 930, 950 ale cena bude pres 8.
PavelBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelBrno 7. 12. 2009 09:59

HEHE, zrovna jsem ti to napsal, jen bych sel do vetsi XL. Ja ji mam a bohate mi staci a vyhovuje. :tleskani
PavelBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koby 7. 12. 2009 10:16

pavelbrno: jj, díky :-)

Tady je tam XL iq europa traffic za 4000,- http://www.navigace.cz/tomtom-xl-iq-routes-europe/

V čem se liší Xl od One IQ europe traffic? Jenom velikostí displeje? Protože rds-tmc maj oboje...

Jedna aktualizace je u TT zdarma nebo ne?

Jsem s TT začátečník :-) Mám Garmina 250 pár let, ale nejsem s tím spokojenej.. v prácí starej TT XL a je prostě lepší - vyhovuje mi víc.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.jirasek 7. 12. 2009 10:24

Koby píše:Jedna aktualizace je u TT zdarma nebo ne?

Z darma je první aktualizace (do 30 dnů od prvního použití !) - tzv. záruka nejnovějších map. Zařízení je dodáváno většinou se starší mapou, proto ona první aktualizace na nejnovější mapu zdarma.
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolo365 7. 12. 2009 14:19

V čem se liší Xl od One IQ europe traffic? Jenom velikostí displeje? Protože rds-tmc maj oboje...

Verze s označením Traffic - ať už XL nebo ONE - má přijímač TMC již v balení , u verze bez tohoto označení ho musíš dokoupit zvlášť. Pokud mají stejné označení, je to prakticky o velikosti displeje....

A ten tvůj odkaz na XL iq europa traffic za 4000 - to je, když se pořádně podíváš - právě verze bez označení , takže přijímač není v balení... Verze s přijímačem je za 5400 káčulek
bolo365
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 7. 12. 2009 17:24

jasně..

takže už tomu rozumim...

europa tzn. - mapa evropy :-) a traffic znanemá rds přijímač :-)

No, tak tim pádem je vybráno, pro naše učely nemusim mít obr displej, spíš ocenim malý zařízení, takže ONE IQ europa traffic to jistí...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 7. 12. 2009 20:42

ještě jedna věc. ten přijímač rds tmc je přes nějakej kabel? nebo je to nějak zaudovaný? našel jsem tohle http://www.kamennyobchod.cz/navigace-to ... affic.html ale trochu mě mate, že v obsahu balení o tom přijímači není ani zmínka... Tak aby neměli špatný název zboží...:-(
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolo365 7. 12. 2009 21:04

tak jak je uvedeno: Spojitost: mini-USB, RDS-TMC (přes mini-USB) - je to přes mini USB kabel, tedy přijímač, z něj kabel do tomtoma + anténa. Velikost přijímače je odhadem ( mám ho v garáži, takže opravdu odhaduji) 5 x 2cm

ovšem ten obrázek a ta cena je nějaká divně podezřelá - vypadá jako starý model, co jistě není IQ. Podívej se sem http://www.skveleceny.cz/Navigace-TomTom_d919.html
bolo365
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 7. 12. 2009 21:25

ta cena je divná, ale takových najde heureka aposl třeba 10... A obrázek by mohl být jenom ilustrační.. zkusim tam zavolat zítra...

edit: na tomtom.cz je za 4700,- takže klidně věřim tomu, že to mimo bude o tu tisícovku levnější... Minule jsem takhle koupil Garmin, možná o 1500,- levněji na podobný částce...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikp 24. 1. 2010 18:56

doporučil by mi někdo nějakou navigaci od tomtom?mělo by to mít řazení jízdních pruhů,mapy čr a evropy ,přepínání kolo,pěší a auto,ukázat kde se momentálně nacházím,rds-tmc,ukazatel rychlosti v daném místě,traffic atd.cena kolem 5-6000kč.a kolik stojí aktualizace .
děkuji za odpověď
pepikp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 24. 1. 2010 19:25

Neznam TT ktery by mel prepinani kolo-pesi.Aktualizace ap vyjde zhruba na 1500kc a jednu mas po koupi do 30dnu zdarma.
Pokud jde o doporuceni ktery muzes poridit jako ja do 6k TomTom XXL IQ ROutes Europe Traffic,moc dobry pristroj.
TMC i razeni do pruhu ma.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Romstar 25. 1. 2010 09:26

pepikp píše:doporučil by mi někdo nějakou navigaci od tomtom?mělo by to mít řazení jízdních pruhů,mapy čr a evropy ,přepínání kolo,pěší a auto,ukázat kde se momentálně nacházím,rds-tmc,ukazatel rychlosti v daném místě,traffic atd.cena kolem 5-6000kč.a kolik stojí aktualizace .
děkuji za odpověď


Když aktualizace stojí cca 1500kč, tak si kupte nějaký TT s dvouletou aktualizací a budete na tom stejně. Né?
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků