tomtom one 4

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dod2 28. 5. 2009 19:42

Ahoj všem,

jsem nový uživatel navigace a pokud mé otázky jsou hloupé omlouvám se. Zkoušel jsem hledat, ale nic jsem nenašel a tady jsou mé otázky:

- Jak dlouho se nabíjí baterka přes nabíječku v zapalovači v autě? A jaká je výdrž? Udávanou výdrž 3 hodiny nemohu dosáhnout.

- Jak poznám, že mám poslední aktuální mapu? V navigaci je nějaká verze v725.1915.

- Nové mapy jsou ke stažení na tomtom.cz zdarma nebo se za to něco platí?

díky za odpovědi.
Dod2
dod2
Junior

Odeslat příspěvekod p.jirasek 28. 5. 2009 20:13

Nabíjení v autě - odhad 1 hodina, TT ale může být připojen bez problému déle. Občas doporučuji vybít. Stupeň nabití je poznat na indikátoru nabíjení (poklepáním na "sílu signálu").
Mapa 725 je stará, poslední mapy jsou verze 830
Nové mapy jsou v rámci 30 denní záruky na mapy zdarma, poté se kupují.
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dod2 29. 5. 2009 20:12

ok, takže to jsem prošustroval, navigaci mám víc než 30 dní. tedy nyní už jenom zakoupil.

Viděl jsem že to stojí cca 19 EUR co není až tak mnoho, 1x za rok bych to i dal :)

zakoupím ale raději RDS přijímač ať využiju možnosti navigace na 100% a pak se uvidí :).
Na netu jsem našel tyto 2 extrémy:

jeden stojí cca 800 ZDE
http://skveleceny.cz/TOMTOM/TOMTOM-prij ... 46433.html

a třeba tady: za 1800 ZDE
http://www.aaanavigace.cz/tomtom-tmc-pr ... c-mini-usb

JDE O TOTOŽNÉ VÝROBKY NEBO TEN PRVNÍ JE TZV. NEZNAČKOVÝ, ŠEDÝ DOVOZ? protože jinak ten cennový rozdíl je propastný?
Dod2
dod2
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 1. 6. 2009 19:57

Pokud máš DE_AT_CH and Eastern Europe ( One 13 - 1GB ), tak aktuální mapa stojí 70,- EUR, jinak Western and Central Europe ( One Europe 31 - 2GB ) stojí 80,- EUR.
Do RDS-TMC bych pro jízdu v ČR neinvestoval ani korunu - pokud jezdíš Německo, či Rakousko, tak ano.
Šedý dovoz u TT příslušenství řešit nemusíš, za těch 800,- do bude "vykuchané" z nějaké navigace... ( zákazník dostal levnější variantu bez TMC :-) )
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 2. 6. 2009 17:43

Do RDS-TMC klidně jdi. Má to smysl i u nás. Člověk, co do toho nechce vložit ani korunu, to nemůže posoudit. Já mám spíše kladné zkušenosti. Není to ideál, ale klady převládají.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dod2 13. 6. 2009 23:12

Tak té ceně aktualizace nerozumím...

Po připojení na aplikaci tom tom HOME a kliknutí na aktualizaci mapy se napíše toto:

V současné době vlastníme tamapu Western_and_central_europe 2GB, která je 3 čtvrtletí stará. Čím dříve se připojíte , tím méně verzí vám unikne. Pomůžeme vám aktualizovat nejnovější mapy pouze za EUR 39,85 a zaručíme vám, že dalších 12 měsíců obdržíte každou novou mapu.

a tak dále a tak dále...nikde není napsaný nic o 70 potažmo 80 EUR ...

Vidím to tak že, nyní si aktualizuju svou navigaci, protože mapy v ní jsou staré a pak se uvidí...

Co se toho RDS přijímače týče, tak nejezdím žádné dálky do jiných států, pohybuju se v 99,9% procentech po ČR dokonce bych řekl, že více méně jenom po Brně kde rozvážím zboží.

Dokáže mi navigace s tímto přijímačem aktuálně říct, že je zácpa nebo nebo jinak neprůjezdná silnice s on-line aktualizací, nebo aspoň -+ 15-30 min. že tama nemám jezdit, že je nahlášená zácpa?

Pokud to nedokáže, tak si to pořizovat nebudu, ale pokud si naplánuju v rámci Brna cestu, tak bych byl rád, aby případnou trasu navigace vedla mimo zácpu a objíždky...

děkuji všem za přípěvky a názory.
Dod2
dod2
Junior

Odeslat příspěvekod dod2 13. 6. 2009 23:19

KAŽDÝM OKAMŽIKEM SE ČLOVĚK UČÍ :) zvolil jsem s v tom tom HOME volbu aktualizovat a v nákupním košíku se mi najednou ukázali 2 položky:

aktualizace nanejnovější verzi mapy (slevněná o 60%) za 29,85 EUR
služba aktualizace map 1 rok západní a střední evropa za 39,80 EUR

no a hned jsme na avizovaných 70 EUR :(

Vidím to tak, že si nechám aktualizovat na aktuální verzi mapy a třeba za rok to zopakuju, nepotřebuju mít aktualizace i během roku a připlácet si za to dalších 39.80 EUR.
Dod2
dod2
Junior

Odeslat příspěvekod dod2 13. 6. 2009 23:23

Chjo tak třetí a věřím že dnes poslední příspěvek...

z nákupního košíku tom tom home nejde odstranit jenom jedna položka, musím to koupit jako celek tj. za celých 70 EUR.
Dod2
dod2
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 14. 6. 2009 07:54

Co vim tak prvni aktualizace je uTomTomu zdarma stejne jako u vsech ostatnich vyrobcu navigaci,pak se mapy kupuji.U rady GO se necha koupit model s 2letou aktualizaci v cene.Nicmene vrta mi hlavou jedna vec a bavili jsem se o tom nedavno s prodavacem: TomTom ma zvlastni cenovou politiku map,velky souhrnny upgrade vychazi kazdy rok ci kazdeho ctvrt/pul roku.Upozornil me na vec o ktere se malo vi a prakticky nikde nemluvi (na svem webu to jiste vyrobce nekde schovan ema...) totiz: Kdyz si koupite kterykoliv TT mate narok na prvni aktualizaci behem tusim 30dnu zdarma,O.K ale kdyz se pak rozhodnete pro dalsi aktualizaci treba za 3roky,je to samozrejme mozne ovsem s tim ze ty dva predesle musite zpetne doplati,no to snad ne! opravdu to takto "funguje"? at se paknikdo nedivi ze lidi ty mapy na w forech kradou.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod vilik 14. 6. 2009 08:08

Cheetah007 píše:.......... ale kdyz se pak rozhodnete pro dalsi aktualizaci treba za 3roky,je to samozrejme mozne ovsem s tim ze ty dva predesle musite zpetne doplati,no to snad ne! opravdu to takto "funguje"? at se paknikdo nedivi ze lidi ty mapy na w forech kradou.


Tomuhle se mě nechce věřit. Co když tu navigaci za rok a půl prodám a nový majitel bude chtít aktualizovat. To zaplatí za mě?

Nebo si koupím novou, přihlásím ji ke svému účtu a budu muset zaplatit zpětně za mapu v navigaci, kterou už nemám?

Nějak se mě to nezdá.

Fakt bych rád věděl, jak to je.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 14. 6. 2009 08:41

No neco na tom bude,potvrdili mi to nezavisle na sobe na dvou prodejnach,pokud nekdo vi jak tomu skutecne je zajimalo by me to...koukam jeste ze jsem do TT nesel.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod p.jirasek 14. 6. 2009 10:03

2 letý upgrade se dá zakoupit i samostatně mimo službu TT Home. Narazil jsem na TOTO.
Jenom nechápu, jak může být cena stejná pro všechny navigace, vždyť rozsah map (a tím i jejich cena) je velice rozdílný.
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CiraCira 14. 6. 2009 11:23

Zdravím. Ono to není tak složité, stačí se jen trošku zamyslet.
1.) První aktualizace zdarma je pouze technická věc. Ta navigace nějakou dobu od výroby ležela někde na skladě a výrobce zaručuje, že každý, kdo si ji koupí ji má s nejnovější mapou. A k tomu právě slouží ta 30denní záruka nové mapy zdarma (ona vlastně zdarma není, je zaplacená spolu s HW při nákupu).
2.) S aktualizací mapy (upgrade) je to jako s každým jiným SW. Vždy je rozhodující, z jaké verze na nejnovější aktualizuješ. Čím je původní verze (ze které aktualizuješ) starší, tím je aktualizace dražší. Tak to funguje u každého SW a myslím, že by to nemělo nikoho překvapit. Pokud ti ji někdo prodá s pět let starou mapou, ty sice zaplatíš více za aktualizaci ale na druhé straně bys měl zaplatit méně tomu, kdo ti jí prodává, protože navigace obsahuje staré mapy.
3.) Pokud si po třeba deseti letech koupíš NOVOU mapu (ne upgrade), bude cena stejná bez ohledu na to, co v zařízení máš. To je proto, že to není upgrade ale plná cena produktu.
4.) A ktěm krádežím. Zloděj je zloděj, at si to zdůvodňuje čím chce. A pozor, uvědom si, že krade peníze z peněženky nám všem. Výrobce map (či jiného SW) má s výrobou nějaké náklady a pokud polovina uživatelů tento produkt ukradne, tak ti slušní ho mají dražší. Takže zloději nekradou něco výrobcům SW ale nám slušným.
TomTom GO 720T , Apl. 8.010(9369/080529), Maps Eastern_Europe v8.10, Western_Europe v705, "SDHC Lexar 4GB card", TomTom Home 2.2.2.83
CiraCira
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 14. 6. 2009 13:07

Tím jsi ovšem neodpověděl na problém doplacení předešlého upgrade, jak zde psal Cheetah007.
Cituji: Kdyz si koupite kterykoliv TT mate narok na prvni aktualizaci behem tusim 30dnu zdarma,O.K ale kdyz se pak rozhodnete pro dalsi aktualizaci treba za 3roky,je to samozrejme mozne ovsem s tim ze ty dva predesle musite zpetne doplati,no to snad ne!
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 14. 6. 2009 13:39

Takhle mi to rikali prodavaci na dvou prodejnach v souvislosti s radou GO,kterou jsem mel v planu......celkem rychle me to preslo!
Cheetah007

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků