TMC na Slovensku?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod baranyo 19. 5. 2009 12:45

Zdravim,
chcem sa spytat, ci ste sa niekde nedostali k informaciam o stave zavadzania TMC na Slovensku?
Cez vikend som isiel pod Tatry a len tak som vyskusal napojit TMC prijimac. Na moje pocudovanie cely cas ukazoval plny zeleny kruzok, ale ziadne nehody alebo zdrzania tam nezobrazoval.
Pred mozno rokom som to skusal tiez zapajat, ale nikdy sa mi tam signal nezelenal.

Myslite, ze sa "nieco" chysta, alebo to je inak?

vdaka
Tomtom GO 920T NC 8.410, WCE, NA, Tur, Aus, NZ /// 4 GB SDHC card; Internet 30 Mbps
baranyo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 19. 5. 2009 14:37

To samé se mi stalo s Garminem v Bratislavě, ale myslel jsem si, že to bude blízkostí s rakouskými hranicemi.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 19. 5. 2009 17:34

Jestli byl zelený kroužek, přijímač byl naladěn na stanici, která vysílá RED-TMC. Navigace však reaguje jen na dopravní situace, které jsou na naplánované trase. Takže jestliže to nic nenahlásilo, nebylo co, nebo to nikdo nezadal. Předpokládám, že jsi trasu měl naplánovanou a nejel jen tak se zapnutou navigací.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baranyo 19. 5. 2009 20:48

presne tak, isiel som z Bratislavy do Tatier a spat a celu dobu som mal zeleny kruzok.
V Bratislave mi tiez napadlo, ze som blizko Rakuska a ze je to tym, ale cela cesta az po V.Tatry? To sa mi zda jemne "podozrive".

Hmmm, zial ziadne info o TMC na Slovensku zatial nie je, tak nam ostava iba dufat, ze to je prvy znak posunu dopredu a ze onedlho sa TMC naozaj spusti.
Tomtom GO 920T NC 8.410, WCE, NA, Tur, Aus, NZ /// 4 GB SDHC card; Internet 30 Mbps
baranyo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 20. 5. 2009 09:02

že do toho kecám, jste si jisti, že příslušná navigační aplikace obsahuje slovenské lokalizační tabulky?
Přesně takto se mě před lety choval Navigon 5 v Čechách, kde už zkušební vysílání TMC-RDS fungovalo, ale Navigon to právě pro chybějící tabulky ignoroval. Přitom Dynavix jel k obecné spokojenosti…. :-)
Navigace: NAVIGON 6.2 + POI Warner3; i-GO 8; TT 7.450; Route66; OziExplorer; Dynavix 7 v.2.3
CB: ELIX 77S; Sirio TURBO 1000 a mám doopravdy aktuální dopravní informace
VelkýMachr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baranyo 20. 5. 2009 10:34

naozaj netusim, preto som sem dal tu otazku, ci niekto nevie, co sa deje s tym TMC. TMC je pre mna zatial dost "neznama vec", kedze v SR to doteraz nefungovalo. Preto som vdacny za kazdu novu informaciu
Tomtom GO 920T NC 8.410, WCE, NA, Tur, Aus, NZ /// 4 GB SDHC card; Internet 30 Mbps
baranyo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků