OBLIBENE u TT 920 nebo 930

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 13. 1. 2009 17:14

Je se omlouvam, ale nejsem schopen to tady nikde najit, i kdyz vim ze to tu je. Problem mam ten, ze nevim jak se jmenuje soubor ve kterem jsou ulozeny "OBLIBENE" u navigace TT 920 nebo 930. Ma nekdo tuseni ?

Diky moc

H.
HrdinaJan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 13. 1. 2009 19:04

Mapsettings.cfg?
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 13. 1. 2009 21:03

Taky jsem si to myslel, ale kdyz jsem ten soubor nakopiroval do onoho adresare tak jsem navigaci už nepusti. Po "restoru" už jsem to podruhe nezkusil.

Stejne dik moc.

H.
HrdinaJan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 13. 1. 2009 21:21

Já oblíbené nevyužívám, ale na www.poi.cz se v několika vláknech diskutuje o problémech s oblíbenými a o způsobech kopírování mezi mapami nebo tak nějak.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 13. 1. 2009 21:46

On problem je v tom, že jsem to zkousel na sve 930 a vse bylo OK, na kamaradove 920 to dopadlo totalnim krachem, takze jsem trochu za blbce. Snad to jeste nejak vymyslim. :)
HrdinaJan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 13. 1. 2009 22:52

HrdinaJan píše:Taky jsem si to myslel, ale kdyz jsem ten soubor nakopiroval do onoho adresare tak jsem navigaci už nepusti. Po "restoru" už jsem to podruhe nezkusil.

Stejne dik moc.

H.

Záleží na tom, jaký NC na které navigaci byl. Oblíbené většinou mezi NC nejsou kompaktibilní. Oblíbené už nepoužívám, nebo jen v případě, že chci rychle zaznamenat polohu. Jinak si "oblíbené" dávám do BZ s názvem osobní. Ten funguje v kterékoli mapě a s jakýmkoli NC.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 13. 1. 2009 23:10

BZ byly zkopirovany z 920 a pak zase nahrany na 920. Jen se tam predtim nahodily mapy misto 7.10 (snad to byla ta verze, byly vic nez rok stare) na 8.15.
HrdinaJan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 14. 1. 2009 06:17

HrdinaJan píše:BZ byly zkopirovany z 920 a pak zase nahrany na 920. Jen se tam predtim nahodily mapy misto 7.10 (snad to byla ta verze, byly vic nez rok stare) na 8.15.


Ale původní otaáka zněla na OBLÍBENÉ. To je něco jiného než BZ. Oblíbené jsou uložené ve složce mapsettings.cfg (mimochodem dá se to editovat jako text). Je jedno, jestli se zkopírují z TT 920 na jakýkoli jiný stroj, ale podmínka je, aby tam byl stejný NC a pokud vím i mapa. Pokud se přenáší z jedné verze NC do druhé, nebo i mezi jinými verzemi map, velice často to nefunguje a navigace jednoduše nejde ani spustit. Pak stačí vymazat soubor mapsettings.cfg a jede to.
Abych se vyhl tomuto problému, tak jsem si z oblíbených udělal BZ, který jede v kterékoli navigaci, s kterýmkoli NC.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 14. 1. 2009 11:03

Jo jsem blbec, jedna se o OBLIBENE, ne o BZ.
HrdinaJan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox50 14. 1. 2009 13:49

Není více co dodat, oblíbené potažmo soubor Mapsettings.cfg má každá verze mapy (a NavCore) jiný, a přenos je za určitých okolností možný, ale rozhodně ne jistý. Položka oblíbené, je podle vyjádření TomTomu určena pro rychlé zadání polohy, nebo pro seznam 2-3 bodů které opravdu často navštěvujete, třeba jako práce, oblíbený supermarket do kterého denně jezdíte nakupovat při cestě z práce, atd.
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 14. 1. 2009 14:13

Diky moc, asi nic nenadelam. Ja jsem na sve navigaci menil mapy snad 4x a nikdy jsem nemel problem. Ted jsem to delal poprve u nekoho jineho a neklaplo to.

Co se tyce BZ vs OBLIBENE tak ja jsem jeden z tech co jsou ''odchovani'' na OBLIBENYCH a vubec se mi nechce preucovat se na neco jineho. Mam ale strach ze mi asi nic jineho nezbude.

Jeste bych se chtel zeptat jak je to s tou editaci, kdyz jsem to zkusil otevrit jako text tak jsem z toho nic nepochopil. Kde je haceK?

Dik jeste jednou.

H.
HrdinaJan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox50 14. 1. 2009 14:37

Nikde, tento soubor je binární nikoliv textový, takže jeho snadná editace v poznámkovém bloku není možná.
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrej007 14. 1. 2009 22:01

Tenhle problém jsem řešil, když jsem přecházel z map verze 7.xx na verzi 8.xx. Mám v Oblíbených cca 30 položek a nechtělo se mi je všechny zadávat ručně znovu. Pomocí programu Poiedit http://www.poiedit.com/downloads.htm jsem vše ze souboru MapSettings.cfg (btw. jsou v něm jak Oblíbené, tak Poslední cílová místa) uložil jako novou kategorii BZ a v osmičkové mapě je pak postupně překopíroval do Oblíbených pomocí Přidat Oblíbené -> Bod zájmu. A šlo to docela rychle.
TomTom GO 920T, apl.v. 9.510, Europe v955.6746, iPhone 5s
ondrej007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 14. 1. 2009 22:58

To s tou editací mapsettings.cfg beru zpět. Spletl jsem si to s telefoním seznamem v navigaci - contacts.txt :-[
vilik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků