Stale zapojena nabijecka

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kubiscz 26. 10. 2008 10:29

Chtel bych se Vas zeptat na nazor stale zapojene nabijecky, vadi to necemu? Chtal bych schovat el.zastrcku za palubovku a rovnou tam zapojit tu nabijecku, tak aby mi sel jenom drat z palubky. Ale otazka je ta, jestli kdyz navigace neni pripojena, tak jestli to treba neni dobry pro tu nabijecku, nebo auto, nebo tak neco..
Dekuji za pripominky.
Ahoj
Kubiscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2008 13:17

I nezatížená nabíječka spotřebovává nějaký proud, odhaduji tak 10 % z max. příkonu. Pokud budeš mít auto někde déle zaparkované, mohl bys mít také vymlácenou baterku.
Pokud jsi trochu kutil, tak co udělat nějakou "prodlužovačku" mezi nabíječkou a zásuvkou a tu vyvést na palubovku na nějaký spínač (ideálně podsvětlený v případě, že bude sepnutý)?

I když záleží na tom, na jaký obvod bude ta nabíječka připojena, jestli jako alarm (stále pod proudem) nebo např. jako rádio (pod proudem jenom když jsou klíčky v zapalování), tam by to tolik nevadilo, i když každý odběr je pro baterku (zbytečná) zátěž.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubiscz 26. 10. 2008 14:38

A neni to tak, ze kdyz nemam klicky v zapalovani tak tam nejde proud? Muj dotaz byl vic v pripade ze pojedu a budu mit zapojenou nabijecku tak to bude neco konzumovat i v pripade ze nebude zapojena navigace. A kdyz ano, je to problem pro nabijecku, auto nebo bych snad mel vetsi spotrebu ... ? dekuji moc
Kubiscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fox50 26. 10. 2008 18:30

Jak píše kolega záleží na zapojení. Já tomám zapojené tak že nabíječka je napájena jen když jsou klíčky v zapalování. Tedy je li auto zaparkované, nabíječka nic nespotřebovává.

O spotřebu nabíječky za jízdy nemusíš mít strach, auto by to mělo bez problémů utáhnout a když to dobře zapojíš tak při zaparkovaném autě bude nabíječka odpojena, tedy bez odběru z baterky.
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubiscz 26. 10. 2008 19:04

Ok super, to jsem chtel slyset.. :-)
Dekuji moc za rady
Kubiscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cosmicboy 26. 10. 2008 19:38

Dovoluji si taky hodit dotaz ohledně toho kabelu. Mam Fabii I a kabel vedoucí k navigaci mě dost "irituje". Chci se teda zeptat, jestli se s tím budu muset smířit a nebo existuje nějaká možnost vyvedení kabelu za přístrojovku. Respektive jestli to tak někdo nemáte zapojené. Napadlo mě vést to nějak spodem v tunelu od zapalovače a pak to vyvést nahoru, ale v tomto směru jsem absolutní laik. Díky za tipy.
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod Kubiscz 26. 10. 2008 19:47

Mam teda jiny auto, ale nechal jsem si udelat v suplika na pristrojovce extra zasuvku, ale toho kabelu je strasne moc a tak sem se rozhodl ze to vsechno(zasuvku i nabijecku) schovak v pristrojovce.. pak vyvedu jenom kabel od nabijecky a RDS-TMC... a tak zadnej kabel nebude videt.. Taky jsem nechtel pevnej drzak, takze ten drzak bude schovanej v tom supliku kdyz nebude navigace zapojena...
Kubiscz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fox50 26. 10. 2008 20:58

Použil jsem držák Brodit s připojením přímo na palubní síť. Tím pádem odpadla nutnost protahovat kabely od zásuvky.
http://www.brodit.com/?main=productinformation.jsp&anr=274006

Obrázek
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubiscz 26. 10. 2008 22:55

no ja bych chtel udelat neco jako ten typek v tomto clanku - http://legacygt.com/forums/showthread.php?t=98273 , jen on odmotoval dvirka a vlozil tam navigaci, ale ja bych chtel dvirka zachovat a uvnitr mit drzak a kabely na napajeni a druhej na RDS-tmc.
Kubiscz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků