TomTom GO930 Traffic

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 26. 6. 2008 13:00

Vážení,
před několika dny jsem se stal majitelem TT GO930T. Musím říct že vybírání mi dalo trochu zabrat, ale pomaloučku jsem se blížil k rozhodnutí, že to bude TomTom.
Nejvíce mě znervózňovaly diskuze na téma "nefunkčnosti" zařízení. Ten psal, že se mu to nespojuje s PC, onen zas, že mu nefunguje RDS, jinému se to hryzalo, tamten nemohl stáhnout mapy.
Na rozdíl od většiny zde diskutujících musím říct, že já žádné problémy nemám. 8-)
Jediný problém byl, že po vytažení z krabice nešel TT zapnout. Ale i v návodu píšou, že někdy je třeba resetovat zařízení. Tak jsem dle návodu resetoval, a už to šlapalo. Nainstaloval jsem TThome, připojil TT k počítači, stáhl aktualizace, stáhl nové mapy zadarmo, z poi.cz nahrál několik BZ a vyrazil na cesty. RDS fungoval sqěle. Hlásil kolonu a když jsem tam přijel, "co byste řekl pane Doktore... měl ho tam!" Paráda. (ne ta kolona).
Musím říct, že zatím jsem absolutně spokojený a kdo se mě zeptá, tomu řeknu, že TomTom je dobrá volba.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojta66 26. 6. 2008 13:43

Jasně, já taky tvrdím, že TomTom je dobrá volba. Jinak bych ho neměl :-)
Problémy, které zmiňuješ se občas vyskytují, ovšem ve valné většině to není vinou uživatelů, ale samotného systému Tom Tomu /servery atd/.
Nicméně přeji Tobě, sobě a všem ostatním uživatelům jakéhokoliv zařízení TomTom....mnoho kilometrů bez závad :-)

Mimochodem, jak Ti šlape "ovládání mého Go" via TT Home. Žádnej fatal error ? :idea: :?:
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox50 26. 6. 2008 13:45

Ono ty problémy většinou vznikají u lidí šťouralů, co tam instalují kde co, a mažou i co nemají.
Další věc která navozuje představu problémů je, že sem člověk většinou píše když něco nefunguje, tím pádem zde to vypadá že nefunguje vlastně vůbec nic. Ale že existuje 100x více lidí kteří problém nemají, to už tu vidět tolik není. Ty sem totiž většinou nepíšou :)

Tak gratuluji k zařízení se kterým jste spokojen, i já jsem spokojeným majitelem TomToma :potichu .
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 26. 6. 2008 15:50

No, musím přiznat, že zrovna toto mi taky nefunguje. Ale vzhledem k tomu, že nevím k čemu je ovládání TT z PC, vůbec mi to zatím nevadí. Jinak funguje všechno OK.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.77 26. 6. 2008 20:43

No Tomtom je fakt super stroj, tolik možností uprav jak skinů do map, oprav map, sdílení s ostatnímy, vynikající citlivost přes pokovené sklo C5, super výpočet tras, mnoho způsobů přepočtu tras, vynikající automatické regulování podsvětlení, super design, celkově ovládání trošku složitější ale velice variabilní, mnoho prográmků, no nevím, co vše ještě vyjmenovat, myslím jedna z nejlepších navigací na trhu.
Tomtom 930T - aktivní držák Brodit - nové mapy 8.10 + Mapshare
Marek.77
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 27. 6. 2008 08:42

Nemůžu si pomoct, ale musím si pochválit, že alespoň jedno téma tady je zatím ceskrze pozitivní. Ano, i TT, jako každá jiná navigace, má své mouchy, ale to co od TT a od navigací obecně očekávám, to mi plní beze zbytku. :-D
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pmatus 27. 6. 2008 14:16

Ahoj,
take jsem novým a štasntým uživatelem TTGo930T. Nemá žádné s popisovaných problémů ani s TTHome.
Prošel jsem si diskusi k paměťovým kartám nižších modelů TT , a protože chci využívat kartu v SD slotu hlavně pro muziku a obrázky, pokládám snad už klasickou otázku : Jakou max kapacitu podporuje náš model ? Máte praktické zkušenosti ?
Dík
Petr
pmatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vojta66 27. 6. 2008 15:37

SDHC San Disk 4GB
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.77 27. 6. 2008 18:36

Jo trošku mám problémek pokud nastartuju Tomtom Home 2.3 a začnu cokoli provádět aktualizace
prohlížení, atd tak se za chvilku vytíží procesor v PC na 100% , tudíš se vše značně zpomalí. Způsobuje to program HomeRuntime.exe což běží na pozadí podpůrný zpoušťěč. Ale skutečná chyba bude asi v něčem jiném. Dělá Vám to taky? :hm ? Ale musíte mít způštěno zobrazování vytížení pc procesoru..
Toto zatížení procíku zůstane, ikdyž vypnu Tomtom Home a vyndám navigaci z dokovací jednotky. :roll:
Tomtom 930T - aktivní držák Brodit - nové mapy 8.10 + Mapshare
Marek.77
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 27. 6. 2008 20:47

Tak toho jsem si nevšiml. Příjde mi to pořád stejně rychlé. A to jsem si s tím dnes chvilku hrál. Stahoval jsem aktualizace, ikony, obrázky. Zpomalení jsem nezaznamenal ami když se mi spustil automaticky test AVG na PC.
Kromě ovládání TT z PC (fatal error) funguje všechno v poho.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.77 28. 6. 2008 07:58

A dal sis zobrazit vytížení procesoru?
Tomtom 930T - aktivní držák Brodit - nové mapy 8.10 + Mapshare
Marek.77
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 28. 6. 2008 17:08

Nee, ale čistě subjektivně nepozoruju žádné zpomalení.
Zdeněk Málek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pmatus 30. 6. 2008 07:39

Děkuji Vojtovi za info o podporované kartě SDHC 4GB.
Otestoval jsem 1 GB SD kartu ve slotu, nakopíroval jsem si na ni MP3, ale karta není nijak přístupná. Prostě soubory nemohu zvolit !
Je to funkčnost, nebo chyba, že je to karta "jen SD" ?
Hudbu MP3 mohu vybírat jen z vnitřní paměti !
Nezdá se mě to, protože takto by nám karta nebyla k ničemu.
pmatus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fox50 30. 6. 2008 07:50

1) A nahrál jsi ty *.mp3 soubory na kartě také do adresáře MP3?
tedy : SDKarta:\MP3\*.mp3 ?

2) Někdy to trochu zablbne, a i když je karta zasunutá, tak jí přístroj nevidí. Potom pomáhá kartu vyndat a zase zandat. To že TomTom zaregistroval zasunutí karty poznáš podle toho že když skočíš do menu Juboxu. tak nahoře napíše vyhledávám soubory a po chvilce hledání napíše našel jsem xx MP3, xx audioknížek. Nebo tak něco.
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pmatus 30. 6. 2008 08:12

ano, vytvořil jsem na kartě adresář MP3 a do něj nahrál muziku, ale nikde není volba přepnout zdroj na kartu.
Teď mě napadá, TT čte muziku s obou zdrojů, z karty i z flashe a zobrazuje je společně, bez rozlišení ? :shock:
Pak jsem možná přehlédl nabídku muziky z přídavné karty.
otestuji to ještě jednou .
pmatus
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků