Garmin nuvi250 - ako sa zorientovat v mapach

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Saker 29. 1. 2008 13:45

Zdravim, mam novu navigaciu Garmin nuvi250 a nie je mi jasne ako je to s mapami.

Je tam predinstalovana mapa City Navigator NT Europe 2008.

Teraz neviem ci tato mapa je lepsia ako Slovak Roads 5 alebo nie.
Mozete mi pls poradit, ako to je. Ci si mam zohnat Slovak Roads 5 alebo je tato mapa lepsia.

Vdaka
Saker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkupb 29. 1. 2008 14:59

Distributor v Ceské republice přidává k CN Europe 2008 ještě zdarma mapu TOPO Czech 1.20 a Atlas 10R v6 ty jsou podrobnější. Asi tomu tak bude i u Slovak Roads 5. Prohledej forum něco tu asi o tom bude.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod majo13 29. 1. 2008 15:14

nie je o com, treba mapu SK roads. Kupil som si Garmin 660 a taktiez tam bol City navigator ale to je pre SVK a CZ slabota. V rakusku a nemecku a zostatok funguje super. Inak ked si kupil Topo CZ alebo ak ju uz mas tak si mozes zadarmo stiahnut ATlas cz ktory je este lepsi ako TOPO CZ /ROADS.
majo13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 29. 1. 2008 15:18

jestli je rec o atlasu 10r tak je to naprosto to same jako topo cz jen bez topografickych info :wink:
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majo13 29. 1. 2008 16:10

no tak to neviem, bo vsade mi kazdy vravi aj na forach ze atlas je lepsi ako TOPO CZ.A ak je ATLAS to iste co TOPO CZ , aky to ma vyznam davat Atlas zadarmo az ked si zakupis TOPO CZ?
majo13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrkupb 29. 1. 2008 18:03

majo13: Distributor Garminu pro CR Picodas dodává s novou navigací ve které je nainstalována CN 2008 i kod ke stažení TOPO Czech a s ní mužeš stáhnout i Atlas. Obě zadarmo. Já je nemám ještě moc vyzkoušené ale TOPO má opravdu blízko k turistice. Asi záleží která komu vyhovuje víc.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 30. 1. 2008 08:37

A nevedeli by ste porovnat Slovak Roads v5 s mapami pre TomTom ?

V podstate mam teraz Garmin nuvi250 so Slovak Roads v5 alebo Nokia 6120 Classic + LD-3W s TomTomom...

Garmin je do auta lepsi, prehladnejsi, lahsie sa ovlada, je to proste autonavigacia. Nokia ma mensi displej, horsie sa to ovlada tlacitkami, ale zase ten TomTom ma viac nastaveni ako Garmin...

Tak zatial neviem co z toho si nechat, ale zaujima ma kvalita map Garminu...lebo o tom nemam prehlad.

Dik
Saker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 30. 1. 2008 10:41

s tim atlasem je to klasika , atlas v6 je ciste automapa a dle toho je trosku prehlednejsi , topo 1.2 je turisticka mapa zaroven vyuzivajici autopodklad z atlasu tudiz neni zas tak prehledna ale data jsou stejna :wink:
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků