Nuvi 660 a úplná ztráta GPS signálu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sibelius81 23. 12. 2007 11:56

Dobrý den,
mám tři dny navigaci nuvi 660 a fungovala vlastně jen první den, kdy navigovala po Praze a potom do Uherského Hradiště na jedničku. Včera jsem ale vyjížděl směr ostrava a asi po 5OO metrech ztratila GPS signál a ten se už neobjevil. Nepomohlo narátí nového SW ani reset přístroje. V čem může být problém?
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod RizekJ 23. 12. 2007 15:14

V tomto případě bych se asi vrátil do obchodu a požadoval výměnu přístroje.
GO 910 GO Apl. v7.903, Western and Central Europe v840.2563, Eastern Europe v680.1536
RizekJ
Junior

Odeslat příspěvekod sibelius81 23. 12. 2007 15:55

toho jsem se obával - bohužel je to komplikovanější, protože je to firemní navigace a tam se dostanu nevím kdy... :?
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod Karm 23. 12. 2007 16:46

Zkusil bych s navigací vylézt před dům, vyresetovat, zapnout a vydržet tam s ní aspoň 10 minut :).Ideálně aby byl výhled ničím nestíněn(např. mezi vysokými budovami) a zůstat na 1 místě.Pokud se ani tak nechytne,tak zkusit reklamaci. Nebo ji vystrčit aspoň za okno (pokud je splněno že je výhled nestíněn). Doufám že to pomůže,hodně štěstí.
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod sibelius81 23. 12. 2007 16:56

To už jsem taky zkoušel, dokonce jsem vyjel na nejvyšší kopec co jsem našel a nic...
Vždy mi to nahlásí, že nemůže najít signál a zeptá se jestli jsem mimo místnost, v ČR a jestli je dnes 23.12. ...
Mně totiž mate jedna věc a to, že první den a vlastně i noc před tím fungovala tak jak měla a pak najedná během jízdy jako když utne
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod ben. 23. 12. 2007 17:17

máte vyklopenou anténku?
ben.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karm 23. 12. 2007 22:49

Tak ještě bych zkusil vytáhnout z ní na půl dne baterku a zkusit to znovu. Pokud nic,tak se obávám že jediným východiskem bude asi reklamace, je možné že se při jízdě uklepal nějaký z těch kvalitních čínských pájených spojů nebo nějaká podobná závada :-(. (baterku samozřejmě za předpokladu že to jde). Ještě to zkusit až bude vymetená obloha, toto inverzní počasí není zrovna ideální ale je to spíš taková berlička,počasí by nemělo vadit do té míry aby se GPS vůbec nechytla.
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 23. 12. 2007 23:28

Karm: z 660 baterka vytáhnout nejde a počasí nefunkčnost GPS nezpůsobí

jinak podobný problém mám s GPS MAP 60CS, po delším vypnutí si taky postaví hlavu a nenajde ani jeden satelit. Znovu ho nastartuje jen přepnutí do servisního menu a zpátky. Takže žádný uklepaný kontakt ale ryze SW problém
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karm 24. 12. 2007 07:06

Kde vlastně ke ztrátě signálu došlo? Pod mostem nebo když byl výhled na oblohu?
Vana666: Však píšu že nejspíš ne, ale při tomhle inverzním balastu (co je tady u nás) může trvat fix trošku déle ale jak jsem ne do té míry aby se GPS nechytla.
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod sibelius81 24. 12. 2007 09:42

k výpadku došlo na obchvatu Uh.Hradiště, takže na volném prostranství. Baterka vytáhnout nejde.
Obávám se, že to asi bude na reklamaci, což je na prd...
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod sibelius81 24. 12. 2007 09:43

ben. píše:máte vyklopenou anténku?u/quote]

ha - ale aspoň jsem se pobavil :)
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod .Honza. 24. 12. 2007 12:53

Vana666 píše:Karm: z 660 baterka vytáhnout nejde a počasí nefunkčnost GPS nezpůsobí

jinak podobný problém mám s GPS MAP 60CS, po delším vypnutí si taky postaví hlavu a nenajde ani jeden satelit. Znovu ho nastartuje jen přepnutí do servisního menu a zpátky. Takže žádný uklepaný kontakt ale ryze SW problémk/quote]


A jakou máte prosím v GPS MAP 60CS verzi softwaru. Objevovala se tato závada už od počátku?
.Honza.
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 24. 12. 2007 22:43

.Honza.¨: nějak se mi nedaří verzi SW zjistit, nemůžu ji nikde najít

nejde mi skočit do servisního menu (podržením ENTER při zapnutí), ale ve stavu kdy přístroj sám od sebe přestane vyhledávat satelity se do servisního menu najednou dostat dá.

Takže když přestane vyhledávat (obvykle po delším vypnutí bez baterek), zapnu servisní menu, pak přístroj zase vypnu a po opětovném zapnutí už zase funguje normálně

Začal to dělat po pár měsících provozu, reklamoval jsem, v Picodasu nahráli nový SW ale závadu neodstranili. Vzhledem k tomu že si s výpadkem umím poradit sám (zatím ?) tak jsem to dál neřešil
už ho mám několik let
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sibelius81 1. 1. 2008 18:52

Už tomu vůbec nerozumím, dnes jsem s navigací najel cca 300km, hned na začátku cesty našla signál! a držela ho až na zpáteční cestu, potom zaznělo opět "ztráta signálu" a posledních 100km už zase ani "ťuk"
sibelius81
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 1. 1. 2008 19:05

sibelius81: jestli tam nemáš nahraný nějaký shareware
který bez zaplacení funguje jen pět hodin v roce
:D

běž to reklamovat nebo nejlíp rovnou vrátit
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků