Garmin nüvi 760

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 5. 2008 11:11

Přiznávám, že FM vysílače nemám rád. Kromě kvality spojení a následně horší kvality zvuku, která je nesrovnatelná třeba s cédéčkem, i z dalšího důvodu. Dnes je velký problém najít volnou frekvenci, do které nic nezasahuje a kterou by nebylo nutné každých deset kilometrů měnit. Pokud se navigujete po delších trasách, ne třeba jen po jednom městě, je to vážně problém.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hopkirk28 21. 5. 2008 17:17

Jak píšu výše, vzdal jsem to (prozatím). V budoucnu to hodlám řešit propojením GPS a zásuvky pro vstup externího zařízení (jack-jack), ale tohle nemají všechny Octavie. Opravdu se tím zatím nijak nevzrušuji, protože hlasitost a srozumitelnost pokynů přímo z GPS je (podle mne) vynikající.
Hopkirk28
Junior

Odeslat příspěvekod JuraT 21. 5. 2008 19:42

Zrovna ten line in jack teda pod středovou opěrkou v autě mám. Ale bojím se, aby ten výstup na Garminu nefungoval jen pro sluchátka. Nemáte to někdo vyzkoušené, jestli se to dá propojit i do rádia ? Nebo není o tom něco v manuálu ? (Zatím ho nemám). Díky J.
JuraT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hopkirk28 21. 5. 2008 20:04

Když to funguje pro sluchátka, bude to jistě fungovat i pro vstup do autorádia. Chce to jen koupit jack-jack a prubnout to. Škoda že ten výstup nefunguje jako dopravní hlášení, které by přerušilo reprodukci hudby nebo rádia a po "odbočte vlevo" nebo po "za dvě stě padesát metrů zahněte vpravo" by se opět spustilo rádio.
Hopkirk28
Junior

Odeslat příspěvekod Hopkirk28 27. 5. 2008 09:14

Koupil jsem spojovací kabílek jack-jack 1,5 m (79,- Kč) a funguje to přesně tak, jak píšu výše - zvuk čistý, není třeba nic ladit. Jen to opravdu nefunguje jako dopravní vysílání, když chci rádio, musím to na něj přepnout. Pak jsem zase ale "ochuzen" o hlášky z GPS.
Podle mně jsou dostatečně srozumitelné pokyny přímo z GPS, když tak si na druhou hlášku trochu ztlumím rádio - na delších cestách to stejně moc nekecá.
Hopkirk28
Junior

Odeslat příspěvekod JuraT 27. 5. 2008 19:21

Dík za info, asi ten kabílek taky zkusím. Ale jsem rád, že jsi spokojen už s výstupem přímo z navigace, někde jinde se k němu moc pochvalně nevyslovovali.
JuraT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vahač.X 30. 5. 2008 07:20

Dobrý den,

od včerejška mám Garmina 760 - a hned se vyskytl problém - včera doma když jsem jej zkusil připojit k PC, tak se nastavil nějaký režim, kdy jsem PNA přímo neovládal (nereagující obrazovka na doteky), ale měl jsem 2 disky v PC - to si myslím, že tak to asi má být??? Když jsem udělal dnes to samé - tedy připojil Garmina k PC v práci - tento stav nenastane - místo toho můžu normálně ovládat Garmina (v PC se neděje nic - nemám disky, nemám zařízení v seznamu na ikoně vysunutí hardware...).

Co dělám blbě - podle mně jsem použil stejný postup - vidím jen dva rozdíly (a ani jeden z nich to dle mého nemá na svědomí) -
1) doma mám "stolní" PC - v práci notebook
2) doma jsem připojoval přes USB hub - v práci přímo do NB

Poradíte prosím???
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 30. 5. 2008 10:36

spatny kabel, spatny usb port ... ? .)
s notebookem, ci s pc, ci s usb hubem to nema nic spolecneho ...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 30. 5. 2008 10:45

Kabel tentýž co včera doma - vyloučil bych
USB porty jsem zkoušel 3, a navíc se mi garmin dobil - takže ten port je OK - vyloučil bych

To že si myslím, že to nejsou ty důvody jsem psal...

Ještě mně napadl jeden rozdíl - doma XP Home - práce XP Professional - ale ani to podle mně nemá vliv...

Jo a zkusil jsem to ještě na jiném PC v práci a taky ani ťuk.
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 30. 5. 2008 12:41

zkousel jste jine zarizeni strcit do toho USB portu, kde to nefunguje? ono staci mit naborena windows (nejaky ovladac apod.) ....
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Vahač.X 30. 5. 2008 15:11

Samozřejmě jsem zkoušel co mám po ruce ... USB myš i USB Flash tam chodí bez problémů (ta Flash je věcně samozřejmě blíž) - a bez problémů mi čte i zapisuje 16 GB Flash disk - tak proč mi nevezme 2GB Garmina (ani 4GB SD kartu) ... to nevím....
Ještě mně npadl rozdíl - doma mám starší PC s USB 1 - v práci obě PC mají už USB 2 - a Garmin má USB 1 .... ale to by snad taky nemělo vadit (mělo by se to projevit pouze v rychlosti...???)
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 30. 5. 2008 16:49

nene, to opravdu nevadi ... v tom pripade s tim zajit do picodasu ... a nebo doma zkusit nahrat posledni firmware...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod DaveHit_72 6. 6. 2008 23:35

Mám tuto navigaci asi týden(má první). Zatím jsem s ní najezdil přibližně 500 km ale jsem celkem spokojen, protože mě i na známých cestách navedla na kratší trasu, i když jen řádově +- 5 Km. Chtěl bych se zeptat někoho zkušenějšího jak se dostanu u této navigace do kalibrace obrazovky. Zdá se mi, že displej reaguje na mé dotyky pokaždé jinak. Podle pokynů v manuálu se ke kalibračnímu nástroji obrazovky nemohu dostat. Zřejmě dělám něco blbě. Druhý dotaz mám k aktivačnímu kodu pro mapu Czech TOPO. V krabici jsem nic nenašel, pouze na kartonu, kde byla navigace uložena je nějaký kód vyražen. Je to ale nějaké zrcadlově otočené. Třeba 4 je normálně čitelná pouze v zrcadle. Po zadání kodu tak jak jsem ho v zrcadle přečetl však registrační číslo není přijato. Prosím o radu jak na to.
DaveHit_72
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Zbynek1 22. 6. 2008 09:15

Normálně by běl vydržet trošku slušně udělaný obyčejný adaptér ( tento je stavěný do odběru 1A / vždy má USB 5V) např: http://www.compos.cz/?cls=stoitem&stiid=101075

Popis produktu:
Síťový adaptér 240V s výstupem na USB zásuvku - pro napájení zařízení přes USB port

Vstup
AC Adapter 100-240V
Výstup:5V, 1A
Ochrana proti přetížení
LED indikátor napájení
Provozní teplota 0-60°C
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků