Garmin nüvi 760

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zbynek1 11. 8. 2008 20:36

Měl bych (možná hloupý) dotaz. Je rozdíl v plynulosti zobrazování mapy během navigování v případě malého nebo naopak velkého množství POI ? Nebo to nemá vliv na grafiku + rychlost "zpracování dat" ...
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 11. 8. 2008 23:07

OPriznam se ze nechapu, na co se ptate... v predchozim prispevku pisete, ze jste si do navigace nahral 107 tisic prvku, tak sam snad dokazete posoudit , zdali se vam navigace zpomalila ci ne? .)

jinak, mirne zpomalei jsem sledoval u legendu cx, zato u colorada jsem zpomaleni nesledoval.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Zbynek1 12. 8. 2008 04:53

piErcE , přes noc za pár hodin těžko posoudím změny, ještě jsem po včerejší instalaci s navigací nevyjel. Pokud by mělo velké množství POI velký vliv na rychlost navigace, tak není nic jednoduššího než si je nechat v PC nachystané rozčleněné po státech a instalovat před cestou jen ty , kam se má cestovat.

Především by mě zajímaly zkušenosti majitelů novějších navigací Garmin, u kterých se dá předpokládat výkonnější "železo" (hardware), oproti starším modelům.
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 14. 8. 2008 10:48

Myslíte si že velké množství POI (bodů zájmu) má citelný vliv na plynulost zobrazování atd., nebo pozorovali jste nějaké zhoršení funkčnosti Garmina ?
Po 2 denních zkušenostech kdy jsem střídavě zkoušel v navigaci 107 tis POI / 65 tis POI , nedokážu objektivně posoudit jestli se Garmin chová "nějak jinak" :hm .
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 14. 8. 2008 16:58

Zdravím tě Zbyňo, někdo tady někdy psal, že má v nuvi 760 přes 200 000 a nestěžoval si na pomalost, ale osobně nemám zkušenost.

viewtopic.php?f=1815&t=1036092
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blouma 16. 8. 2008 09:03

Pro Zbynek 1- jsem na tomto foru poprvé a přečetl jsem si veškeré příspěvky garmin 760, protože jsem jeho čerstvý majitel. Bohužel předtím ,než jsem četl jsem nainstaloval nový firmware 3.10. No a teď se dočítám, že tam je chyba/údajně zamrzá, což se mi už stalo při simulaci/. Doufám, že autoři o tom již vědí a připravuji update na novou verzi. Pokud by to trvalo dlouho, pak bych využil Vaši nabídky na zaslání starší, ale spolehlivé verze. Můžete mi to poslat? Děkuji předem.
blouma
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 8. 2008 09:50

Zdravím, tady máte seznam FW stáhněte si 3.00 ten je ok.
http://gpsinformation.org/perry/nuvi/
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 16. 8. 2008 10:34

blouma ... odkaz již je zde od romstar, poslat emailem přesto můžu kdykoliv. Nalákat na nový firmware 3.10 se nechalo jistě mnoho uživatelů. Pro Garmin 760/770 se mi jeví bezproblémová verze 3.00.
Více zde: http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... a&start=40

Vzkaz pro Ondřeje, kompletní kontaktní informace atd. máš v emailu.
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blouma 16. 8. 2008 12:49

Děkuji velice za cenné rady.
blouma
Junior

Odeslat příspěvekod Zbynek1 17. 8. 2008 20:50

Koukal jsem na velké slevy navigací např. Garmin 760 +/- 8300 Kč s DPH
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blouma 18. 8. 2008 15:10

Pro Zbynek 1.Já jsem koupil minulý týden v Ostravě za 9290,-Kč v autorizavané prodejně vč mapy topo,atlas a city. Ale přes internet je cena jak uvádíte. Ale tak mám zajištěno, že se kdykoliv můžu na ně obrátit s problémy. Na druhé straně by mne zajímalo proč taková sleva. Kromě obvyklé fráze -silná koruna. Jinak ještě jednou dík za radu, převeksloval jsem FW na 3.00 verzi. Prosím ještě o radu, kde bych našel nějakou kuchařku na používání sw MapSource. Hlavně jak tam naplánovat trsu a poté i impportovat do garminu.
blouma
Junior

Odeslat příspěvekod Zbynek1 18. 8. 2008 19:55

blouma ... je mi líto, ale zatím jsem nepoužil MapSource na plánování tras, pouze instaloval za pomocí MapSource mapy do navigace Garmin.

Možná by to chtělo nejdříve se pokusit dohledat potřebné informace na skvělých diskuzních fórech Navigovat. cz a Path.cz. Pokud se nepovede jistě Tě v tomto mnohem dříve než já pomohou ( zřejmě již delší dobu zpracované "kuchařky" k používání ) dlouhodobí uživatelé, zkrátka experti na navigace a vše kolem nich (p. Lutonský / Path a celá řada dalších).

Tv NOVA nám dnes sdělila, že by měl být oficiálně spuštěn v ČR během září 2008 informační systém RDS-TMC - informační hlášení ! Měly by se na tomto "projektu" podílet všechny významné složky (co mají něco společného s dopravou) a to už vypadá velmi nadějně (alespoň podle ukázek z televize).
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blouma 18. 8. 2008 20:35

Zbynek 1- děkuji to je pravda. Musím se přes to prokousat, vždyť jsem vlastníkem ani ne týden. Zajímalo by mne, zda v současné době už nějaké informace pomocí TMC lze přijímat, když garmin 760 to podporuje.Nebo ta informace na nově je něco jiného či pouze rozšířujicího současného systému.
blouma
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 18. 8. 2008 20:54

rds-tmc je ve zkusebim provozu uz dobre dva roky... a normalne funguje.. v praze v pripade prepnuti na kanal (tusim) reginy .. funguje celkem spolehlive... na radiozurnalu pak funguje celorepublikovy system ...ten uz je mene kvalitni a prave ten by se mel nyni dost vylepsit diky sjednoceni informacnich systemu ...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod blouma 18. 8. 2008 21:18

jestli tomu dobře rozumím, pak nepotřebuji rds-tmc, stačí, když budu mít zapnutý čr1-radiožurnál na autorádio a výsledek je stejný? Co funguje v Praze je zajímavé, ale jaá do prahy mám 400km a zajímá mne především situace na trase. Ty občasné vstupy na radiožurnálu jsou podle mne k ničemu.
blouma
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků