Garmin nüvi 760

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 2. 1. 2008 23:35

Vana666 píše:hrozně mi ho v obchodě vychvalovali
líbila by se mi na něm česká a slovenská topomapa

poznatky, zkušenosti, klady a zápory ?
poradí někdo ohledně map i přístroje?i/quote]


mam ji jeden den a jsem spokojen (doted jsem mel streetpilota 550) ... maximalne spokojen ...

- city navigator 2008 vypada fakt dobre (na zapade uz zobrazuje jednotlivy budovy... hmmmm .)..
- skvely displej
- blby je ze nektery delsi trasy, ktery streetpilot zvladl naplanovat, tady konci s hlaskou "nedostatek pameti"
- mnohem inteligentnejsi "navigacni" pruh - nepise kde prave jsem, ale co me ceka.. takze misto informace "jsem na E55" pise co me ceka "doleva na E14" - i kdyby jenom tohle bylo novy oproti streetpilotu, tak bych do toho sel .. presne to mi chybelo
- vyhlazovani textu mi prijde az "moc" prehnane
- inteligentnejsi prace s dopravnimi informacemi
- horsi zvuk
- naprosto mizerny zvuk pres FM :(
Naposledy upravil piErcE dne 3. 1. 2008 00:11, celkově upraveno 1
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 2. 1. 2008 23:36

Vana666 píše:- obě mapy, tj. Topo i evropská obsahují chyby které znemožňují se na navigaci zcela spolehnout a je velmi vhodné navrženou trasu předem zkontrolovat (párkrát jsem to neudělal a pokaždé se spálil, resp. nenechal se navigovat jinam a raději jel po známé správné trase)
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 2. 1. 2008 23:43

logman píše:Před rokem mi nuvi 360 takto hlásil manévry každý km cca 15 km před ČB (trasa Praha - Benešov - ČB). Pokud si dobře vzpomínám, tak byla aktivní mapa Atlas 10R. Měl jsem podezření právě na chvilkové výpadky signálu nebo vyšší chybu měření. Tuto trasu jsem jel vícekrát a už se to nestalo. Protože se to neopakovalo, nebylo možné zjistit příčinu.,/quote]


streetpiot c550 s city navigatorem mi zase pro zmenu pravidlne hlasil na D1 "odbocte vlevo" u odbocky na mirosovice.. proste tim chtel rict abych zustal na dalnici.. to je ale chyba v mape.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Beaumont 3. 1. 2008 08:08

Vana666: A nepomohlo by při navrhování trasy místo mapy Topo používat Atlas 10R? Atlas (jako ne-turistický) by neměl navigovat na lesní cesty apod., nebo se pletu?
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 1. 2008 08:55

Beaumont: na lesní cesty mě topomapa nenaviguje, až tak zlé to není (i když v okolí mého bydliště docela psíkusy taky dovede vymyslet)

sice bych mohl zkusit ještě jiné mapy (pokud vůbec jdou nahrát) ale jsem si jistý že tam kde se topomapa nebo navigator 2008 mýlí (každý jinde) tak Atlas pojede třeba dobře ale on zase zabloudí někde jinde

já jsem spíše trochu nespokojený v tom že i vlajková loď garminu má do dokonalosti poměrně daleko
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 3. 1. 2008 09:07

piErcE píše:- blby je ze nektery delsi trasy, ktery streetpilot zvladl naplanovat, tady konci s hlaskou "nedostatek pameti"


To bude myslím tím, že máte současně aktivní City Navigator i Topo Czech. Zkuste nechat zapnutou pouze jednu mapu.

mquote="Beaumont"]A nepomohlo by při navrhování trasy místo mapy Topo používat Atlas 10R? Atlas (jako ne-turistický) by neměl navigovat na lesní cesty apod., nebo se pletu?s/quote]


Nepomohlo, silniční síť je v obou mapách stejná, Topo Czech neumí počítat trasu po turistických stezkách.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 3. 1. 2008 11:09

Marek L. píše:To bude myslím tím, že máte současně aktivní City Navigator i Topo Czech. Zkuste nechat zapnutou pouze jednu mapu.
/quote]


bohuzel, tim to nebude. mam aktivni pouze jednu mapu :/
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 1. 2008 12:54

piErcE: jakou trasu a s kterou mapou jsi plánoval ?
můžu to zkusit taky, třeba zjistíme kde je chyba
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 3. 1. 2008 17:15

Vana666 píše:piErcE: jakou trasu a s kterou mapou jsi plánoval ?
můžu to zkusit taky, třeba zjistíme kde je chybac/quote]


Praha - Pariz s city navigatorem s vyplymi dalnicemi a placenymi silnicemi .. :)
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 1. 2008 17:48

piErcE: tak to mi po snad deseti minutách výpočtu taky ohlásil nedostatek paměti. Asi je tak dlouhá trasa mimo dálnice příliš složitá a fakt se tam nevejde. Pomůže v takovém případě vložit SD kartu ?

jinak s povolením dálnic a placených silnic trasa vypadne z přístroje za chvilku
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 3. 1. 2008 17:57

Vana666 píše:piErcE: tak to mi po snad deseti minutách výpočtu taky ohlásil nedostatek paměti. Asi je tak dlouhá trasa mimo dálnice příliš složitá a fakt se tam nevejde. Pomůže v takovém případě vložit SD kartu ?

jinak s povolením dálnic a placených silnic trasa vypadne z přístroje za chvilkuz/quote]


urcite ne, protoze sd kartu nevyuzije jako pamet...
streetpilot c550 takou trasu byl schopny vyplivnout.. sice mu to trvalo, ale...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 1. 2008 18:43

piErcE: no jo musíme si zvykat že když je nějaká změna tak obvykle jen k horšímu :cry: :D
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 3. 1. 2008 20:25

zkoumal nekdo jak je to v 760 s temi predehranymi radary (ted nemyslim ceske, ale ty zahranicni cyclops) .. v nazvu to ma "sample" .. je to nejaka hodne osekana verze, nebo je to proste kompletni sada dat k danemu terminu? .)

Dik
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 4. 1. 2008 09:24

pariz je vseobecne problemova , na pristrojich mio to taky trvalo hoodne dlouho a po pul hodine sem to vypl :twisted:
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lamela 29. 1. 2008 16:56

Naplánoval jsem si trasu a při sjezdu na dálnici D-1 na Brno mně navigace vedla na chybný nájezd.Přitom jsem trasu dokonale detailně prohlédl,v mapě bylo vše v pořádku(vykreslený nájezd),fialová trasa byla také naprosto správně a přesto vede při jízdě nebo simulaci chybně.Pro zajímavost uvedu místo,kdo chce může vyzkoušet.Trasa:Hlinsko (okr.Chrudim)-Mikulov,chybně vede ze silnice 354 na nájezd na dálnici směr Brno.Trasa nejrychlejší.Trasu prohlédněte v mapě a potom vyzkoušejte simulaci.Dík za info.
lamela
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků