Garmin nuvi 660 pod 10 tis. Kč - obsahuje aktualizaci map?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Beaumont 15. 11. 2007 17:27

Mluvil jsem na brněnském výstavišti s chlapíkem od Garminu (resp. http://www.fons.cz) a on mi tvrdil, že k nuvi 660 koupeném teď před Vánoci je v ceně i jedna aktualizace map. Víte někdo, jestli to tak opravdu je? A ta aktualizace dostane mapy na stejnou úroveň jako v novém nuvi 760? Je to vůbec podstatný rozdíl?
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza_LT 15. 11. 2007 21:42

Akutalizace by měla být zdarma, pokud si Garmin nezaregistrujete na webu garmin.com před vydáním nových map. Tzn. registrujte až vyjdou nové mapy, pak by měla být aktualizace zdarma, pokud se nezmění politika updatu.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod Tazateljarda 15. 11. 2007 22:08

Zdravím Vás - taky jsem si teď koupil Garmin 660 a toto téma mne zajímá. Podle toho, jak toto téma sleduju jako laik si myslím, že nové mapy (snad vydané - prosím nezávazně) k 6.11.2007 jsou již prodávány a tudíž již distribuovány. Tím ale netvrdím, že již jsou k mání k upgradu starých map v této době koupených Garminů. Pokud máte někdo přesnější informace, jak k novým upgradovaným mapám přijít, prosím i já o tyto informace. Díky.
Tazateljarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJS 16. 11. 2007 08:28

Tak na objasnenie - nove mapy v2008 su zatial len v novych pristrojoch, upgrade pre starsie masiny bude koncom januara 2008.
Politika 1.upgrade zdarma sa bohuzial zmenila - odteraz bude jedno kedy si zaregistrujete dany pristroj na my garmin, upgrade bude stat 80,- EUR aj s danou. Nebude sa uz posielat DVD postou zdarma, ale sa bude predavat v obchodoch a samozrejme cez garmin CZ a SK. Kod na odomknutie sa bude stale generovat na webe, ale uz bez poplatku, ten uz bude zaplateny kupou toho DVD-cka.
Tot vse.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod Beaumont 16. 11. 2007 18:11

Díky všem za info. Ví někdo, jak významný je ten upgrade? Je otázka, jestli s koupí nuvi 660 nepočkat až na jaro 2008, až bude v prodeji s novými mapami... Přes zimu stejně nikam daleko nejezdím :wink:
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJS 17. 11. 2007 20:28

Co sa tyka zapadnej Europy tak update velmi vyznamny nie je, zap.Europa je uz teraz pokryta na 100% (vacsinou), takze tam su len male zmeny. Vo vych.Europe uz zmeny vyznamne su, hlavne plne pokrytie Ciech, Slovenska, Slovinska, Madarska a Polska (to je uz teraz). To 100% pokrytie je vsak len vzhladom na cesty, nazvy ulic a popisnych cisiel zatial nie su 100%-ne, hlavne v malych mestach. Na regionalne mapy to zatial nema, preto ich vyvoj a predaj stale pokracuje. Ale oproti v9 je to obrovsky skok vpred.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 11. 2007 20:44

Ještě mě napadlo - je možné, že by některý prodejce ještě po určitou dobu nabízel první upgrade zdarma? Ten chlapík na výstavišti mi to totiž tvrdil, ale ještě jsem si to neověřoval. Další věc je, kdy se v prodeji objeví nuvi 660 s novou verzí map a jestli se tím nezmění cena. Třeba je těch 9.990 Kč jen způsob, jak prodat skladové zásoby se starší verzí map...
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJS 19. 11. 2007 21:25

Podla mna to mozne nie je, upgrade zdarma na novu mapu proste nepojde, neviem si predstavit ako by to ten predajca robil, potrebujes totiz novy odomykaci kod a ten sa ti vygeneruje na nete. Doteraz sa generoval podla datumu registracie konkretneho pristroja a tak zistil, ci je novy kod s poplatkom alebo zdarma. Teraz to bude generovat uz len BEZ poplatku, ale na zaklade kodu z DVD a kodu pristroja. To by musel ten predajca pribalovat nove upgrade DVD k 660-tke.
Ak sa v predaji objavi nuvi 660 s novou mapou, pochybujem, ze bude za cenu 9.990, je to asi len tah vypredat zasoby so starsou mapou.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod Beaumont 20. 11. 2007 08:30

Ještě jednou díky, jsi dobře informován :tleskani
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardíkM 24. 11. 2007 15:57

Zdravím - po přečtení všeho nejsem si jist, jak mám postupovat, když:
teď asi před 7 dny jsem zakoupil v akci Garmin 660 a chtěl bych v něm mít nejnovější mapy jak od Navtequ, tak i příp. od TOPO CZ(Atlasu ČR). Zatím se s navigací seznamuju a tak ani nevím, jak staré mapy čeho tam jsou. Co bych měl udělat, a kdy a jak bych to měl udělat ? Snad jsem to napsal jako laický dotaz aspoň trochu srozumitelně. (a to mě čekají ještě nějaké aktualizace těch zájmových bodů atd.)
Předem díky všem za čas a odpovědi.
J.
JardíkM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JJS 26. 11. 2007 09:46

V Nuvi 660 budes mat urcite verziu City Navigator v9, ak si ho kupil v Cechach tak by si tam mal mat aj Topo CR.
Najnovsie mapy od Navtequ pre Garmin su v2008, tie si ale budes moct kupit az v januari 2008, cena cca.80,- EUR (vid moje prispevky vyssie). Aktualizacia Topo CR je na nete a mala by byt zdarma. Pozri sa aku verziu mapy mas (v menu chod do Nastaveni, Mapy, Seznam map - tam mas vsetky mapy aj s c.verzie co su v pristroji).
POI sa nedaju samostatne aktualizovat, len sucasne s mapou, mozes si len stiahnut "svoje" POI z netu (napr. http://www.poi.cz) a budes ich mat v samostatnej zlozke (tusim sa to vola Rozsirene body, nemam teraz Garmina pri sebe).
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod JardíkM 29. 11. 2007 10:44

Moc děkuju za rady, teprve dnes jsem se dostal k počítači.
Jardík
JardíkM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beaumont 10. 12. 2007 13:39

Tak http://www.fons.cz už prý prodává Garmin nuvi 660 s novými mapami v2008 (za nezměněnou cenu 9.888 Kč). Tak mě napadá - dá se to v prodejně nějak ověřit?
To už mi připadá jako opravdu dobrá nabídka... Asi do toho půjdu...
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.BeeSee 10. 12. 2007 13:54

Beaumont píše:Tak http://www.fons.cz už prý prodává Garmin nuvi 660 s novými mapami v2008 (za nezměněnou cenu 9.888 Kč). Tak mě napadá - dá se to v prodejně nějak ověřit?
To už mi připadá jako opravdu dobrá nabídka... Asi do toho půjdu...A/quote]

v prodejně, se to ověřit dá, ale je to s novýma mapama, to mi můžeš 100% věřit!! :wink:
Mr.BeeSee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 12. 2007 15:37

Mám to ověřeno už i přímo od Garminu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků