Garmin Etrex Legend

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tomaaas 20. 7. 2006 20:18

Co si myslíte o této navigaci.Máte skušenosti (výdrž baterií...).Díky
Tomaaas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 7. 2006 20:33

Myslíte černobílý Legend, jaká dává Mountfield, nebo nějakou pozdější verzi? Nevíme také, na co chcete navigaci používat a bez toho se špatně popisuje, jaká je.

Pro turistiku používám barevný Legend C a nestěžuji si. Hodil by se sice citlivější GPS přijímač, ale zvykl jsem si. Výdrž je velmi slušná, baterky mi při mém způsobu používání vydrží týden až dva.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 20. 7. 2006 20:51

Přímo model eTrex Legend používám na kole, a při zapnutém šetřiči baterii, kdy je poloha snímána méně často (pokud se nepletu co 5 vteřin), mi vydrží plus minus přes dva dny, při pěti hodinách jízdy denně. S baterkami NiMH 2500mAh. A jak píše M.L., chtělo by to citlivější přijímač.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMCAT.MIRA 20. 7. 2006 21:42

Černobílý legend používám již cca 3 roky a jsem spokojen. Zásadní vadu spatřuji v tom, že je třeba podložit prostor pro baterie. Ty se při prudších otřesech pohybují, přerušuje se tak kontakt čím se přístroj vypíná. Daleko horší a častěji se vyskytující závadou je to, že (řeknu to laicky) se displeji částečně uvolní kontakty jimiž je napájen k "základní desce" a pak přes displej chodí černé pruhy - tato závada je dle fundovaných prodejců poměrně častá. V záruce se řeší výměnou celého přístroje. Mimo záruku opravou za cca 400,- Kč. Právě v téhle chvíli jej mám v opravě v Praze v GPS centru ve Svatoplukově ul. příští týden to má být hotové. První Legend mi vzali na reklamaci a u druhého se tato závada projevila po dvou letech. Vestavěná mapa v přístroji docela stačí, obsahuje i vodní plochy. Dá se podle ní orientovat, aspoň já si s tím vystačil. Když jsem jezdil s legendem po Bosně vestavěná mapa mi ve spojení s papírovou mapou poskytla dostatečné množství údajů pro orientaci. Krom starého legendu jsem ještě před týdnem koupil Vistu Cx. Je to vlastně barevný legend s čidlem měřícím tlak (výšku) a elektronickým kompasem. Ovládání je veskrze stejné, ale řekl bych že o něco lepší. Chystám se koupit nástupce mapy TOPO 50. Dle sdělení prodejce má mít cca 210 Mb, když přikoupím větší paměťovku vejde se mi tam celá. K nesourodé směsi informaci přidávám: skvělé je, že oba přístroje mají plně editovatelná pole = lze si individuálně navolit co které bude ukazovat. Hodně používám zobrazení fází měsíce - pomáhá mi to plánovat noční potulky po lesích. Co se týče příjmu starý legend je na tom hůř nežli Vista. V listnatém lese se ním moc nechytnete, v jehličnatém je to lepší. Vistu jsem takhle ještě moc nezkoušel. Starý Legend jsem vozil i na kole jako cyklopočítač. Vista mě stála 13.400,- Kč a tu už vozit na kole nebudu.
N 5110, Siemens C35i, N7110, ERICSSON R510m, N3310, Sony J6, Motorola T720i, N7650, N7210, N-GAGE, N2600, N3220, SE K 750i N6230; N3310, Nyní: N3410, N6230, N70, Fujistsu Siemens C 550
TOMCAT.MIRA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomaaas 21. 7. 2006 09:45

Myslím tu verzi z Montfieldu a chtěl bych ji používat na kolo a geocaching.
Tomaaas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 7. 2006 10:18

Tam je největší překážkou paměť. Do GPS nedostanete celou mapu ČR a všechny cache. Dá se s tím ale žít, GPS prostě jen budete muset častěji připojovat k počítači, podle toho, kam se budete chystat jet. Ale při geocachingu to stejně budete dělat před každou výpravou, abyste do ní nahrál body.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 21. 7. 2006 11:07

TOMCAT.MIRA píše:Zásadní vadu spatřuji v tom, že je třeba podložit prostor pro baterie. Ty se při prudších otřesech pohybují, přerušuje se tak kontakt čím se přístroj vypíná.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bloodik 21. 7. 2006 12:13

ad Modrasek
V soucasnosti uz trosku zastaraly gps pristroj, ale na zakladni orientaci a na GC krasne poslouzi. Mapa CR se tam cela vejde, musite ovsem pouzit tu, kterou dodava primo MF, kterazto mapa je Picodasem specialne upravena (zjednodusena) ToPo50 tak, aby se vesla do tech 8MB

ad Baterky
Nalepte zespodu do baterioveho krytu takova ta plysova kolecka, prodavaji je v kazdem BauObi jako samolepky na spodek cehokoliv proti odreni nabytku ... pouzival jsem to tak kdysi docela dlouho a k plne spokojenosti ...
bloodik
Junior

Odeslat příspěvekod Tomaaas 21. 7. 2006 12:43

Jakou navigaci by jste tedy doporučily?Cena tak do 7000 Kč.Má smysl kupovat bezmapovou?
Tomaaas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bloodik 21. 7. 2006 12:54

prijde na to, k cemu to chces ... ale pokud uvazujes o "bezmapove" gps, tak ac jiz mnoho let zaprodany garminista, bych te asi presmeroval na Magellan ... doufam, ze u nas jeste jdou koupit ...
bloodik
Junior

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 7. 2006 11:42

S tou GPS od Mountfieldu jsem celkem spokojen. Vestavěná "redukovaná" mapa mi zatím celkem vyhovuje, i když koupě podrobnější mapy mě asi nemine. Paměť 8 MB není moc, ale když vynechám Prahu, kterou celkem znám, tak se mi do těch 8 MB vejdou mapy oblastí, kde se nejčastěji pohybuji. No a připojit GPS k počítači taky není problém. Je to možná trochu výběhový model, ale za ty prachy ... ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaggag 25. 7. 2006 11:53

mi sme ji dostali k tomu kolu a je naprosto suprova, vsechno vyznaceny, muzes stahovat nopvy mapy a od garminu to je nejlepsi cernobila navigace, takze zadnej sunt.
gaggag
Junior

Odeslat příspěvekod bloodik 25. 7. 2006 12:35

gaggag píše:... a od garminu to je nejlepsi cernobila navigace, takze zadnej sunt.

To Vam rekli u Travnicka ? Tak to je fakt dobra hlaska ... :lol: :lol:

Pominu-li to, ze Legend je navigace 5 let stara , ze to neni ani nejvyssi model dane rady (viz eTrex Vista), tak kupodivu i nova rada GPSMAP ma sve cernobile zastupce a sice GPSMAP 60, 76 ... napr. i obycejna 60-ka ma par veci navic oproti Legendu : 24MB pameti, daleko rychlejsi processor, ROUTING (tedy turn-by-turn navigaci), USB pripojeni, podpora GC ... dal nema cenu pokracovat ...

To neni nic proti Legendu, ve sve dobe to byla skoro spicka a byl jsem spokojeny, ale nesmite verit vsemu, co Vam v obchode se sekackama reknou ... :)
bloodik
Junior

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 7. 2006 02:06

gaggag píše:¨... je naprosto suprova ..../quote]


To je poněkud odvážné tvrzení. Já jen říkal, že mi pro moje skromné potřeby docela vyhovuje a že její omezení pro mě nejsou až tak kritická. Kolo jsem kupoval jako dárek a navigace byla příjemným přilepšením ;-).
Slonik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 26. 7. 2006 03:46

Já mám eTrex Legend nepoužitý i se zárukou za 1600,- Dohromady i s TOPO 50 mapama, držákem na kolo a kabelem za 3220,-
Když to srovnám s cenou GPSMAP 60, cca 12000,- tak není o čem... :D
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků