Jak přišel Garmin do Česka.

O autonavigacích Nüvi i turistických přístrojích eTrex, Colorado, Oregon

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod Akan 10. 3. 2016 22:51

Za společností Garmin stojí Gary Burrell a Min H. Kao. Název společnosti vznikl spojením jejich křestních jmen. Tito založili Garmin Ltd v roce 1989. Tehdy se Burrell, který původně pracoval pro společnost King Radio, která vyráběla letecké vysílačky mimo jiné i pro americký Boeing, spojil s Kaoem (ten pocházel z malého tchaj-wanského městečka; vystudoval Národní tchaj-wanskou univerzitu a americkou univerzitu v Tennessee).
Burrell totiž Kaoa do společnosti King Radio nabíral jako zaměstnance, aby společně pracovali na vývoji armádní navigace s použitím tehdy budovaného systému GPS. Poté, co oba jen několik měsíců před spuštěním systému GPS opustili firmu King Radio, shodli se, že v GPS navigaci je budoucnost a začali se naplno věnovat podnikání v této oblasti.
První výrobek pod značkou Garmin byl na trh uveden v roce 1991. Šlo o navigační modul GPS 100AVD, který byl určený pro jachtaře a piloty malých letadel. Byl velký asi jako obyčejná kniha a stál rovný tisíc dolarů. S rozmachem GPS navigačních systémů rostl i Garmin. Nedlouho pro 100AVD uvedl na trh další navigaci pro piloty – GPS 95, který na displeji ukazoval i polohu letadel, rádiových majáků a letišť nacházejících se v blízkém okolí. Stejně tak ukazoval další důležité technické údaje, nadmořskou výšku letadla apod.
GPS Garmin 100AVD byl prostřednictvím evropského zástupce tehdy sloučené firmy Bendix King cestou firmy Aviation Service v Kunovicích nabídnut k letovým zkouškám s tím, že zjištěné údaje budou společně sdílet obě strany stejným dílem. Výsledky zjištěné při rychlostech do M1 s příčným náklonem ± 15° byly natolik příznivé, že zkušební kus byl ponechán v ČR. Následoval nákup novějších typů GPS a zástavby do letadel AČR určených pro letecké dny a následně pro činnost v zahraničí.
P.S.
To bylo před vznikem automobilních a turistických Garminů, které přišly až s odprodejem firmy a změnou její strategie. Technickou stránku prvního GPS vytvořil Min H. Kao ale King ji nepřijal do programu. Zkoušky u USA by byly příliž drahé a proto ta cesta přes pana Motyčku do ČR.
Akan
Návštěvník

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků