Nemožnost aktualizací garmin

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dadulinek 1. 2. 2013 16:56

Zdravím,potřeboval bych poradit.Mám koupenou navigaci garmin nüvi® 1390 jsem s ní spokojen,funguje dobře a fungovali mi i aktualizace map a systému ještě 12.října 2012 přes mygarmin,kde jsem samozřejmě registrován.Tuto navigaci vlastním zhruba 2 roky takže už jsem aktualizoval mapy určo minimálně 3 krát vždy bez nejmenšího problému.Problém nastal až koncem prosince 2012 kdý jsem se chtěl podívat jestli není nějaká aktualizace navigace,tak jsem se připojil přes mygarmin,stáhl i naistaloval communicator plugin a nic,čekal jsem i 15 minut a furt to jen hledalo můj produkt zaregistrovanej.Včera jsem tedy přeinstaloval celej systém pc,takže je vše v registrech atd úplně čistý a opět to samé jen to hledá zařízení a nic se neděje,přitom když se mrknu do složky mé produkty a mé mapy tak tam vidím svůje zařízení se sériovým číslem i mapy.Zkoušel jak firefox,tak i IE a pořád to stejný už nevím jak na to poradte,prosím.Celý ty 2 roky mi ty aktualizace v garminu a detekce zařízení šli ok se stejným systémem-Win7 ultimate-se stejným prohlížečem-mozilla firefox(tady se mění jen verze)-navigace funguje bezchybně a místa tam má taky dost,přes 1 GB a na kartě přes 7 GB,communicator plugin je aktuální, a programy co mám v pc jsou stále ty stejné (jen se liší verze) po celou dobu co vlastním tuto navigaci a dosud nebyl žádný problém s detekcí na mygarmin
dadulinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rubic 1. 2. 2013 17:55

Zdravím, máte při aktualizaci otevřenou Nuvi i kartu dole na liště? Používáte GarminMapUpdater? Vydržte ještě čtrnáct dní a bude nová aktualizace CNEU.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 5. 2. 2013 15:37

V termíne cca 20.12. až konec roku bol problém na servri Garmin.
Presne ako popisuješ, buď systém hľadal registráciu alebo po začiatku aktualizácie máp vyhlásil neplatný kod a to aj v prípade, že navigácia bola pripojená USB a kod si načítal plugin sám.

Systém dali dohromady niekedy na začiatku januára. Moje aktualizácie prebehli po tomto dátume 100%-ne.
Dagy2
Junior

Odeslat příspěvekod -czlukas- 8. 9. 2013 17:12

Asi po roce se pokouším aktualizovat mapy v mojí nüvi® 1490LMT. Na starém PC (32bit) to šlapalo jak hodinky, jenže mám nový PC (64bit) a nedokážu s tím nějak pohnout :grr: Co jsem zkoušel:

1) Stáhnout BaseCamp. Ten si akorát z navigace vytáhnul CNE 2012.30 a nenabízí žádnou aktualizaci.
2) Stáhnout Garmin Express. Ten ukázkově zahlásí, že je k dispozici 2014.20, začne jí stahovat, jenže vyhlásí, že mám v navigaci málo místa. :shock: Navigace má interní paměť nějaké 3 GB a ještě je do ní strčená 4 GB SD karta! To je jako málo??? Ano, mám v navigaci TOPO Czech PRO 2010, Atlas Czech 2010 a CNE 2013.20, ale doteď nebyl žádný problém, tak proč to najednou nejde?
3) Plugin pro Firefox hezky najde navigaci, jenže když dám méAktualizace, tak detekuje a detekuje, detekuje až se úplně udetekuje a žádný výsledk nevypadne.

Máte prosím někdo nějaký nápad co s tím?
-czlukas-
Junior

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 8. 9. 2013 17:26

Mám dakotu 10 a měl jsem obdobný problémy. Pak jsem aktualizaci po několika pokusech úspěšně zmáknul přes mapinstall. Mrkni, jestli máš ve svým pc start/všechny programy/garmin/mapinstall. přes mapinstal jsem si konečně udělal i pořádek v navigaci. Nevím, možná to bude použitelný i pro tebe...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monter 8. 9. 2013 17:53

to czlukas
mapa CNE 2014,20 má víc jak 4 Gb, tak se nediv...
OP10Pro 12GB/256GB zelený, OP 12 16/512 zelený
monter
Junior

Odeslat příspěvekod -czlukas- 8. 9. 2013 18:04

Aha - no a co s tím teda? Dá se rozložit nějaké mapy do vnitřní paměti a nějaké na SD? Nebo jedině větší kartu? (Zvládne to 8 nebo 16 GB?)
-czlukas-
Junior

Odeslat příspěvekod monter 8. 9. 2013 19:20

to lukascz
buď vymazat Atlas a ToPo nebo 8 Gb kartu
OP10Pro 12GB/256GB zelený, OP 12 16/512 zelený
monter
Junior

Odeslat příspěvekod -czlukas- 8. 9. 2013 19:37

Aha - měl jsem dojem že víc než 4 GB to neskousne. Ok, pořídím 16ku a je to :-) Díky!
-czlukas-
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 9. 9. 2013 08:30

... a co se místo dojmů podívat na stránky výrobce :idea: :!:
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000040
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod -czlukas- 9. 9. 2013 08:38

Ok, díky za tip - každopádně to, jak si je výrobce "jistý" je vidět z téhle věty: "Níže uvedený seznam podporovaných SD a microSD karet je pouze doporučením, není vyloučeno že u popisovaných přístrojů budou fungovat paměťové karty o větších kapacitách, např. 16 GB a více."
Není nad to mít jistotu :-D
-czlukas-
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 9. 9. 2013 08:53

Samozřejmé a logické, výrobce ví co garantuje on, nemůže dopředu ručit za výrobce karty ... :pozor
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod jakuku 9. 9. 2013 10:12

monter píše:to czlukas
mapa CNE 2014,20 má víc jak 4 Gb, tak se nediv...

montere a to automaticky když nahráváš novou mapu do navigace tak nepřepisuje starou, že se ta stará vymaže?
Jana
jakuku
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boby.f 9. 9. 2013 22:08

To: samozřejmě že se při aktualizaci mapa přepisuje nic se mazat nemusí a CN NT 2014.20 -má 3046 MB- bez náhledů je to skoro 100MB navíc každý čtvrt rok- prostě bobtná :roll:
boby.f
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 10. 9. 2013 08:53

-czlukas- píše:Asi po roce se pokouším aktualizovat mapy v mojí nüvi® 1490LMT. Na starém PC (32bit) to šlapalo jak hodinky, jenže mám nový PC (64bit) a nedokážu s tím nějak pohnout :grr: Co jsem zkoušel:

1) Stáhnout BaseCamp. Ten si akorát z navigace vytáhnul CNE 2012.30 a nenabízí žádnou aktualizaci.
2) Stáhnout Garmin Express. Ten ukázkově zahlásí, že je k dispozici 2014.20, začne jí stahovat, jenže vyhlásí, že mám v navigaci málo místa. :shock: Navigace má interní paměť nějaké 3 GB a ještě je do ní strčená 4 GB SD karta! To je jako málo??? Ano, mám v navigaci TOPO Czech PRO 2010, Atlas Czech 2010 a CNE 2013.20, ale doteď nebyl žádný problém, tak proč to najednou nejde?
3) Plugin pro Firefox hezky najde navigaci, jenže když dám méAktualizace, tak detekuje a detekuje, detekuje až se úplně udetekuje a žádný výsledk nevypadne.

Máte prosím někdo nějaký nápad co s tím?


Já dávám do přístroje (NUVU 255) jen střední Evropu (to mě nabídne samo), tedy D, A, CH, CZ, zbytek Evropy pak na 4 G SD kartu.
dm52
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků