Openstreetmap na G. Oregon

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pepikd 3. 1. 2013 15:28

Zdravím a prosím o radu. Na Oregon 450t jsem si stáhnul mapu Openstreetmap z http://garmin.openstreetmap.cz/#download, zvolil jsem možnost "mapsource installer". V PC mi routuje, v přístroji jen ukazuje přímo do zvoleného místa, někdy přístroj vypne. Z uvedené stránky lze stahovat i jinak, nevím, zda jsem zvolil možnost správnou. Díky.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod chip.cz 3. 1. 2013 20:29

"Mapsource instaler" je dobrá volba. Mapa se nainstaluje do mapsource v PC a zde je možnost zvolit to, co chci do GPS nainstalovat. Jestli celou mapu, nebo jen některou část. Aby GPS routovala, je potřeba se podívat do nastavení tras a zvolit jinou volbu než: "Mimo silnice". :pozor Nezaponenout dát OK!
Nastavení tras.jpg
Nastavení tras.jpg (13.44 ) Zobrazeno 1526 krát
Proč někdy vypne? Je dodré se podívat do "Map. info" po každé instalaci mapy do GPS. Mapa se instalací automaticky zapne a tím mohou být zapnuté dvě, nebo více map. Mapa musí být zapnuta pouze jedna.
Garmin nuvi 200, Xiaomi redmi 2
chip.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 4. 1. 2013 13:57

Díky za odpověď, zopakoval jsem instalaci celé složky map, opět se v Oregonu nainstalovaly 2 mapy walleycz s ozn.TOPO20 Czech (StC) gps-maps.info s tím, že jedna má navíc ozn. osmcz-w-42020021-01012013 (42020021). Ozn. TOPO20atd mají i ostatní mapy. Kratší trasa se v Oregonu daří routovat, delší se vyznačí jen přímkou a při znovuotevření trasy se přístroj vypne. Rád bych zjistil, zda má Openstreetmap nějaké výhody, jinak vymažu.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod chip.cz 4. 1. 2013 23:40

Jak je vidět z obr. tak mám nainstalováno 6 map, ale zapnutá je pouze 1 a to ta z toho tvého odkazu. Zkoušel jsem ji při simulování jízdy na cíl vzdálený asi 100km a GPS to spočítala a rozběhla se. Až někam pojedu, zkusím v autě. Jestli má Openstreetmap nějaké výhody? Těžko říci, snad jen to, že je zadarmo.
Map. info 2.jpg
Map. info 2.jpg (37.69 ) Zobrazeno 1425 krát
Podle toho co píšeš: cituji "..zopakoval jsem instalaci celé složky map, opět se v Oregonu nainstalovaly 2 mapy walleycz s ozn.TOPO20 Czech (StC) gps-maps.info s tím, že jedna má navíc ozn. osmcz-w-42020021-01012013 (42020021). Ozn. TOPO20atd mají i ostatní mapy". Tak tedy nevím a typuji pouze 2 mapy. Není možnost na Oregonu udělat obrázek Map. info a dát to sem? Jak už jsem psal, tak instalací se zapnou všechny mapy. Obě jsou stejného území a to CZ, tak to vypnutí je asi důsledek. Nepíšeš, že máš zapnutou pouze 1 mapu.
Garmin nuvi 200, Xiaomi redmi 2
chip.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 5. 1. 2013 11:22

Zkusím podrobněji. V Mapsorce jsem vytvořil složku map a adres a odeslal na SDkartu Oregonu. Instalované mapy:
-walleycz
-walleycz (viz výše, odeslána 1 mapa, v Oregonu 2 mapy)
-CYKLO Czech 2010 NT
-TOPO Czech PRO 2010
-ATLAS Czech 2010 NT
-Adresy CR v1
-Czech Rep. by Dave..
Trvale v Oregonu
-Recreational map of Europe
-Worldwide Autoroute DEM..
V každém profilu je zapnuta jen 1 mapa, walleycz jsem zkoušel 1 nebo obě. 50 km při plánování trasy routovalo, 120 km jen přímka a po "spustit" se přístroj vypnul. V počítači fungovalo i 120 km. Trasování mám doufám v pořádku.
Osmcz zkouším, protože Atlas 2010 je dost nespolehlivý. Navigaci používám zpravidla pro cyklo a pěší, uvažuji o lifetime TOPO PRO, do Atlasu se mi nechce investovat. Díky za rady a zdravím.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod pepikd 6. 1. 2013 16:49

Problém s routováním vyřešen, zadal jsem na delší trase víc bodů a routování se podařilo. Teď bych uvítal jen zkušenosti s mapou Openstreedmap, zda je ni větší spoleh než na ATLAS Czech 2010 NT. Díky za pozornost.
pepikd
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků