Dakota, jak zadat trasu po turistických značkách

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sulcik 28. 8. 2011 18:36

Ahoj lidi.
Vůbec nevím, kde se mám ptát, tak to zkusím tady a velice se omlouvám, jestli jsem zvolil špatné téma a prostor na něj.
Koupil jsem si Dakotu (s mapami TOPO CZECH PRO) a myslel jsem, že když jí zadám navigovat na místo na mapě, tak že mě povede po turistických trasách. Dakota mi však ukáže jen směr. To je normální? Já myslel, že turistická navigace s turitickou mapou vede logicky po turistických trasách. Autonavigace taky přeci neukazuje jen směr.
Koupil jsem špatně, dělám něco špatně nebo jsem měl o turistické navigaci špatnou představu?

Díka moc za názory a odpovědi.
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 29. 8. 2011 08:17

Mapa Topo Czech jako takova, neumi routovani po turistickych trasach, ale jen po silnici, tudiz se toto vztahuje na veskere navigace s ni pracujici
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unz18 29. 8. 2011 08:33

Nejjednodusi je otevrit mapu Topo Czech na PC (v programu MapSource), kliknout na ikonu s "tuzkou" (nastroj prosla trasa) a nakreslit nad mapou planovanou trasu. Tu pak prenest pomoci ikony se sipeckou a GPSkou do Dakoty.
V navigaci se planovana trasa objevi v seznamu ulozenych proslych tras a po kliknuti na ni se zobrazi trasa nad mapou a je mozne spustit po trase navigaci.

P.S. Pred nahranim do navigace se na PC vyplati zmenit nazev trasy tak, aby se pak v navigaci trasa podle jmena lepe nasla (bez nazvu ji GPS pojmenovava podle nejakeho pravidla automaticky a ne vzdy si pod automatickym nazvem predstavis tu konkretni trasu).
TT One, TT 730, G 765, G 1490 LT, FR 210, E 800, Vista HCx
unz18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sulcik 29. 8. 2011 09:03

Aha. Díky moc za odpovědi. A existuje vůbec taková mapa/navigae, která routovat po TZ umí?
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sulcik 29. 8. 2011 11:49

Odpovím si sám, protože jsem trochu hledal. Umí to 100% minimálně jedna navigace s českými mapami, jen nevím, jestli můžu napsat její název, aby to nebyla reklama.
Tímto všem děkuji a považuju všechny otázky za zodpovězené.
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robert456 29. 8. 2011 14:01

Klidně napiš která.
robert456
Junior

Odeslat příspěvekod sulcik 29. 8. 2011 23:32

Je to Holux Funtrek 130 PRO a mapové podklady SmartMaps. Turistické mapy ČR a SR 1:10 000 a routují po turistických trasách. Nevím sice, jak dobře, ale vím, že by se mi to moooc líbilo :-D
sulcik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků