rychlost udávaná navigací

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KIMOS 3. 8. 2011 20:39

Zdravím,
chtěl bychn se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost, jak přesná je rychlost, kterou mi navigace ukazuje během jízdy?
Roman.
KIMOS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shevy 4. 8. 2011 03:51

..da se ric ze to odpovida s budikem ...da se podle toho rozhodne ridit....ale ja koukam stejne na budik.....kazdopadne nema asi smysl v tom hledat vedu...co kdyz...jak a td...proste to odpovida.Ale jiste se najdou taci co ti to popisou veeelice odborne..:) ale ve finale to vyzni stejne..:) je to duveryhodne. ;-)

ale nejlepe se presvedcis sam v porovnanim s tvojim budikem...:) tod rada. :idea:
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2011 05:57

Navidace by mela ukazovat vzdy vic, nez "budik", protoze rychlomery v automobilech umyslne tzv. promeruji (=ukazuji cca o 7 km/h nizsi rychlost, aby ridici, co se podle nej ridi nehrozilo, ze prekroci povolenou rychlost.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 4. 8. 2011 06:17

no to si nemyslim...me to ukazuje celkem presne....na trech autech...ale nema smysl plemizovat....je to o nicem...kdyz se kjazdej bude ridit budikem..pokutu nikdy nedostane....proste to navigace ukazuje i rychlost...a je blbost se v tom rejpat....ale kazdyho vec...:)je to vlastne fuk:)
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decathlon 4. 8. 2011 06:56

PatrikChrz píše:Navidace by mela ukazovat vzdy vic, nez "budik", protoze rychlomery v automobilech umyslne tzv. promeruji (=ukazuji cca o 7 km/h nizsi rychlost, aby ridici, co se podle nej ridi nehrozilo, ze prekroci povolenou rychlost.

Sice jsi to popsal naopak, ale to nevadí :-D :-D :-D
Garmin Nüvi 1390T
decathlon
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 8. 2011 07:11

hlavne ze si rozumime. :)
Ano, budik ukazuje samozrejme o 7 km/h VIC, nez je skutecna rychkost, aby ridici nehrozila pokuta. U navidace zalezi na vyrobci, jestli tam toto bezpecnostni opatrenni take naprogramuje, nebo ne.
PatrikChrz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martinoslav 4. 8. 2011 09:33

Naprogramovat bezpecnostni opatreni? Takhle to nefunguje. GPS jednoduse vypocitava rychlost podle zmeny polohy. Takze spis zalezi na presnosti GPS a citlivosti cipu nez na tom, co naprogramuje vyrobce. Obecne ale plati, ze mereni rychlosti pres GPS je velice presne.
Martinoslav
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 8. 2011 09:43

No hlavně nekoukejte jako já na rychlost v navigaci když jedete tunelem. :D
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod robert456 5. 8. 2011 10:30

A jak je možný že mi navigace ukazuje v tunelu Mrázovka?
robert456
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 8. 2011 10:34

To mě taky navigace ukazovala rychlost v tunelu - pořád stejnou i když jsem jel už skoro poloviční rychlostí. :D Jako rychlostí do tunelu vjedeš takovou ti ukazuje v něm. Tak to fungovalo mě u navigace Sygic v mobilu.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod robert456 5. 8. 2011 10:41

V Letenkým tunelu mi napíše že nemá signál, ve Strahovským to samé ale v Mrázovka mi i ukazuje řazení do pruhů.
robert456
Junior

Odeslat příspěvekod decathlon 5. 8. 2011 10:41

Jo, takhle nějak to v tunelu funguje. Navigace si pamatuje naposledy naměřené hodnoty a po výjezdu z tunelu měří znovu a ukazuje aktuální údaje.
Garmin Nüvi 1390T
decathlon
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 5. 8. 2011 21:30

robert456 píše:V Letenkým tunelu mi napíše že nemá signál, ve Strahovským to samé ale v Mrázovka mi i ukazuje řazení do pruhů.


Zkuste si přepnout v tunelu na družice a uvidíte zda tam signál GPS je nebo není

Mrázovka je poněkud kratší a má značný sklon, který dovoluje vnikání signálu od severu odrazem. Také je podstatné to, zda ji jedeme shora dolů nebo zdola nahoru. Je pravděpodobný i vliv počasí. Při letním kouřmu, kdy slábne i FM se signál, se signál GPS také zhorší a odrazy už nebudou stačit k vybuzení přijímače GPS.
P.S.
Moje zkušenost je s Mrázovkou stejná. Jen dodám, že v opravdu dlouhých tunelech se GPS úplně zastaví a obnovení činnosti po výjezdu trvá někdy 10 i 15 vteřin. Znám několik tunelů s exity hned za výjezdem a to je pak nepříjemné, protože v oslnění se ani tabule nečtou zrovna dobře. Proto byl zaveden systém s akcelerometrem (myslím v TT GO 750), který dopočítává změnu rychlosti po výpadku signálu GPS. Chybně se občas hovoří o gyroskopu.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod shevy 6. 8. 2011 07:19

Akane...stale premyslim co to je letni kourmo...:)ale nezklamal jsi...:)avsak v tomto pripade ti malinko rozumim...
KAzdopadne se me zda 10-15 vterin jako dost dlouha doba na znovuzachyceni signalu....parkrat jsem jel napr v podzemi...ne teda tunel....signal jsem ztratil...ale pri vyjezdu se chytl kdyz ne okamzite tak opravdu rychle...mam Garmin 1690.

Proste jak jsem tu uz rekl....sledovat rychlost na gps..ja povazuji sise neco jako pobaveni-zpestreni pohledu na navigaci..ale opravdu tomu nevenuju pozornost...protoze davam prednost budikum co mam v aute....nekecaj....a kdyz dodrzuju co je na znackach...ticket nedostanu...kdyz prekrocim...(u me o 5mil/h) dostanu ticket...ale spise me seberou ridicak pokuta 125$ bez reptani a povina skola na 8h jinak ridicak nevratej..:) jak proste a jednoduche a tak vazne dodrzuji...:)mam i to vyzkousene a tak je lepe sledovat svoje budiky...a je klid..:)
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 6. 8. 2011 19:47

Vzdělávací kpoutek pro Shevy-ho
(Nic ve zlém, ale váš slovní pytel potřebuje správnou záplatu).

Meteorologický slovník výkladový terminologický, MŽP ČR vydavatel Academia 1993:
"Kouřmo - atmosférický aerosol z mikroskopických vodních kapiček a vlhkých částeček prachu". Nejedná se o mlhu, při které není vzduch vodní parou nasycen, při kouřmu ano. Proto kouřmo silně ovlivňuje rádio-frekvenční signál v pásmech dm, cm a mm vln a tedy také FM a GPS.
P.S.
Za tunelem s délkou 4 a více km se opravdu vyhledání družic a obnova zachycení odehrává tak dlouho, někdy také proto, že výjezdový portál je v hlubokém údolí.
P.P.S.
Sledování rychlosti na GPS provádím zejména v obcích, protože tachometry na Škoda automobilech všeobecně ukazují více než je skutečnost. Proměřování je na mé Felicii progresivní na 50tce cca 6 - 7 km/h na 80tce cca 7 - 9 km. Jezdím podle GPS proto, že nemám rád ty, kteří na 50tce pro "sychr" jedou lehce pod tento údaj a tedy skutečně cca 45 - 47 km/hod. Kdysi se pokutovala i bezdůvodně nízká rychlost, protože to brzdilo plynulost provozu. Tito "zpomalovací" lidé (retardéři) vnáší do provozu snad ještě větší míru nervozity než "rychlíci"!
Akan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků