Který GPSMAP?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod packy 20. 7. 2011 21:22

Ahoj,
vybírám novou GPS - navigace v terénu (poušť), navigace po horách, geocaching, jednoduchý sběr dat. Zaujaly mě GPSMAPy od Garminu - modely 62 umí dle spefikací načítat i georeferencová rastrová data (pro mě využití družicových snímků pouště). Díval jsem se na specifikace 62 s/st/PRO - nevidím mezi nimi rozdíl až na dostupnou paměť (500MB/1,7GB). Je tam ještě nějaký rozdíl, kterého jsem si nevšiml? Který model byste mi doporučili? (peníze nehrají až takovou roli).
Díky za pomoc
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unz18 20. 7. 2011 22:47

Doporucil bych GPSMAP 62s nebo GPSMAP 62s PRO. Prvni obsahuje turistickou mapu CR v meritku 1:25000 a druhy ma podrobnejsi meritko 1:10000. Ta podrobnejsi mapa je opravdu hodne dobra.

Model oznaceny pismenem "t" ma vetsi pamet a hlavne predehranou Topografickou mapu Evropy. Bohuzel jde o mapu v meritku 1:100000 a je to spis silnicni/ulicni mapa Evropy nez turisticka. Detaily jsou mimo komunikace slaby. Mapa navic nepocita optimalni trasy po silnicich (pro ucel silnicni navigace je lepsi mit mapu CityNavigator Europe, kterou je mozne dokoupit).

Pokud ale penize nejsou uplne dulezity, tak bych asi jeste porovnal GPSMAP 62s/62s PRO s novymi modely Garmin Montana 600/650. Jsou o neco vetsi, ale kdyz jsem je videl nazivo, tak mne totalne nadchly.
TT One, TT 730, G 765, G 1490 LT, FR 210, E 800, Vista HCx
unz18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod packy 21. 7. 2011 08:49

Ahoj,
diky za zajimavy tip na Montanu. Jak to obecně funguje u těchto GPS s použitím vlastních rastrových dat? Jsem limitovaný na snímky BirdsEye, nebo mohu použít vlastní georeferencované mapy?
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unz18 21. 7. 2011 12:15

Je mozne dohrat i vlastni rastry, kalibruji se nad Google Earth jako prekryvny obrazek. GPSka pak umi zobrazit georeferencovany KMZ soubor. Je to ale trosku pracnejsi a je tam omezeni velikosti.

O neco lepsi je pouzit sw Mobile Atlas Creator, ktery saha na sirokou skalu internetovych map. Cele nahrani mapy zabere cca 3 minuty. DOporucuji ale pouzit verzi 1.8, ktera jeste nema omezeni mapovych zdroju a umi sahnout na mapy Google, Nokia, letecke snimky, topo mapy, open map projekty a mnoho dalsich...
TT One, TT 730, G 765, G 1490 LT, FR 210, E 800, Vista HCx
unz18
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků