Garmin stahuje z trhu přes milion navigací Nüvi

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Highdriver 26. 8. 2010 08:22

"Výrobce navigací Garmin stahuje po celém světě kvůli výměně baterií téměř 1,3 milionu přenosných navigačních zařízení GPS Nüvi. Firma uvedla, že baterie v přístroji se mohou přehřívat a hrozí vzplanutí. Garmin upřesnil, že již zaznamenal méně než deset případu přehřátí baterií. Žádné však nezpůsobilo škody na majetku ani zranění. Baterie pro přístroj poskytuje externí firma, která slíbila, že se bude podílet na nákladech na výměnu. Garmin proto nečeká, že by výměna baterií výrazněji ovlivnila jeho celkové hospodaření. Společnost současně varovala, že majitelé přístrojů by se neměli pokoušet vyjmout nebo vyměnit baterie sami. Požádala je, aby vyhledali autorizovanou opravnu...." Zdroj: ČTK

Mě právě udivilo, že se moje navigace na rozdíl od známého "noname navi" moc nezahřívá ani při nabíjení 230V/50Hz ani 12V v autě. Má už někdo podrobnější info o jaké modely jde :?: Jen pro info :-)
Kdo šetří viníky, trestá nevinné.
Highdriver
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 26. 8. 2010 13:35

hlavni je....ze se k tomu postavili...a daj to do poradku....coz je super...

-- 26. 8. 2010 14:37 --

tady na tehle adrese....moje 1690 tam na stesti neni...:)


https://my.garmin.com/rma/recallLanding.faces
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 26. 8. 2010 15:42

Ani nemuze :) neb jde o modely 200W, 250W, 260W, 7xx
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Highdriver 27. 8. 2010 17:34

shevy: díky za odkaz, mojí se to taky netýká O:-)
Kdo šetří viníky, trestá nevinné.
Highdriver
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 28. 8. 2010 16:59

Mojí 1350 snad také ne...SN jsem sice nezadával ale viz. výše to platí pouze pro 2x a 7x řadu.
Jen se mi zahřívá při nabíjení CL Adaptér a to tak že dost.....když je ale baterie full je vlažný a jen ji udržuje nabitou....když je ale vybitá do mrťe sotva na plastu zástrčky udržím ruku....také vám to u 1xxx série dělá?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 29. 8. 2010 00:56

Cheetah007 píše:Mojí 1350 snad také ne...SN jsem sice nezadával ale viz. výše to platí pouze pro 2x a 7x řadu.
Jen se mi zahřívá při nabíjení CL Adaptér a to tak že dost.....když je ale baterie full je vlažný a jen ji udržuje nabitou....když je ale vybitá do mrťe sotva na plastu zástrčky udržím ruku....také vám to u 1xxx série dělá?



neak jsem nic nenormalniho nezpozoroval...ale asi by to tak topit nemelo...kazdopadne nic nezkazis..kdyz tam zadas svoje cislo....ja si to taky kontroloval a mam 1690...jen pro jistotu...
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 29. 8. 2010 11:18

Jasně ale baterka je vpoho jen ten aaptér ale spíš to bude normáůní...kor teď v létě co byly v praze vedra k padnutí a va autě přes 40 se to na té teplotě také podepsalo...ale zkusím tam SN zadat pro jistotu.

Co mě ale u 1350 štve a teď odbočím je citlivost GPS...počítám že to u téhle LOW řady bude vlastnost....tomtom mi to nedělal ale třeba je to sklem v mém fir. MB814 fakt nevím...zkusím to ještě v osobáku.

když jsem v hustší zástavbě,projíždím uličkou města kde jsou 4-5patrové činžáky či stará zástavba lemující ulici z obou stran,garmin pěkně blbne....autíčko sjíždí z fialové linky,mapa se točí dokola jak šílená snaží se vrátit a hlas furt mele odbočte,otočte se přepočítávám až z toho bolí hlava....když se vrátím na HL obrazovku na indikátoru který při navigaci není jinak vidět chybí jedna čárka a už to dělá tohle....naprosto stejně se to občas chová když silnice vede lesem či ji lemuje husté stromořadí...zajímavé ale je že když jedu tunelem a má třeba kilometr garmin to nějak dopočítává předvídá co asi dělám a podobný problém není...FW jsem updatoval vždy když vyšel GPS se updatovala ještě jednou ale je to stejné.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Romstar 29. 8. 2010 14:36

Zdravím, pokud jedete tunelem tak Garmin ví , že jste v tunelu a počítá z Vaší poslední naměřenou rychlostí a tudíž ví jak dlouhá bude odmlka gps signálu, pokud nevyjedete včas tak zahlásí ztrátu signálu.

Mám zkušenost, že pokovená skla zhoršují signál cca o 30%. Teď jsem jezdil střídavě s třemi auty a moje má pokovená skla. U mého výrazně déle hledá gps signál a o rds si mohu nechat jen zdát, to co z rds zachytí jsou jen štěky. Pokud jezdím s těmi dvěma auty tak je vše o mnohooooooo lepší. Klidně mohu zapnout gps a do 10seti vtřin má signál gps, i když jedu u mého je dobré počkat cca 1 minutu jinak hledá klidně 10 minut pokud se pohybuji.
Pokud máte pokovená skla tak ztráta signálu může být logická tam kde podmínky nejsou ideální.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hombre_71 29. 8. 2010 19:04

Tak 1250 se v tunelu okamžitě "ztratí" :-)
hombre_71
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 30. 8. 2010 05:04

Tak mezi tema barakama se opravdu Garmin ztraci...sice rikali v obchode ze to je dobre...ale zas ne az tak...kdyz zajedu opravdu do downtown...mezi mrakodrapy....zacne malinko silet...neni to az tak zase hrozne..jako s jinejma modelama...(mam 1690)...ale blbne..ty baraky jsou ale opravdu vysoke:)..a kdyz zajedu do podzemi....nebo pod vlak....tak se ztrati signal...a je mimo...sice je videt stale cara...jak mam jet....ale da se to taky prezit...mel jsem i puceneho TT a ten to pry resit umi....ale blbnul zrovna tak...proste jak nema signal...zadna GPS..nedela 100%..
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 30. 8. 2010 07:22

hombre_71 píše:Tak 1250 se v tunelu okamžitě "ztratí" :-)


Jestliže je tunel obsažen v mapě tak se neztratí pokud jedete stejnou rychlostí jako jste do tunelu vjel.
Pokud zpomalíte tak se ztratí, ale mám většinou zkušenosti s CN z Atlasem moc nejezdím.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků