Co je lepší Dakota 20 nebo Oregon 450?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod superkutil 4. 8. 2010 14:00

Odešel mi eTrex Vista HCx a servis ji nedokázal do 30ti dnů opravit. Tak mi vrátili peníze a teď řeším, zda pořídit další eTrex Vista HCx, Dakotu 20 nebo Oregon 450. Hodně navigaci používám na kole, dost i při pěší chůzi. Jen občas pro geocaching. Podle recenzí by měla být i Dakota 20 lepší jak eTrex, ale na fórech kritizují malé podsvícení a malé rozlišení oproti Oregonu, ale zase chválí větší výdrž oproti Oregonu. Skoro bych šel do Dakoty 20, ale nechci si proti eTrex pohoršit. Jinak mám skoro nový držák na eTrex do auta na sklo, tak kdyby měl někdo zájem. :roll:
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 4. 8. 2010 16:13

Oregon je samozrejme lepsi a ten rozdil je z meho pohledu docela znat, pripadne nedotykova 62s ktera ma vydrz pomerne velkou a uz je dospela ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 4. 8. 2010 17:40

A jak je to s uchycením Oregonu na řidítka kola. Oregon mi totiž připadá hodně velký a má výdrž o 1/4 menší. Vycházím z toho, že eTrex mi plně vyhovoval a Dakota mi rozměrem i rozlišením připadá stejná. Jde mi o to, zda Dakota nemá horší podsvícení jak eTrex. Ta 62s je hezká, ale připadá mi problematická tou anténou a bez funkcí. A hlavně 62s má stejné rozlišení jako Dakota 20, to bych si moc nepomohl. V čem je 62s lepší jak Dakota 20? A v čem je lepší Oregon 450 oproti Dakotě 20. Teda mimo rozlišení a větší display?
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 4. 8. 2010 19:53

K Oregonu je drzak na riditka, naprosto spolehlivy. ObrázekAbsolvoval se mnou uz kolem 500 km na riditkach horala a bez problemu, drzi jak pribity. Co se tyka vydrze, mam v nemu aku GP a druhou sadu do brasny, s tim vydrzi i celodenni navigaci spojenou s geocachingem. :tleskani
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 4. 8. 2010 20:29

No a v čem je Oregon lepší jak Dakota? Co citlivost, stejně dobrá jako u eTrex?
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 5. 8. 2010 07:15

Hlavni problem Dakoty je svetelnost displeje, tady opravdu plati jeden pohled za tisic slov doporucuji si to v prodejne prohlednout, oproti eTrexu je to v jinem vesmiru ;-) 62s nevim co znamena bez funkci :D 62s ma stejne rozliseni ale vetsi a opet svetelnejsi displej, sice musim zklamat neni tak svetelna jako 60, ale porad lepsi nez dakota. Na vsechny tri zminene pristroje je stejny drzak na kolo pokud se nemylim
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 5. 8. 2010 09:33

OK, když vyřadím Dakotu, tak co je lepší 62s nebo Oregon 450?
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 5. 8. 2010 09:36

Tak to uz nepovim :D Zaprve nevim, protoze 62s mam teprve 2 dny a zadruhe je to na osobnich preferencich, oregon je dotykovy a ma vetsi rozliseni, 62s vydrzi na baterky vice a ma trosku reflexnejsi displej. Nemam s 62 moc praxi takze ted z hlavy nevim co ji chybi a v cem se jeste zasadne lisi
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 12. 8. 2010 07:57

Tak jsem navštívil prodejnu GARMIN a snažil se porovnat Dakotu, Oregon a 62s. Dakota svítí o trochu míň, ale tak zlé to není, ale je prý hodně poruchová. Takže zbývá Oregon a GpsMap 62s. A to fakt nevím. PRo 62s hraje větší výdrž a možná lepší viditelnost na slunci a lepší citlivost. Pro Oregon zase dotykový display, lepší poměr velikosti displaye a celé navigace, větší display a lepší rozlišení. Jinak doplňky jsou stejné, držák do auta, držák na kolo i snímač rychlosti a kadence na kolo. Pokud to srovnávám s eTrex Vista HCX, tak zjišťuju, že nebyla vůbec špatná a i po těch letech co se vyrábí je asi nejlepší volbou. Ale ta obvodová guma, to je průšvih.
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 17. 8. 2010 14:09

Tak to nakonec bude asi Oregon 450 s tím, že to bude hybrid mezi silniční a turistickou navigací. U té 62s mě fakt irituje ta anténa a velikost displaye na úkor celé navigace. Tak snad bude stačit tahat s sebou více baterek. Nemáte někdo zkušenost s rozdílem citlivostí 62s a Oregon 450?
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 8. 2010 16:06

Nema smysl resit citilivost. Ta je v dnesni dobe u vsech tehle navigaci stejna. Jak uz jsem tu psal nekolikrat - jednou ti ustreli oregon, jednou ti nekde ustreli dakota, jednou zase ta treti. To se neda posoudit. A jestli to chyti signal o pul sekundy driv , nebo pozdeji - bych nevidel jako kriticky bod.

Ja si dneska objednal dakotu 20 ... displej je sice tmavsi, ale na netu jsem nasel ohlasy, ze at tmavsi, tak na slunci vyborne citelny. rychlost v pohode, i pri skrolovani v mape. a tech par blbosti, co ma navic oregon nejak moc neobhajuje tu vyssi cenu.

a (hlavne pro me - vzhledem k zamyslenemu pouziti) mluvi velice pro pritomnost 3D kompasu, takze clovek nemusi mit navi vodorovne, ale v jakekoli poloze. super. pokud se nemylim, a dobre si pamatuju specifikace, kdyz jsem hledal, oregony timto moc nedisponujou.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 17. 8. 2010 16:30

oregon 450 a 550 timto disponuje a jine se uz nedelaji ;-) jinak k te dakote ona je tmavsi prave kdyz to slunce tolik neprazi jinak to jde
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 8. 2010 16:34

J... mate pravdu .. ja ty oregony sjizdel jenom zbezne....
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod rapon 17. 8. 2010 22:13

Skoro rok používám Dakotu a žádný problém.... Nevím odkud berete to info o poruchovosti (ano, prodejce chce prodat dražší model), čitelnost Dakoty je i přes slabší podsvícení na slunci zcela bez problémů.
TT One XL (9.205) - Central Europe (855.xxxx) - Garmin Oregon 550
rapon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 18. 8. 2010 09:53

O poruchovosti Dakoty jsem se bavil s prodejcem v prodejně Garmin a to jsem chtěl jít do 62s. Porovnával jsem s62 a eTrex Vista. Říkal, že ty Dakoty jsou hodně poruchové a ten jas displaye je u nich bídný, hlavně když za běžného dne nechci podsvícení. Ono vůbec jak u Dakoty, tak u Oregonu provoz bez podsvícení nestojí za moc. Proto jsem zvažoval 62s.

Jinak pokud jde o citlivost, tak hlavně v údolích a v lese je to hodně znát. I v prodejně měla GpsMap 60 přesnost 2m a Oregon 3m. S eTrex Vista HCx mi v údolí ujížděla třeba o 70metrů.

Jo a ty 3D kompasy se prý dost divoce kalibrují. ;-)

Podle prodejce je 62s trochu jiná koncepce než Oregon Dakota a údajně by měla být extrémně citlivá na signál i v místech kde Oregon a Dakota mají problémy.
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků