Garmin Nüvi 205 ČR Lifetime

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Romstar 30. 6. 2010 12:37

Možná bych zkusil Travelguide hodit na kartu. Vytvořit na kartě složku Garmin a v ní složku POI a kopnout to tam. A nedovolit při zapnutí, aby se to nakopírovalo do gps. Ukáže se hláška jestli ze mají body nakopírovat z karty do gps, zvolit- NE a tento dialog již nezobrazovat.
Jinak s Travelguide nic neuděláte budou se zobrazovat.
Jediná možnost co mě napadá je udělat si vlastní body z poi.cz a to co nechcete aby se zobrazovalo stáhněte bez obrázku, potom se nebudou zobrazovat.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 30. 6. 2010 12:38

tim to imho nevyresi.. navigaci je jedno, kde ty poi body jsou.. kdyz je necha na karte, tak i kdyz jenezkopiruje, tak s nimi bude navigace pracovat..
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 30. 6. 2010 12:50

Není to dlouho co jsem aktualizoval 270tku a ta chodila dobře, ale když jsem nahrál poslední CN a v gps zbylo 8mb místa tak to začalo dělat přesně tohle.
Dotyčný měl velice rozsáhlou databázi poi radary atd. několika států kolem cca 9mb.
Poslal jsem mu jen radary ČR a nebezpečná místa a vše se zpravilo.
Také jsem mu doporučil mapu Severní Ameriky zazálohovat a uložit do pc, aby nebyla v gps, ale to nevím jestli provedl.
Každopádně to začalo dělat potom co byla aktualizovaná Evropa a bylo v gps málo místa.
Myslím, že by i stačilo poslat některé mapy na kartu nebo smazat Atlas, když s ním není spokojený.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žíža 30. 6. 2010 13:18

Ještě mě napadlo, jestli by nepomohl nový FW pro navigaci, ale to zatím nevím jestli je novější, protože nejsem zaregistrovaný. Docela by mě zajímalo, jestli by na tom byla 255w lépe, protože o ní jsem dost uvažoval a kdyby měla rychlejší CPU, tak to byla škoda, že jsem ji nevzal. Teď už to je jedno.

EDIT: U Atlasu se mi naopak líbí, že proti CN upozorňuje hlasově na odbočení dříve než CN.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 30. 6. 2010 13:25

FW se aktualizuje přes Web Updater a ten nemá s registrací nic společného.
Stáhněte si WU pro PC nebo Mac podle toho co máte.
Připojte gps k pc a rozbalte WU a následujte pokyny po dokončení zapnout gps a nechat načíst nový FW.
Během stahování FW neodpojovat gps od pc.
http://www8.garmin.com/support/collecti ... 9-99999-27
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žíža 30. 6. 2010 20:18

Mám aktualizován FW z 6.00 na 6.60, ale audioverze se mi ponížila z 2.30 na 2.00, jak je to možné ???
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žíža 6. 7. 2010 11:10

Když bych něco blbě do navigace nahrál a pak nechtěla nabootovat, bude fungovat aspoň v režimu flash disk, abych mohl nahrát zpět zálohu kterou mám ? Můžu ji prostě kompletně vymazat a bude i pak nabíhat do režimu flash disk ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 6. 7. 2010 14:46

Žíža píše:Když bych něco blbě do navigace nahrál a pak nechtěla nabootovat, bude fungovat aspoň v režimu flash disk, abych mohl nahrát zpět zálohu kterou mám ? Můžu ji prostě kompletně vymazat a bude i pak nabíhat do režimu flash disk ?


jestli mas vytvorenou kopletni zalohu na pc...tak masli problem kterej nejde napravit asi bych pristoupil jako posledni k tomu ze z navi vse smaznu(zformatuju) a pak tam jednoduse nahraju tu zalohu.Volil bych tento postup.
1.Zformatovat navigaci...po formatu NEODPOJOVAT od PC!!
2.Zkopirovat zalohu kterou mas v pc
3.Vlozit do folderu-souboru v navigaci
po formatu budes navi stale videt v pc jako disk...jen ti zmizi ten modrej trojuhelnik(znak Garmina) ale oznaceni..neake pismeno tam zustane...a tam to vlozis tu svou zalohu ale ne jako celek-jeden soubor....ale otevres si ten soubor kde mas zalohu abys videl vsechny souboryatd co bylo v navi - zaloze..

Ale silne nedoporucuji navi odpojovat od pc nez vse nahrajes zpet.
Ale to je krajni nouze...
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 7. 2010 09:42

Mám další z mnoha dotazů :-)
Když dělám export mapy z MapSource do GPS, mám zaškrtávat volbu "Včetně dat pro výpočet trasy. (Doporučeno pokud vaše zařízení GPS podporuje automatické trasování)" Jaké zařízení má nebo nemá automacické trasování, ta volba je pro rozlišení starších a novějších GPS ?

Pak mě zajímá, jestli si můžu udělat export mapy např. celá CZ a pak jen část okolních státu kolem hranice, že tam nebudu mít celé PL a D ale jen to co je první část mapy kolem hranic a zbytek už ne. Nebude to pak dělat nějakou neplechu při výpočtu trasy ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 12. 7. 2010 09:50

ne. ta volba neni pro rozliseni starsich a novejsich gps... proste, pokud data pro vypocet trasy zaskrtnete bude mapa routovatelna - bude mozna delat navigaci. v pripade, ze ta data neprenesete, nebude mozna v mape routovat. i treba na sebenovejsim zarizeni.

jasne ze to tak jde udelat... kdyz si vyberete jenom tyto oblasti.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 7. 2010 10:04

Potom teda nerozmím volbě "routovat", jak se změní chování GPS pokud tam dám stejnou mapu a jednou s tou volbou a podruhé bez ní ? Bude počítat lépe, rychleji, jinak.....
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 12. 7. 2010 10:06

jeje, a ja myslel, ze jsem to napsal jasne.. proste

s daty - bude mozne navigovat. navigace najde nejrychlejsi/nejkratsi trasu k danemu bodu apod.

bez dat - navigace bude defakto jen prozhlizec mapy, a kdyz zadate nejaky cil a navigaci, tak nebude routovat po silnicich, ale jen zobrazi caru k tomu cili (vzduchem).
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Žíža 12. 7. 2010 10:44

Asi to nebude pravda, protože mi se ta volba zobrazí jen u TOPO mapy, ostatní mapy mi nedovolí tu volbu zaškrtnout a navigaci funguje OK. Pokud by to bylo jak říkáš, pak bych nikam nedojel. Proto mi ten pojem routování nebyl jasný, když já mám export proveden bez té volby a navigace normálně trasu počítá.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 12. 7. 2010 10:48

no, to je proto, ze vyrobce muze pouziti tohoto zaskrtavadla zakazat, a pak se ta data prenasi automaticky vzdy... treba u silnicnich map clovek vetsinou ta data potrebuje vzdy, a nema smysl povovlit jejich absenci...

zatimco u turisticke mapy neni routing potreba, neb stejne na lesnich cestach nefunguje, tak proc neusetrit par desitek mega mista jejich vyrusenim.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Žíža 14. 7. 2010 13:08

Tak část problému částečně vyřešeno:

Nefunknčí čísla popisné - opravdu pomohlo mít adresy na kartě a zbytek map v navigaci. Ale jde to i tak, že je vše v jednom souboru v navigaci, ale pak musím vybrat před hledáním adresy "Změnit zemi" a tam místo "Česká republika" vybrat "Adresy Cr V1" a pak je vidím a můžu s nima pracovat. Dokonce se to nastavení uloží a drží, ztratí se jen při přepínáni mapy třeba na Atlas nebo TOPO, pak si musím znova adresy přidat přes volbu "Zmenit zemi".

Problém s celkovým sekáním GPS a nemluvením po nahrání POI s gpstravelguide.cz dost výrazně opravil nový FW, ale né úplně, navigace začla mluvit, sekání se snížílo na minimum, respektive běžně se neseká, škubat začne když je to někde v místě kde je těch POI moc a nebo když měním směr na křižovatce, tak tam se moje odbočení projeví se spožděním. Blbé to je hlavně když by mělo po jednom odbočení nasledovat hned druhé,tak to navigace řekne pozdě a já bych mezitím nevěděl kde mám jet. Takže jsem to vyřešil tak, že díky tomu že nemusím mít na kartě Adresy, tak jsem si tam dal soubor s POI a kartu mám vytaženou a do navigace ji strčím jen když fakt budu něco hledat. Daleko lepší by bylo, kdyby šlo někde v nastavení ty POI vypínat/zapínat, tím že to nejde, tak jsem to obešel vytahováním karty. Samozdřejmě že by tohle nešlo řešit pokud bych na kartě potřeboval mit i mapy, ale díky tomu že mi stačí jen mapy CZ, SK a PL,tak ty mi vejdou do navigace a zbytek státu neřeším.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků