Garmin Nüvi 205 ČR Lifetime

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rubic 27. 6. 2010 05:42

Zdravím,
nemáš v PC náhodou Visty? Po bezpečném odpojení kabelu stačí kabel znovu připojit a pokud v místě načteš satelity, můžeš pracovat nejen v "simulačním "režimu.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 27. 6. 2010 07:47

Garmin obecně není nastaven tak, aby byl připojen pomocí USB k PC a současně zobrazoval mapu. Proto existují tzv. "nedokumentované" postupy - jeden z nich:

1. Normálně zapneme Nuvi bez USB kabelu.
2. Přidržíme stylus na symbolu baterie až Nuvi vběhne do servisního menu
3. Zapojíme kabel USB (ozve se hlasité pípnutí)
4. Tlačítkem EXIT opustíme servisní menu
5. Nuvi bude v režimu "Nabíjení" a umožní práci s mapami

Tento postup nemusí pracovat u všech navigací ani u všech verzí frmware.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod Žíža 27. 6. 2010 09:42

nuvi_joe: to jsem přesně potřeboval, takhle to konečně funguje, díky.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 27. 6. 2010 19:17

nuvi_joe píše:Garmin obecně není nastaven tak, aby byl připojen pomocí USB k PC a současně zobrazoval mapu. Proto existují tzv. "nedokumentované" postupy - jeden z nich:

1. Normálně zapneme Nuvi bez USB kabelu.
2. Přidržíme stylus na symbolu baterie až Nuvi vběhne do servisního menu
3. Zapojíme kabel USB (ozve se hlasité pípnutí)
4. Tlačítkem EXIT opustíme servisní menu
5. Nuvi bude v režimu "Nabíjení" a umožní práci s mapami

Tento postup nemusí pracovat u všech navigací ani u všech verzí frmware.


Takle me to fungovalo myslim i u 225WT ale u 1690 to nefunguje...
1690 se musi pripojit kabelem k PC...nechat nabehnout az se zobrazi..ze navi je pripojena k PC..potom kabel na moment odpojit..nez zmizi ten obrazek dole uprostred ze je navi pripojena k PC..az zmizi..kabel opet pripojit do navigace a navigace se normalne zapne jako by byla v aktivnim drzaku :idea:
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 27. 6. 2010 22:15

Žíža píše:Kdy v červenci vychází update map, je to někde psané nebo vychází pravidelně k určitému datu ? Až teda budu provádět aktualizaci, tak se mi stáhne i aktualizace Atlas Czech 2010 NT místo Atlas Czech v8.1 která je v balení ?
Atlas a Adresy musím nahrát na kartu nebo je můžu nahrát do navigace pokud tam bude místo ?


Není to úplne pravidelne, ale dle jednoho webu by další verze měla byt v druhé polovine cervence
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Žíža 28. 6. 2010 08:32

Mám problém, nefungují mi čísla popisné když vyberu CN2010.10 a AdresyČR, funguje to jen když mám AtlasČR a AdresyČR, kde mám chybu ?

Dale jsem nahrál databázi POI z gpstravelguide.cz a jak jsem vyjel autem, tak se navigace totálně zasekala, překreslování tak jednou za 3sec., nemluvila, v realu jsem byl o několik desítek metrů dále než zobrazovala.......až když jsem dal detail mapy na nejnižší (v nastavení, ne + a - na displeji), tak pak konečně začla pracovat. Někde jsem četl, že udajně nezobrazuje POI body ve 3D režimu, mi zobrazuje, ale díky tomu že databáze z gpstravelguide.cz je dost velká, tak to ukazuje hromadu značek kolem cesty a tak to navigace nestihala zpracovat ve vyšších detailech. Budu to ještě dále zkoušet, protože jsem tam měl těch databází nahraných více a to byla asi chyba.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 28. 6. 2010 08:40

Zdravím, asi to bude chtít poslat Adresy na kartu aby fungovaly s CN. U některých modelů to dělá problémy, když jsou všechny tři mapy Topo, Atlas a Adresy v jednom souboru.
Ale doufám, že jste V CN změnil zemi na Adresy (Kam Vést- Změnit Zemi- Adresy)
To zpožďování je způsobeno tím, že je v gps málo místa a proto bude dobré si nahrát mapy na kartu např. Atlas a Adresy.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žíža 28. 6. 2010 14:00

Mám hodit jen Adresy na kartu nebo všechny 3 mapy na kartu (Atlas, Adresy, Topo), aby byly oddělené od CN ?
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 28. 6. 2010 14:03

kdyz mam na karte cn a zbytek uvnitr tak nove CN 2011.10 na 205 no problemo, k te karte idealni stav je adresy solo na karte ale za vyzkouseni se nic neplati tak klidne vyzkouset vsechny kombinace ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 28. 6. 2010 17:32

Lifetime vyvolal u 760 časem podstatný problém, mapa City Navigator NT 2011.10 se do navigace celá nevleze. Je potřeba vybrat jen některé oblasti. Střední Evropa mi sice pro můj rozsah pohybu stačí, ale člověk je při aktualizaci map vždy nemile překvapen, co že to zase po mě chce.

Nezkoušel někdo dát gmapprom.img (primární mapa City Navigator) na SD kartu (4GB) a gmapsupp.img (doplňkové mapy) do navigace? Jinak řečeno fyzicky tyto soubory přes počítač přehodit mezi navigací a SD kartou. Popřípadě všechny mapy mimo gmapbmap.img dat na SD kartu.

Osobně nemám odvahu to sám zkoušet protože už jsem jednou podobně experimentoval a pak dalo hodně práce to dát zpátky.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 29. 6. 2010 06:11

Zdravím, já mám také jen 2gb vnitřní paměti, ale není přece problém si zbytek Evropy poslat na kartu. V navigaci mám DACH+ ČR a zbytek Evropy na kartě poslaný přes MS.

A co se týče gmapprom tak tento soubor přes kartu gps nevidí.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 29. 6. 2010 15:05

ale není přece problém si zbytek Evropy poslat na kartu

Můžete se k tomu trošku rozepsat? Nevím, jestli je dobře případný postup.

1) I když při instalaci vyberu jen Střední Evropu a ta jde do Garmina, tak se do Mapsource nainstaluje celá mapa.
2) Pak označím zbývající oblasti v CN a ty vyexportuji najednou spolu s Topo, Adresami a Atlasem na kartu.
3) I když bude tato zbývající část CN v gmapsupp.img na kartě a Střední Evropa v gmapprom.img v Garminu, tak se to v navigaci "nějak spojí" a navenek se bude CN tvářit jako kompletní?

Je to tak? Přiznám se, že jiný postup mě nenapadá.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 29. 6. 2010 15:09

jo.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod yorg 29. 6. 2010 19:55

Krátké, výstižné. :-) Děkuji.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Žíža 30. 6. 2010 10:55

Mám za sebou první kilometry testování, tak jdu hodnotit. Zklamalo mě, že když jsem si nahrál databázi POI z http://www.gpstravelguide.cz, tak se navigace stala nepoužitelná, přestala mluvit, vykreslování jednou za 3sec a pozice auta mimo realitu dost opožděná, navigace prostě nestihala počítat a vykreslovat. Spravilo to až když jsem snížil mapový detail v nastavení mapy, jsou tam 4 volby, vychozí stav byla druhá nejlepší, když jsem to snížil na třetí, tak to celkem šlo, někdy to chtělo dát až čtvrtou (nejhorší) volbu detailu. Pak ale nevidím všechny okolní cesty během jízdy.

Nevíte zda by šlo nastavit aby se POI body nezobrazovaly během jízdy kolem auta, ale databáze POI by v navigaci byla jen pro použítí plánování a vyhledávání okolních bodu zájmů ? Toto by mi stačilo.

Dále AtlasČR 2010 NT, který by měl být podrobnější, má výrazné nesrovnalosti, klidně mě pustí do zákazu odbočení, pak do zákazu vjezdu, který neplatí pro sanitky a hasiče, jinak je ten usek neprůjezdný (oba zákazy tam jsou víc jak 5let bez změny). Oproti tomu CN 2010.10 vede správně a do těchto zákazu mě nenavede.
Atlas u jedné křižovatky při odbočení v levo, ukazuje, odbočte v levo na ulici ...., název ulice ale píše tu která je pro odbočení v pravo. Hned kousek dále mám manevr odbočit v levo a po 100m hned v pravo a tu druhou odbočku nezvládne, zasekne se, přestane mluvit a až za ní začne přepočítavat kde vlastně je. Zkusím to ještě při nižších detailech mapy, jestli se to nezlepší, jinak to prostě vypadá, že nestihá CPU navigace všechny informace online zpracovat.
Atlas nezná kruháč, který funguje 2roky, CN zatím nevím budu dále zkoušet - to bych zas tak neřešil.

Jsem teda rád, že jsem nekoupil lifetime verzi jen s mapou ČR, protože to bych měl jen Atlas bez CN a zatím to vidím, že budu jezdit s CN, protože je na něj větší spoleh.
Forman r.94, BMM 40kw (6,3-6,9L) -> Octavia combi Collection r.03, 1.8T 110kw (6,3- 6,9L na 16")
Každé auto žere skoro stejně, vše záleží na řidiči !
Žíža
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků