jak je to s aktualizacemi?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod celim 23. 2. 2010 23:24

Mám prosím dotaz. Chci si koupit mojí první navigaci Garmin 255w.Jaké jsou možnosti aktualizace a kolik to stojí?To si musím koupit, nebo jsou navigace, které to mají zdarma a stojí za koupi. Myslím v nižší cenové hladině.Ten Garmin se mi líbí z toho důvodu, že má i turistické mapy
celim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 24. 2. 2010 00:32

tak .. a ted na co se ptate. ten dotaz je takovy trosku zmotany. garmin nabizi "dozivotni" aktualizaci 4x rocne. toto je mozne koupit bud samostatne, a nebo koupit navigaci, ktera to ma v cene. hledejte "nuvi lifetime guarantee".

pokud se nemylim, tak konkurence v tuto chvili nic podobneho nenabizi.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod audis 24. 2. 2010 00:34

nejsou žádné autonavi, které mají akt. map zdarma. Max některé firmy občas mají speciální akci, že s koupí přístroje máš 12 nebo 24 měsíců akt. gratis, ale není to pravidlem. sleduj aktuální nabídky značek a modelů!!!! např. některé modely tomtomu třeba mají a jiné ne.

dál emá většina firem "záruku nejnovějších map po koupi" eliminující fakt, že navi nějaký čas leží ve skladu zabalená a nikdy nezapnutá a mapy zastarají. zde s velkým náskokem má nejvelkorysejší nabídku Navon (až 12 rok po zapnutí/registraci). tomtom 1 měsíc, garmin myslím 2 měsíce. navigon 1 - 2 m. dále záruku v toto duchu mají garmin, navigon nysmím, tomtom a asi i další, nevím.

garmin jako jediný nabízí službnu Lifetime, což je doživotní aktualizace map na přístroj (jen silniční? všechny v balení? nevím) za cca 3000 kč. to nikdo jiný nemá a cena nemá konkurenci. (při užití navi třeba 4 roky).

obecně nové mapy celé evropy jednorázová aktualizace nebo roční předplatné stojí 1000 - 2000 kč. jak kde, jak kdy.

necht cena aktualizací není jediným vodítkem při výběru. akt. jsou duležité, ale občas je jim dáván nadpozemský význam. prostě jeden z mnoha parametrů. a snad (!) kromě garmina lifetime, nemá nikdo tak super nabídku, díky které již na ostatní věci neberu ohled.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrtak 16. 8. 2010 07:02

rád bych se zeptal k tématu. Když teda teď koupim navigaci (uvažuju o Nuvi 550), tak tam bude kód se kterým stáhnu nejaktuálnější mapy a pak už nikdy. Pokud koupím to samé ale Lifetime, tak budu moct stahovat aktualizace i v budoucnu (ne nějaká definice slova "doživotně"?). Jinak má smysl do LifeTime investovat? Přecijen při troše pátrání jde všechno najít na netu ne? Případně dá se Lifetime v budoucnu dokoupit? Rozdíl mezi přístrojem s/bez je 2500,- a to mi už přijde dost. Díky
Zamysli se nad tím, budeš chtít, aby Howard volil mezi sexem a Halo.
NE! Budu chtít, aby volil mezi sexem a Halo 3.
Leonard vs Sheldon. Big Bang Theory.
hrtak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 8. 2010 07:43

Zdravím, Lifetime se týká jen evropské mapy Citynavigator, jinak na Citynavigator máte 60ti denní záruku na nejnovější verzi pokud v té době vyjde.
Kód ke stažení je pro české mapy Atlas, Topo, Adresy a ty jsou ke stažení nebo na cd v balení. A aktualizace na tyto mapy se platí vždy pokud nejste v ochranné lhůtě.
Co se týče ceny Lifetime tak pokud si chcete gps nechat aspoň dva roky tak ta cena je velice dobrá a čím déle si ji necháte tím je to výhodnější.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrtak 16. 8. 2010 13:04

Díky za odpověď. Já to chci na motorku, bude mi stačit takový držák - http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... i-5xx.html protože dávat další 4000 za držák mě neláká, to bych asi raději volil TomTom Rider3, kterej ho má v ceně. Díky za info
Zamysli se nad tím, budeš chtít, aby Howard volil mezi sexem a Halo.
NE! Budu chtít, aby volil mezi sexem a Halo 3.
Leonard vs Sheldon. Big Bang Theory.
hrtak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 8. 2010 15:59

Na motorku je speciální Zumo 660 a to má držák v ceně, ale i ten co je v odkazu vypadá velmi odolně. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrtak 16. 8. 2010 16:12

no já ale nemám skůtra :D. Zumo 660 je bohužel nad moje finanční možnosti. Nějak to vykoumám 8-)
Zamysli se nad tím, budeš chtít, aby Howard volil mezi sexem a Halo.
NE! Budu chtít, aby volil mezi sexem a Halo 3.
Leonard vs Sheldon. Big Bang Theory.
hrtak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 8. 2010 16:56

Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hrtak 17. 8. 2010 10:10

paráda, přesně tohle jsem potřeboval. Když jsem to hledal, tak sem narazil jen na nějaké velké a drahé držáky. Díky moc.
Zamysli se nad tím, budeš chtít, aby Howard volil mezi sexem a Halo.
NE! Budu chtít, aby volil mezi sexem a Halo 3.
Leonard vs Sheldon. Big Bang Theory.
hrtak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cen75 4. 10. 2010 07:32

A předpokládám, že mapy se vyplatí aktualizovat alespoň jednou za půl roku?
Cen75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 4. 10. 2010 08:00

Zdravím, to záleží na tom do jakých míst jezdíte, některé státy jsou momentálně velice rychle mapovány jako jsou např. Turecko, Bulharsko atd.

V Česku je někdy problém s tím, že se zpozdí stavba silnice, ale do map je zanesena v předstihu, Pražský okruh se měl otevírat v dubnu a otevřel se na konci září, do map byl zanesen v dubnu. Proto je dobré z pc hned nemazat starší verze mapy aby bylo možné si dohrát zpět například zmíněnou Prahu.
Já jsem starší mapu smazal a musel jsem dohrát do gps Atlas, aby mě gps netahala na okruh.

Jinak aktualizuji každé 3 měsíce jak vycházejí aktualizace.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cen75 4. 10. 2010 08:38

Díky!
Cen75
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků