Mapy a Lifetime u Garminu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fkabl 17. 9. 2009 08:28

Jsem rozhodnut pro koupi Garmina. Jen váhám, jakou variantu zvolit 1) 255W Lifetime (cca 5500,-) a případně časem - pokud budu mít tu potřebu - dokoupit RDS-TMC (cca 1500,-) nebo 2) 255WT (cca 4500,-) a případně dokoupit časem balíček Lifetime (cca 3000,-)? Pokud tomu dobře rozumím, má Garmin 3 mapy: Evropu včetně ČR, ČR včetně popisných čísel a TOPO-turistickou mapu. Balíček LIfetime zřejmě obsahuje doživotní aktualizaci pouze první mapy,tj. Evropa včetně ČR. Chápu to dobře? Otázka zní, zda budu po jizdě po ČR používat podle Vaší zkušenosti první mapu (Evropa včetně ČR) nebo "ČR popisná čísla"? V druhém případě je otázkou, zda Lifetime má smysl (samozřejmě má-dostanu nové mapy Evropy)? A ještě jeden dotaz - jaké jsou čísla posledních aktuálních map, které by měla sada obsahovat? Jde o to, zda vůbec se teď snažit aktualizovat v 60 dnech od koupi? Děkuji moc.
fkabl
Junior

Odeslat příspěvekod audis 17. 9. 2009 09:18

jednou to v puvodnim tematu staci.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 17. 9. 2009 09:20

60ti denní aktualizace a Lifetime se týká CN a poslední verze je 2010.10 a za nedlouho vyjde 2010.20.
České mapy jsou Topo 3, Atlas 8 a Adresy Czech v.1.
Poslední jmenovaná se dá použít s jakoukoliv mapou. CN má jen čísla orientační, ale pokud budou zároveň aktivované Adresy tak můžete popisná čísla používat i s CN, protože tato mapa se chová jako další země. Takže pokud máte aktivovaný CityNavigator spolu s Adresami tak můžete vyhledat cíl Kam Vést- Změnit zemi- Adresy Czech- Město- Ulice- Číslo popisné nebo orientační je to jedno.
Osobně Vám doporučuji 255W Lifetime což vychází výhodněji než WT a dokupovat Lifetime.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nanaa 17. 9. 2009 11:54

Dobrý den, předevčírem byl v ČT pořad, kde testovali autonavigace. Bohužel garmin nebyl hodnocen dobře a na prvních místech se umístili navigece TomTom. Co Vy na to?
nanaa
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 17. 9. 2009 12:16

Jaký to byl pořad? Rád se na něj podívám, abych si udělal názor na ty odborníky.
Už jsem něco podobného viděl na STV 1 a to byla také paráda.

Tak jsem to našel. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... -navigace/
To ani nemůže být nazváno testem. A říci o Garminu 765, že dlouho hledá satelity je absolutní hloupost. Všechny Garminy 765 které jsem měl v ruce našli satelit do 3 vteřin z vyjimkou prvního hledání satelitů což se dá pochopit.
Doporučuji spíše číst megatest navigací na navigovat.cz
http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=114276
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freewall 24. 9. 2009 10:26

No já nevím, ale pokud mám nastavený CN a přidám k tomu Adresy, tak po ťapnutí na adresy nemám nabídku "země" ale rovnou město
freewall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 24. 9. 2009 10:32

Zdravím, u některých modelů jako např. 765 je potřeba mít adresy na kartě nebo v gps mimo ostatní české mapy. Prostě poslat Adresy na kartu a Topo a Atlas do gps nebo naopak. Další možnost je poslat Adresy do gps a přejmenovat je z gmapsupp na gmapprom1 a následně o gps poslat Topo a Atlas.
Potom budou Adresy fungovat i s CN.
Naposledy upravil Romstar dne 24. 9. 2009 11:33, celkově upraveno 1
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 24. 9. 2009 10:47

jinak na 765 funguji v ramci moznosti i spolecne ale jen s atlasem, oddeleny mapovy set je samozrejme idealnejsi
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freewall 24. 9. 2009 17:22

Teď jste mi trosku zamotali hlavu - v navi (755T) mam CN a Mapy, Atlas mam na karte. S Atlasem mi Adresy funguji, ale s CN ne. Takze mam to nejak prejmenovat jak tu pisete? A budou mi pak adresy fungovat s Atlasem?
freewall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 24. 9. 2009 17:27

Ano
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freewall 24. 9. 2009 20:30

Tak bohužel - tak jak popisujete to nefunguje. S Atlasem ano, jako před přepsáním, ale s CN naskakuje rovnou zadat města
freewall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thomas4111977 25. 9. 2009 06:39

Zdravim ,nechcel by som zakladat zbytocne novu temu len sa chcem spytat ci neviete niekto preco 756 pri web update vkuse ponuka update hlasov i ked som to uz asi dvakrat urobil dik ..
thomas4111977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 25. 9. 2009 07:21

freewall píše:Tak bohužel - tak jak popisujete to nefunguje. S Atlasem ano, jako před přepsáním, ale s CN naskakuje rovnou zadat města


A máte ty Adresy zvlášť od Atlasu?
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freewall 25. 9. 2009 07:43

Jasně, v navigaci CN2010 + Adresy, na kartě atlas
freewall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 25. 9. 2009 07:57

Tak zkuste udělat reset. Dlouhé podržení spínače při zapnuté gps vlevo.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků