POZOR, VAŠÍ NAVIGACI GARMIN může hrozit zničení!

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod navisat 25. 6. 2009 22:24

Hhrozí akutní nebezpečí zničení některých modelů GPS GARMIN
a to:

nüvi 7x5, serie nüvi 800, serie nüvi 8x5, zūmo 660, GPSMAP 620, GPSMAP 640.

Zprávu Vydal:
NAVISAT Stadler, s.r.o
dovozce přístrojů Garmin do ČR
http://www.navigacegps.cz/w3news/#article950
navisat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod navisat 26. 6. 2009 01:28

Pokud se Vám tato nehoda s NUVI 765 přeci jen stane, bylo nalezeno řešení. Pomoc najdete u Firem Fons, s.r.o v Brně a NAVISAT Stadler, s.r.o za stejných podmínek. Během dne budou zveřejněny podrobnosti.

Pokud mne/nás někdo náhodou nařkne z nedovolené reklamy, dovoluji si upozornit, že jsme v zájmu uživatelů Garmin řešení hledali s kolegou z Fonsu do dvou do rána.
navisat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 26. 6. 2009 05:28

Že by o tom na http://www.garmin.com nic nevěděli? :hm
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 26. 6. 2009 06:37

Nejsem v GPS světě odborníkem, ale tohle se mi fakt nezdá... :hm
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod ben. 26. 6. 2009 06:49

Stalo se mi to se dvěma 765 tak to tak je :-( a garmin už to ví taky http://garmin.blogs.com/my_weblog/2009/ ... e-now.html
ben.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cosmicboy 26. 6. 2009 07:10

Selský rozum by mi řekl, že je to nesmysl, opak bude ale asi pravdou...
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod TomasTT 26. 6. 2009 09:24

Asi takhle - děláme Garminy už řadu let. Sice jen ty motocyklové (Zumo, GPSMAP...) ale v principu to je jedno. Pokud někdo používá opravdu staré verze firmware a zejména firmware GPS chipsetu, je možné, že po změnách uspořádání satelitů, se nekorektně načte almanach a přístroj prostě satelity neuvidí. Hodně často se to stávalo při vypnutí přístroje třeba v listopadu a opětovném zapnutí po novém roce u modelů GPSMAP řady 276C nebo 278C. Mnoho motorkářů prostě navigace v zimě nepoužívá. Vždy stačilo stáhnout webupdaterem aktualizace a problém byl vyřešený. Totálně zamrzlé Nuvi 765 jsme viděli taky, totéž ostatně u Nuvi 250W a 255W. Každý normální prodejce, který dělá podporu zákazníkům a instalace GPS, má mít k dispozici nástroje pro takové situace - například base loader na přehrání tzv. "regionu", což je řešení u totálně zacyklených přístrojů (loop crash).
Nechápu, co kolegové řešili a hledali do dvou hodin ráno, informace o bricked 7x5 se vyskytují na různých konferencích už asi dva týdny a řešení je skutečně používat aktualizovaný firmware v přístroji a následně pro GPS chipset. Bohužel není možné normálními prostředky nahrát jen nový firmware GPS chipsetu (stejně jako nejde najít a stáhnout jen firmware např. BT chipsetu nebo TMC modulu) a webupdater to nabídne v druhém kroku po aktualizaci firmware. Pokud někdo mermomocí chce používat starší verze firmware ale chce mít aktuální např. GPS chipset modul, tak lze po této aktualizaci manuálně nahrát samostatný instalátor nějaké starší verze hlavního firmware a aktualizovaný firmware chipsetů zůstane funkční. Tak to je alespoň u těch navigací, které dělám.
Webupdater by měl být vždy na této stránce:
http://www8.garmin.com/support/collecti ... 9-99999-27

A firmware přístrojů samostatně zde:
http://www8.garmin.com/support/blosp.jsp


Tomáš Kocanda
*************
Tomáš "TT" Kocanda
*************
Garmin GPSMAP 278C, Zumo 660, GPSMAP 620, Zumo 500 a pár dalších... Vlastně skoro všechny na motorky.
TomasTT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo Steiner 26. 6. 2009 11:22

Dekuji panu Stadlerovi za "zarucenou" zpravu, doufam, ze nam podobnych zprav nebude sirit vice.

U modelu Garmin nüvi 7x5 serie se ve starsich verzich firmware vyskytla chyba, ktera muze mit za naslede bud (1) neschopnost prijmu GPS signalu nebo (2) vypnuti pristroje bez moznosti jeho opetovneho zapnuti.

Obe chyby jsou jednoduse odstranitelne. Dale uvadim oficialni postup:
(1) Pomoci utility Garmin Web Updater aktualizujte firmware pristroje na verzi 3.60. Utilita Garmin Web Updater je volne/zdarma stazitelna na strankach http://www.garmin.com v sekci Updates and Downloads.
(2) Je potreba vyckat vybiti baterie (cca 1 den), pote pristroj pripojit USB kabelem k PC, pristroj se sam zapne, pote aktualizovat firmware, jak bylo popsano v pripade (1). Pokud uzivatel nechce cekat na vybiti baterie, je moznost pristroj prinest na servis k reklamaci. Jak nase servisni centrum na Evropske ul. 176 na Praze 6, tak vybrane specializovane prodejny (napr. http://www.gpscentrum.cz) by mely byt schopny opravu provest na pockani (s ohledem na aktualni situaci na prodejne).

Chyba v operacnim systemu navigaci byla Garminem identifikovana v pondeli tento tyden, aktualni firmware resici tento problem je na http://www.garmin.com k dispozici od utery.
Komukoli, kdo by mel s odstranenim uvedene chyby potize jsme pripraveni co nejrychleji pomoci (samozrejme zdarma).
Ivo Steiner
Picodas Praha, spol. s.r o.
www.garmin.cz
Ivo Steiner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomasTT 26. 6. 2009 12:00

Možná by bylo dobré uvést, že se to netýká přístrojů Zumo nebo GSPMAP, jak bylo uváděné v různých prohlášeních a zprávách na webech..
*************
Tomáš "TT" Kocanda
*************
Garmin GPSMAP 278C, Zumo 660, GPSMAP 620, Zumo 500 a pár dalších... Vlastně skoro všechny na motorky.
TomasTT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ben. 26. 6. 2009 14:36

Chci se zeptat k výše uvedenému postupu, s tím jedním dnem na vybití je to pravda? Měl jsem přístroj v šuplíku dva měsíce a pořád šel zapnout na baterku. :oops: Jedině, že by v této fázi mu neco užíralo energii víc, než při vypnutém stavu.
ben.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kesur 26. 6. 2009 14:55

To Ivo Steiner
Díky za rady. Na základě toho jsem se zpět podíval na net a kontaktoval jsem spec. prodejnu Sectrone v Ostravě, kde jsem telefonicky domluvil opravu. Jsem z FM a risknul jsem to, protože v noci vyjíždím na dovolenou. Oprava provedena za půl hodiny, přehrán software a jede jak pila. Akorát jsem musel zaplatit 290,- Kč. přestože je v záruce. Zdarma bych to měl asi jen v Praze.
Takže za hodinu a půl i s cestou vyřešen(doufám, že na furt) problem a můžu v pohodě na dovču.
kesur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomasTT 26. 6. 2009 15:19

ben: vtip je v tom, že je potřeba vyndat hlavní baterii. V přístroji je obvykle ještě jedna, která se vybije celkem rychle. Na tu hlavní to opravdu naskočí třeba i po půl roce.
A kámen úrazu u Nuvi 7x5 je v tom, že baterka se nedá uživatelsky běžně vyndat - proto ten servis. U ostatních je to snadné.
*************
Tomáš "TT" Kocanda
*************
Garmin GPSMAP 278C, Zumo 660, GPSMAP 620, Zumo 500 a pár dalších... Vlastně skoro všechny na motorky.
TomasTT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GPSCentrum Ostrava 26. 6. 2009 15:23

Dobrý den všem,

vadu přístroje nuvi 765 jsme vyřešili jak uvádí uživatel "kesur" . Částka 290,- byla účtována z toho důvodu že přístroj byl zakoupen jinde než v síti GPScentra. Pro zákazníky, kteří zakoupili přístroj u nás na prodejně je servis této vady zdarma. Ostatním zákazníkům bude účtován servisní poplatek 290,- s DPH

Děkuji
GPSCentrum Ostrava
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod navisat 26. 6. 2009 15:26

Vážení, řešení jsme hledali s kolegou Sladkým z Fonsu do dvou do rána. Na Garminu o problému dobře ví. Naše informace pochází přímo ze zdrojů Garmin, od nikoho menšího. Pokud přístroj jede, je náprava snadná. Pokud má již černou obrazovku, tak jedině u nás nebo u Fonsu. Prohlašuji, že za dnešní den jsme celkem oživili již okolo 20-ti naprosto mrtvých přístrojů se 100% úspěchem. Pokud se Vám stane zjednodušeně. Co zakoupeno u Navisatu nebo Fonsu opravují bez rozdílu obě firmy zdarma. Ostatní 300 Kč + DPH. Je to hodně dotovaná cena za to co oživení obnáší. Jinak není upřeno se obrátit na svého prodejce.
navisat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod navisat 26. 6. 2009 15:41

Zprávy především šířím pro své zákazníky ale bohužel řeším i případy ze supermarketů kam ze zásady nedodávám. Pokud nejsou ještě mrtvé tak zdarma, ty již vyhaslé za dotovanou cenu 300 Kč + DPH. Opravdu nechápu, jak se má baterie v přístroji vybít. Nevybije se a přístroj nenastartuje. Kdo nevěří ať počká. měl jsem tady jeden dnů nejméně pět s naprosto černou obrazovkou. Oficiální postup tedy nefungoval. Nevím, kde jsem udělal chybu.
Zaručeně "špatná" bude i informace o ostatních ohrožených přístrojích, pro které ještě Garmin v této chvíli nemá firmware. - jako jsou nüvi 7x5, serie nuvi 800, serie nuvi 8x5, zumo 660, GPSMAP 620, GPSMAP 640.
Prosím své zákazníky aby je nezapínali do vydání nového patche.
navisat
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků