garmin 200 podvádí?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 8. 6. 2009 16:00

vlastním garmin 200 ..při zadání všech parametrů..odkud kam a nastavení úsek (třeba nejkratší) navigace naviguje zcela nepřesně a někdy i dost nesmyslně-poraďte co s tím..používám pouze v os.autě a třeba objíždky to ignoruje a po přepočítání trasy ta paní říká nesmysly..myslím že je to navigace dobrá,ale chyba je ve mně,takže?
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 8. 6. 2009 16:14

trosku rozvest ;) nepresne naviguje ??? je nepresna pozice nebo neco jineho ? jake jsou v navigaci mapy a jake jsou aktivni ? nejkratsi neni zrovna idealni nastaveni trasy pak muzeme jet lesem :D
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 8. 6. 2009 18:35

pozice přesná,ale směruje mně to vždy na nejbližší_ např.hlavní silnici nejblíže místu určení a to třeba i do zákazu vjezdu či zákazu odbočení vlevo-vpravo..apod...to když mám nejkratší..i v případě nejrychlejšího času-ostatně tyto dva parametry jsou si velmi podobné)ale také jediné c jdou nastavit..)..nejrychlejší a nejkratší..
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 8. 6. 2009 18:51

priznam se bez muceni,l ze z vaseho popisu tak nejak zatim vuebc nechapu, s cim mate problem....
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 6. 2009 19:32

Tohle navigace "obcas" delaji bez ohledu na znacku.jde take o to zda mate zapnute dalnice a jakou mate nastavenou trasu tusim ze garminy umi pouze rychla/kratkatreba u 760ky jsem driv nemel nic mezi tim.¨Take zalezi na tom jak moc aktualni mate mapove podklady.To ze vas obcas navigace hodi do nesmyslne ulice misto aby vas vedla po pekne hlavni nebo na polni cestu,lze take pricist mapovym podkladum od Navtequ....obcas neni ta silnice ci polni cesta v mape takto oznacena a navigace i kdyz by s ni jinak pocitala a vyhnula se ji bere jako beznou komunikaci.

Mel jsem 760T a az na par vyjimek me vzdy dovedla vetsinou tak jak jsem chtel,totez plati i o soucasnem Navigonu 2150max vede me prakticky stejne jako garmin a taky stejne obcas blbe...fakt to z vetsi casti pricitam podkladum od Navtequ.Ty polni cesty a mizerne komunikace v nich proste nejsou oznacene,viz to co jsem psal nahore.

Koneckoncu kdyz se podivate na diskuzi zde,myslim ze na tom neco bude:
http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=113839
Cheetah007

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 8. 6. 2009 19:38

Že mně to nevede přímo do cíle,ale spíš navig.do nesmyslnych ulic a míst,nechci domyslet kolik bych zaplatil napr.pokut.nepomohla by tř.aktual.map či podobně?podotýkám,že je to moje první zkušenost s navigací
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 8. 6. 2009 19:45

mimochodem, hned v druhem prispevku byl dotaz na to, jakou mate mapu, ale na to jste nebyl schopen odpovedet.. to se pak spatne radi ..
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 6. 2009 19:51

Nejsem si jistbale nemate mapy z roku 2006/2007? tenhle model prilis neznam.....Romstar by vam urcite poradil ale dnes jsem ho tu jeste nevide.

EDIT:
Verzi map zjistite takto: http://www.garmin.com/garmin/cms/site/us/mapinfo/
Nevim zda mate v navigaci ATLAS+TOPO....od vyrobce tam muze byt jen CN v nejake stare verzi a tim by se vase problemy vysvetlovaly.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 8. 6. 2009 20:05

topo czech2 a atlas czech7
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 6. 2009 20:32

Ty jsou pomerne aktualni jezdil jsem s nimi take na 760T a problemy jsem nemel.Jestli mas moznost bezplatneho upgrade muzes povysit na Atlas8 a CN2010.1 pochybuji ale ze to vyrazne pomuze.Plati to co jsem psal nahore,obcas to navigace delaji nemuzes jim bezmezne verit a predevsim je musis brat jen jako pomocnika a z vetsi casti se spolehat na sebe.
Jestli te navigace hodi do jednosmerky je to chyba v mape,zadna mapa neni dokonala bez ohledu kdo ji vydava ci Teleatlas (Data pro CR mu dodava CEDA) ci NAVTEQ (Od koho ma data nevim)
GARMINY pouzivaji mimo CN od vyrobce i skvely ATLAS a TOPO od ceskeho PICODAS.

Hele ted me napadlo maz predpokladam aktivni JEN JEDNU MAPU?
Primo vyrobce to v manualu doporucuje ze kdyz je treba aktivni CN a ATLAS muze dochazet k chybam pri navigaci.

EDIT:
Jeste drobnost,jednosmerky byvaji v mapach at uz NAvteq tento pripad ci Teeatlas znaceny spravne ale to ze vjedes do zakazu odboceni.....z toho nemuzes vinit proboha NAVIGACI,tohle v mapach bude sotva.Plati to co jsem psal nahore,navigaci ber jen jako pomocnika a predevsim ohledne znacek se rid vlastni hlavou.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Romstar 8. 6. 2009 20:46

Zdravím, nejčastější problém při navigování s Garminem u začátečníků je ten, že mají v objížďkách označeno Mimo dálnice a to znamená i mimo silnice 1 třídy. Myslím, že jiný důvod spatného navádění není, Atlas 7 a topo2 jsou velice dobré mapy.
Takže bych se podíval na Nástroje- Nastavení- Navigace- Objížďky a nechte označeno jen Obraty do protisměru a nezpevněné cesty. To by mělo pomoci a také nenechávejte zapnuté dvě mapy, ale vždy jen jednu.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta.koudelka 8. 6. 2009 20:55

No,rozhodně nav.neposlouchám na slovo a především se řídím prav.sil.provozu:) a všem děkuji za rady!
...jo, didaktig gama, 80kB RAM rozdelenych do dvou bunek a gama copy, to byly doby. ...jo,jo...
franta.koudelka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 8. 6. 2009 21:08

pánové, pánove, jako jsem ted psal vedle. A fuurt mají lidé s garminem problémy. já nevím poslední dobou, jak to tady čtu o navigonu (vč. recenze), garminech, občas tomtomu: furt nějaký problémky s nesmyslným routováním.

já mám Igo8, které se dá koupit za pár peněz, mapy nemám nejnovější a
1) nikdy(!) jsem neměl tak kolosální občasné problémy jako vy máte, že občas táhne do polí, nejede po hlavních silnicích když může, přes centrum zbytečně, apod.
2) v Igo8 v nastavení povolených silnic lze filtrovat nezávisle mezi: placené, nezpevněné, dálnice, přes hranice, přes trajekt. líp už to snad ani nejde a nemám problém. (např. navolim, že chci/můžu(!) po dálnici, ale nezpoplatněné...:-)

igo8 prostě funguje a funguje dobře. po městech jede rozumně a mimo město přesně tak, jak bych podle autoatlasu jel já. a jestli někdo chce značkovou mašinu za 2x víc peněz, s těmito problémy, tak good luck:-) pardon, ale už se to fakt nedalo... hezký večer.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 8. 6. 2009 21:16

To ovšem i Garmin, ale musí se to umět nastavit respektive nenastavovat co nechci. A igo vede také blbě, když ho špatně nastavíte. A jestli člověk neumí nastavit Garmin tak jak asi bude vypadat jeho cesta s Igem.
Mě Garmin vyhovuje na nemohu na něj říci ani půl křivého slova. Minulý týden jsem byl v Praze na třech adresách a prostě špica.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 8. 6. 2009 21:36

mno, jak vidno od těch desítek začátečníků s garminy zde, garmin moc intuitivní ovládání nemá a i já sem toho dukazem. a pak že Igo8 je složité... pche, výsměch! nikdo se tu na něj nikdy neptal jak se používá, takže předpokládám, že na to uživatel přišel sám...

minulý týden jsem chtěl jet podle GMTX po několika cílech ve městě v rámci testování a vubec aby nebyl stereotyp. po 20 minutách jsem to vzteky vypnul, protože se to fakt nedalo dokončit (furt to něčím prudilo nebo něco nešlo, např. čekám na gps signál, zpet zpet a ještě 3x zpet a vše znova; bylo toho prudícího moc) a pro zábavu zapnul Igo8 a po 15 minutách bylo naplánováno na celé odpoledne.
Naposledy upravil audis dne 8. 6. 2009 21:47, celkově upraveno 2
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků