Garmin řada "Nüvi" Co byste vylepšili?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod yorg 15. 5. 2009 10:08

Tyto věci považuji za zástupné a dá se s nimi žít. Co mi ale hodně vadí je nemožnost (přesněji já jsem dosud nepřišel na bezpečný způsob, jak to u všech map přímo v navigaci vyřešit) zadat průjezdní bod bez ulice a čísla popisného.

Příklad:
Jedu ze Severní Moravy do Maďarska a vím, že potřebuji jet trasu přes Brno, Bratislavu a pak dál až do cíle. Ale zadat Brno a Bratislava bez ulic není možné a přímo vyhledaná trasa mě vždy žene někde přes severozápad Slovenska. Zadávat to přes křižovatky je nepříjemné až nemožné. Nakonec to končí obvykle u vyhledání GPS souřadnic v mapy.cz a ty zadat jako oblíbené.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 5. 2009 10:48

Pokud jedete do Chorvatska přes Maďarsko, tak výhodou Garminu je, že si zadáte jako průjezdní bod číslo silnice tzn. Kam Vést- Adresa- Změnit Zemi- Město- Ulice a místo ulice zadáte číslo silnice a hotovo. Potom Vás Garmin vede přesně tudy kudy chcete.
Příklad- Zadám cíl v Chorvatsku, dále zpět do hlavní nabídky Kam vést- Maďarsko, Csorna a místo ulice zadáte E65, potom dále Szombathely zase E65, Slovinsko- Lendava- silnice 109.
Pokud Váš Garmin neumožňuje více průjezdních bodů tak musíte plánovat postupně.
Naposledy upravil Romstar dne 15. 5. 2009 11:55, celkově upraveno 1
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 15. 5. 2009 11:30

To vypadá zajímavě, vyzkouším. Vyžaduje to ale také se podívat na mapy.cz nebo podobnou mapu a najít si to číslo silnice.

V každém případě bych ale přivítal možnost zadat pouze obec, i při zadání obyčejného cíle ne vždy znám ulici a čp.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 5. 2009 11:30

Co mi na 760 (ale i 660) vadí nejvíc:
Nemnožost si na displeji zvolit údaje, které tam chci vidět. Při navigování se vždy zobrazí čas dojezdu a vzdálenost do příští odbočky. Mě ale čas dojezdu nezajímá a raději bych tam viděl aktuální rychlost, event. nadmořskou výšku (což umí až nová 765T).
anonymni

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 5. 2009 11:54

yorg píše:To vypadá zajímavě, vyzkouším. Vyžaduje to ale také se podívat na mapy.cz nebo podobnou mapu a najít si to číslo silnice.

V každém případě bych ale přivítal možnost zadat pouze obec, i při zadání obyčejného cíle ne vždy znám ulici a čp.


To samozřejmě jde Kam Vést- Města a zadáte město ovšem povede Vás to vždy do centra.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 5. 2009 12:00

Zdravím, já bych naopak uvítal možnost zakázat nejen nezpevněné povrchy, ale i vedlejší silnice což pomůže v místě kde je horší pokrytí, nebo spíše méně správných atributů v mapě. Prostě by se mi někdy hodilo donutit nuvi jet jen po hlavních silnicích tzn. červené, oranžové a žluté.
Ale v podstatě mi jinak nic moc nechybí a vždy jsem dorazil do cíle v pořádku a včas.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 15. 5. 2009 12:07

Romstar píše:
yorg píše:To vypadá zajímavě, vyzkouším. Vyžaduje to ale také se podívat na mapy.cz nebo podobnou mapu a najít si to číslo silnice.

V každém případě bych ale přivítal možnost zadat pouze obec, i při zadání obyčejného cíle ne vždy znám ulici a čp.


To samozřejmě jde Kam Vést- Města a zadáte město ovšem povede Vás to vždy do centra.


Právě, že nejde. Alespoň u 255. Musím zde zadat vždy celou adresu včetně ulice a čp. a pokud bych zadal pouze město, tak se nikam dál nedostanu.

255 jsem ale vrátil a příští týden jdu vyzvednou objednanou 760 lifetime a tam to snad bude fungovat jak popisujete.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 5. 2009 12:33

Zdravím, POZOR nepsal jsem Kam Vést- Adresa- Město, ale Kam Vést- Města což je jiná funkce a bývá né nalevo nahoře, ale asi jako 6stá volba u 660 vpravo dole. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otzi 15. 5. 2009 12:42

Podpora suborov typu gmapsupp.img, gmapsup1.img, gmapprom.img, gmapprom1.img, gmapbmap.img na vsetkych typoch navigacii nielen na tych drahych a samozrejme podpora suborov s velkostou vacsou ako 2 GB, teda minimalne 4 GB, no to tiez nie je pristupne pre vsetky navigacie!!!
otzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 15. 5. 2009 18:03

Romstar píše:Zdravím, POZOR nepsal jsem Kam Vést- Adresa- Město, ale Kam Vést- Města což je jiná funkce a bývá né nalevo nahoře, ale asi jako 6stá volba u 660 vpravo dole. :-)


jak jsem psal uz jinde, tohle ale taky neni zrovna moc prakticka featura. pokud zadate cislo silnice, tak se vam v dalsim kroku zobrazi X (kde X je libovolne cislo) stejne pojmenovanych variant prujezdnich bodu a vy musite jednotlive proklikat, zezoomovat mapu, a vybrat ten, ktery odpovida vami zamyslene trase. navic tento postup predpoklada i znalost cisla silnice a prehled o tom, kudy ta silnice tim meste vede, aby jste timto postupem tu trasu naopak zekomplikoval.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 5. 2009 18:31

Zdravím, mám s tímto postupem jen ty nejlepší zkušenosti a dělám to jen na slepo a nikdy mě nevedl špatně. Vůbec nikdy nezůmuji a nekontroluji prostě zadám číslo silnice a jedu.
Samozřejmě, že musím znát číslo silnice po které chci jet, ale je to absolutně spolehlivé než zadávat město, které například leží 5km mimo trasu. Když ovšem zadám to město a číslo silnice tak je to přesně to místo kudy chci jet a nevadí, že mi těch bodů nabídne např. 10, protože leží na trase.
Naposledy upravil Romstar dne 16. 5. 2009 12:48, celkově upraveno 1
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod poletucha 15. 5. 2009 19:50

MNĚ TAKY VADÍ, ŽE KDYŽ ZADÁM PRŮJEZDNÍ BOD JEN MĚSTO, TAK TO NAVIGUJE K RADNICI, ALE KDYŽ MĚSTO ZNÁM, TAK SAMOZŘEJMĚ TAM NEJEDU A POKRAČUJI SI DÁL PO SVOJEM. jENŽE NAVIGACE SE POŘÁD SNAŽÍ MĚ DONAVÁDĚT K RADNICI A NEUSTÁLE VYMÝŠLÍ ODBOČKY A VRACEČKY, TAKŽE VĚTŠINOU VYPNU NAVIGACI A NAVOLÍM TRASU ZNOVA. tAKŽE BY BYLO DOBRÉ ( MOŽNÁ TO JDE ) VYMAZAT JEN PRŮJEZDNÍ BOD, BEZ PŘERUŠENÍ NAVIGOVÁNÍ.
poletucha
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 15. 5. 2009 20:01

na to je jednoduchy recept :) planovat tyhle slozitejsi trasy v klidu doma v mapsource. )
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod hozy 18. 5. 2009 13:23

Vlastnim Nuvi 765T. Celkem casto se mi stava, ze navigace zamrzne. Zastavi se v nejakem bode a prestane mluvit. Nadale ukazuje cas dojezdu i aktualni rychlost, ale jinak nic. Po vypnuti a zapnuti funguje dal. Nikde jsem zatim nenasel, jak toto vyresit. :-l
hozy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 5. 2009 14:19

Jj, tohle mi 765ka dělala taky. A navíc odmítala pracovat s mapami Topo Czech 2.0. Částečně pomohl upgrade FW. Ten dovozce radí udělat co nejdříve...
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků