Garmin nüvi 250

O autonavigacích Nüvi i turistických přístrojích eTrex, Colorado, Oregon

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod pav.el 12. 3. 2009 01:39

Potřeboval bych pár info o navigaci. Prodejce mi při předání uvedl že mapy jsou aktualizované. Mám tam atlas czech 7 NT a city navigator NT 2008(1)all. Já jsem provedl aktualizaci software z 4.10 na 5.00. nyní jsem chtěl přidat pár autíček ikon, ale hlásí mi to , že paměť je plná. Je normální , aby základní věci zabíraly celou 1,5GB paměti? Kam mám potom nainstalovat turistickou mapu?
Ještě se chci zeptat kterou z těch map mám používat a nebo obě zároveň?
pav.el
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kodýl 12. 3. 2009 08:55

City Navigator NT 2008 je starý, možná budete mít nárok na bezplatnou aktualizaci.
Evropu je lepší mít na kartě a ostatní menší mapy v nüvi.
Dvě mapy pro stejné území zásadně nezapínat.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Kodýl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Romstar 12. 3. 2009 09:33

Zdravím, prodejce je hňup, nebo lhář. Další možnost je pomazat vše co nepotřebujete tzn. voice kromě češtiny, help kromě češtiny, jpeg, které nepotřebujete a uvolníte si paměť tak o 300MB.
Jinak pokud máte navigaci déle než 60dnů tak ji běžte okamžitě vrátit, protože nemáte nárok na nové mapy tzn. od prvního použití. Pokud je nová tak ji zaregistrujte na www.mygarmin.com a stáhněte si nejnovější Evropu. CityNavigator NT 2009.1 v navigaci se potom zobrazuje jako 2009.11. Vytvořte si na zmíněné adrese účet a zaregistrujte svou gps. Od nedávna vše probíhá v češtně, sice špatné ale i tak je to pokrok. Pokud ovšem nemáte nárok na nové mapy tzn. již více jak 60 dnů ji používáte, tak nic neregistrujte a běžte ji vrátit ať si jí prodejce strčí, protože Vás svým diletantstvím okradl minimálně o jednu mapu, protože od 2008 vyšly dvě. Prodejce také tímto výrokem porušil smlouvu s Garminem, protože v ní stojí, že bude vždy podávat zákazníkovi aktuální informace o technické podpoře, nebo tak něco teď se mi to nechce hledat jak přesně to tam je.
Váš případ jasně ukazuje co za lidi dnes prodává navigace a jak hrozně kazí dobré jméno Garmin
Další možnost je dokoupit si doživotní aktualizaci, která stojí 3290kč a tu Vám mohu poskytnout.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pav.el 12. 3. 2009 12:26

Je sice pěkné, že jsem se dozvědě kdo je hňup, ale pořád to neřeší muj problé s tím proč mám plnou paměť a jestli je to normální.Řešit to nějakou reklamací nemá smysl a považuji to za zbytečné mrhání časem a výsledek znám dopředu, řeknou že je vše v pořádku a s ironickým úsměvem na tvaři se zeptají jak mi můžouještě pomoci. Není jednodušší to vyřešit sám doma u PC? Mimochodem ROMSTAR si taky nezapomněl přihřát polívčičku,aby jako prodejce garmin vydělal. Taky jsem podle něj vymazal všechny nepotřebné soubory co psal a místo 300MB se mi uvolnilo jen 30MB.
pav.el
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kodýl 12. 3. 2009 12:43

Dej Evropu na kartu a bude místa dost.
Kodýl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Romstar 12. 3. 2009 12:56

Zdravím, no díval jsem se na složku voice u nuvi 660 a má přes 300MB, také jsem se díval na 255tku a ta má voice opravdu kolem 30MB i když jich tam má více, Garmin to musel nějak srazit.
Také jste nenapsal jak to máte s tou 60ti denní zárukou na nové mapy. Takže ve Vašem případě doporučuji 4GB SDHC a CityNavigator zkopírovat na kartu a aktualizaci provést na kartě.
Osobně jsem to nedělal, ale shodou okolností jsem se na to včera také ptal. Vzhledem k tomu, že mapa je vázaná na id přístroje tak by v tom neměl být problém. Nebo si nakopírujte na kartu Topo a Atlas a CN 2009.11 si dejte ještě do gps jelikož má po aktualizaci velikost 1,64GB. Pokud Vás mate, že soubor ke stažení má 3GB tak to neznamená, že je to velikost mapy. Pokud má Vaše 250tka 2GB tak to tam vleze. :-)
Polívčičku jsem si ohřál, abych Vám pomohl né, abych z Vás tahal peníze. ;-]
Romstar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kodýl 12. 3. 2009 13:09

Evropa 2009.11 má 1.54GB a do nüvi 250 se nevejde, ta má 1.5GB.
Kdybych si koupil doživotní aktualizaci, tak musím mít připojenou GPS k PC,
šlo by přitom nahrát Evropu na kartu přes čtečku nebo musí být karta v nüvi?
Kodýl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Romstar 12. 3. 2009 13:19

Zdravím, to Vám zatím nepovím jelikož jsem to nezkoušel. Ovšem gps musí být připojené k pc při začátku stahování, aby byla identifikována gps. Následná aktualizace také vyžaduje gps připojenou, jinak píše, že ji nevidí. Aspoň tak se mi to stalo a jelikož mám rychlé připojení tak to neřeším jestli stahuji ten soubor znova a znova. Jednou jsem to zkusil otevřít se souboru staženého pro jiný přístroj s tím, že potom zadám odemykací klíč a po dvaceti minutách otvírání souboru mi to napsalo, že gps nevidí. Pokud stahujete mapu pro stejný přístroj tak to ani odemykací klíč nechce.
Romstar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kodýl 12. 3. 2009 13:33

Takže GPS musí být celý proces stahování připojená.
Nejdřív se asi aktualizuje Evropa v MapSource, potom bych si
mohl nahrát Evropu i přes čtečku karet, jelikož nahrávat data na kartu
která je vložená v nüvi 250 je zdlouhavý proces.
No myslím, že postup který jsem popsal fungovat nebude, nejspíš mají více
nároků jak dostat Evropu do GPS.
Kodýl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Romstar 12. 3. 2009 13:40

Abych Vám řekl pravdu tak jsem nesledoval v který čas se objeví mapa v MS, ale nejspíše po rozbalení souboru a ne až po instalaci do gps, ale nevím to přesně, jelikož to dělám vše najednou. Pokud půjdete na www.path.cz tak tam Vám jistě odpoví přesně jelikož Path není jen uživatel, ale i programátor.
Romstar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kodýl 12. 3. 2009 13:44

OK, dík.
Kodýl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hymen 13. 3. 2009 10:45

Zdravím, měl bych taky dotaz zakoupil jsem navigaci garmin nüvi 250w a mám problém. Pořád mě to vede nějakejma prd..... a nevím jak to mám nastavit aby tomu tak nebylo. Mám tam že chci třeba nejrychleší trasu ale stejně to nepomůže. A dále nemůžu přijít nato když si naplánuju trasu v počítači a přenesu do navigace tak kam se uloží? Vůbec na to nemůžu přijít jsem nějaký bezradný :nenapadne
Hymen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 13. 3. 2009 10:52

Zdravím, Tak za prvé je potřeba vypnout vyhýbání dálnicím tzn. Klíček- Nastavení- Navigace- Objížďky a nechat označené jen nezpevněné povrchy a obraty do protisměru. Co je označeno tomu se Nuvi vyhýbá. Dálnice u Garminů znamená i silnice první třídy. Pokud se chcete vyhnout placeným silnicím tak označte Placené silnice a gps se bude vyhýbat většinou i dálnicím a rychlostním komunikacím.
Za druhé 250tka nemá možnost plánování tras na pc. Ta funkce je dostupná až od řady 7xx.
Romstar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hymen 13. 3. 2009 11:07

Aha tak to jsem nevěděl že je to až od ředy 7. No ale třeba do oblíbených mi tam šli vložit Města přes pc tak sem právě myslel že jdou i trasy. No ale stejně když mám tohle vypnuté tak mě to zrovna nevede trasou která je nejrychlejší třeba podle map na Seznam.cz tam mě to najde úplně jinou trasu o které si i já myslim že je nejrychlejší
Hymen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 13. 3. 2009 11:19

Máte zapnutou jen jednu mapu?
Romstar
Návštěvník

Další stránka