Garmin Nüvi 765

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 10. 2. 2009 17:00

tak jen pro i nformaci - dnes mi z picodasu volali, ze reklamace je vyrizena a dostanu fungl novou 765 (at si pro to prijedu)... trvalo to 14 dnu. ejchuchu.

musim konstatovat, ze jsem se zpusobem vyrizeni reklamace spokojen :)

predpokladam ted jeste nejaky mensi administrativni opruz s prevodem numaps life garantee... ale to uz bude detail :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod bizon68 10. 2. 2009 20:49

Ještě musím dodat,že nová navigace se chová upně jinak než ta první-vadná...takže tato byla vadná od začátku a stažení nového firmware nezpusobilo její závadu...Mám jeden dotaz: pokud navigaci nabíjím přes sítovou dobíječku-zahlásí navigace na display nějakou hláškou,že je baterie už nabitá??...Je to celkem jedno,pokud je vše v pořádku-a je fakt,že navigace je stejně většinou jen v autě a zapojena...jinak ted už je výdrž baterie tak jak ji uvádí v manualu-vyzkoušeno...Začínám být velice spokojený uživatel-konečně :-)
bizon68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libkr 11. 2. 2009 11:52

Zdravím, přidávám své 60ti denní zkušenosti s 765. Po nahrání FW 3.0 šlalapa dobře, komunikace s MapSource paráda, úprava POI bodů, prostě spokojenost. Nyní upgrade na 3.1 a problémy a problémy. Programy Garmin přístroj nevidí, pokůže až hard reset. Pak upravím POI body v navigaci, chci je pak doupravit v MapSource a nic. Přístroj opět není vidět. Snad další upgrade FW to vyřeší, ale jinak.....Zlaté MIO.
libkr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 11. 2. 2009 15:59

Tak s tím nemohu souhlasit. co je na Miu zlaté. Garmin nuvi 765 je nový přístroj a to co se děje jsou dětské nemoci. Například 760tka je absolutně vychytaná, ale chybí ji ti nové funkce. Moje 660tka je spolehlivá jako hodinky ze Švýcarska. A stejné to bude za čas i s 765tkou. Jen bych doporučoval nesnažit se být za každou cenu první kdo má nový FW pokud gps funguje bez problémů. Raději čekejte na reakce jiných hlavně v dobu kdy se nedá jít zpět. ;-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 11. 2. 2009 16:02

bizon68 píše:Ještě musím dodat,že nová navigace se chová upně jinak než ta první-vadná...takže tato byla vadná od začátku a stažení nového firmware nezpusobilo její závadu...Mám jeden dotaz: pokud navigaci nabíjím přes sítovou dobíječku-zahlásí navigace na display nějakou hláškou,že je baterie už nabitá??...Je to celkem jedno,pokud je vše v pořádku-a je fakt,že navigace je stejně většinou jen v autě a zapojena...jinak ted už je výdrž baterie tak jak ji uvádí v manualu-vyzkoušeno...Začínám být velice spokojený uživatel-konečně :-)


Zdravím, myslím si, že žádnou hlášku nenapíše jde to prostě vidět vpravo na hoře. Tuším, že píše jen stav vybití.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bizon68 11. 2. 2009 20:34

:-) ještě k tomu nabjení...když se zapojí navigace na nabíječku tak symbol baterie zmizí...bohužel to není jako např. u mob.tel..ale asi to takhle prostě je...počítají že většinou se bude navi.používat ve voze,zapojena na nabíječku...Já bych to ani tak moc neřešil-ale měl jsem u tý první reklamovaný s nabíjením problém-tak proto se ptám..jinak díky Romstarovi za reakci...
bizon68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Niffki 13. 2. 2009 13:40

Dobrý den.

Tak jsem si také pořídil 765ku a tady máte můj názor, otázky... Zkoušeno společně s TomTom 730. První jízda.

Od prvního pohledu fajná navigace. Zobrazení plynulé. Byl jsem nadšen. Tak jsem vyrazl na cestu a to z Prahy do Mostu .. První věc, která mě zamrzela, že jsem na displeji nenašel body zájmu po cestě a ani v nastavení jsem je nenašel (tomtom zobrazovala vše). Dají se nějak zapnout, aby se zobrazovali při cestě? Četl jsem že vyšel nový 3.1 f. - najdu tam tuto možnost?

Další věc - TomTom mi zobrazoval radary .. 765 nic :hm . Pomůže nějaká aktualizace?

Další srovnání .. tomtom měl silnější reproduktor a tak šlo o mnoho lépe slyšet příkazi .. u 765 a při pušteném radiu nic moc, někdy jsem nerozuměl a pří větší hlasitosti píská.

Jinak jsem s ní spokojený a můžu doporučit. I když u tomtom se mi zalíbili jeho funkce které 765 postrádá, zvítězila u mě. ;-]
Niffki
Junior

Odeslat příspěvekod loop 15. 2. 2009 13:45

tak od včerejška jsem taky majitel 765T, příští týden s ní vyrážím do Itálie, a asi nezvládnu projít návod a pořádně se s ní naučit, můžete mi někdo poradit na co si dát pozor, nebo co prostudovat abych po cestě nebyl překvapený?
Jen podotýkám, že z obchodu mám nainstalované jak nejposlednější mapy tak i firmware.

Niffki: někde v nastavení si zapni upozorňování - jak radary tak i POI (možná musíš aktualizovat ten firmware).
Hlasitost jsem musel stáhnout z nastavených 80% na 20%
loop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 2. 2009 14:05

Zdravím, nejsem si jistý jestli máte nejnovější mapy. Ale máte 60 dní na stažení těch nových po registraci na www.mygarmin.com Nejnovější jsou CityNavigator NT 2009.11 a vy jistě máte v gps 2009, pokud ovšem již nepřišla nová várka s aktuálníma.
Na co si dát pozor? Hlavně na to, aby jste v rámci šetření nechtěl použít funkci mimo dálnice u Garminu to znamená i mimo 1 třídu. To je špek se kterým se setkávám nejčastěji. Místo toho se zadává mimo placené úseky což někdy znamená i mimo dálnice, rychlostní komunikace prostě vyhýbá se placeným úsekům.
Jinak je to bez problémů. Velkou výhodou je možnost průjezdních bodů jako silnice.
To znamená že zadáte cíl a potom jako další stát, město, a místo ulice dáte číslo silnice po které chcete jet. Potom se vyhnete nepříjemnostem jako to, že by Vás gps táhla do centra atd. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 15. 2. 2009 14:23

mám přímo z obchodu verzi NT 2009.11

to je v nastavení, v sekci navigace v sekci objížďky?
loop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 2. 2009 14:31

loop píše:mám přímo z obchodu verzi NT 2009.11

to je v nastavení, v sekci navigace v sekci objížďky?


Ano v sekci objížďky. Já mám jen označené nezpevněné povrchy a obraty do protisměru. Ovšem někdy se mohou hodit i trajekty. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 15. 2. 2009 14:35

no mám tam
obraty do protisměru
dopravu
pruhy pro auta s více pasaž.
nezpevněné silnice

jestli chápu dobře, to jsou místa (věci) které navigace objíždí?
loop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 2. 2009 14:45

no mám tam
obraty do protisměru
dopravu- tu bych zrušil, protože potom se Vám nebude doprava zobrazovat na displayi. Já osobně mám raději, když vím co se děje než, aby si gps přepočítala trasu sama.
pruhy pro auta s více pasaž.- to je funkce, která u nás nefunguje ta funguje tuším jen v USA
nezpevněné silnice
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 15. 2. 2009 16:07

to s tou dopravou jsem to nevěděl, to mi taky vadí, takže jsem ji vyhodil.

ještě se zeptám, jak je v navigaci něco jako palubní počítač - statistika jízd- je možné vyhodit v nákladech libry resp. je změnit na něco jiného?
loop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 2. 2009 16:42

Myslíte funkci Ecoroute?
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků