Garmin City Navigator® Europe NT 2009 v11

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 14. 12. 2008 22:55

je videt, ze to dvd nemate u sebe .) ja jo .) a zadny predem vytovreny img soubor (jako drive, navic ruzne varianty) tam neni .) ten relativni narust je tam proto, ze pro ruzne kombinace map (jako drive, napr. rakousko + nemecko apod.) jsou tam samostatne MDR soubory.

samotna mapova data jsou tam jednou a kompilace do vysledneho IMG (jak pro mapsource, tak pro update do zarizeni) se deje z techto samych dat.

ano, img soubor se prepise - nove vygenerovanym z placky .) scenar, kdy predvytvorene IMG soubory byly primo hotove na dvd uz neni pouzivan.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Kodýl 15. 12. 2008 05:45

Upgrade probíhá asi přes program Mapinstal.
Rozdíl je vtom, že nevkládáváš kód pro odemčení mapy, ten si upgrade stáhne sám.
A na začátku upgrade se zadává registrační číslo mapy,
u instalace do MapSource ne.
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Kodýl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 12. 2008 12:34

Mám problém: bez problémů jsem nainstaloval a pomocí 25-ti místného kódu odemkl NT2009 v MapSource. Pak smažu v navigaci starý soubor gmapprom.img (kvůli místu v paměti navi, mám ho samozřejmě zálohovaný jinde na HDD) a dám odeslat novou mapu z MapSource od zařízení. Po několika hodinách se mapa přehraje a v MapSource ohlásí se, že je OK. Ale v navigaci (Nüvi 760) to hlásí, že "nelze odemknout mapy", přestože v MapSource je všechno OK. Zkusil jsem i přejmenovat soubor gmapsupp.img v navigaci na gmapprom.img, ale ani to nepomohlo.
Kde dělám chybu?

Pozn: DVD nemám
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 19. 12. 2008 12:43

no .. spatny 25ti mistny kod (platny pro jine zarizeni)..?
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 12. 2008 12:48

To by asi neodemklo tu mapu ani v MapSource, ne?
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 19. 12. 2008 12:53

odemklo. v mapsource jde mapy odemknout kodem k jakemukoliv zarizeni. nasledne v navigaci ale zafunguje jen kod pro konkretni zarizeni.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 12. 2008 13:02

Aha, to jsem netušil. Díky. Takže to asi chce odemykat tím osmi- nebo desti- nebo kolikamístným kódem zařízení...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 19. 12. 2008 13:14

nene.. chce to odemykat tim 25ti mistnym, ale vygenerovanym ze serioveho cisla konkretniho zarizeni, na ktery to budete nahravat.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Beaumont 19. 12. 2008 13:49

Hmm, tak to budu muset vyzkoušet, to jsem ještě nedělal. Večer si s tím pohraju. Rozhodně díky za rady.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.taborik 30. 12. 2008 11:35

Ahoj, chtěl bych se zeptat...tchán dostal od ježíška Garmina Nüvi 250W. Jedná se již víceméně o "výběhový model", aktuální je model 255W, tudíž neobsahuje zrovna nejaktuálnější mapy. Pokud si dobře mapatuju, tak Atlas 7 by měl jít aktualizovat zadarmo...
Jak je to s Topo 2 a hlavně pak se City Navigator Europe NT 2008? U evropské mapy je tuším jedna aktualizace zdarma....?
Díky za odpověď
petr.taborik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 30. 12. 2008 11:41

Zdravím, nebaví mě neustále psát to samé proto posílám odkaz na téma kde jsem to dnes psal. Tu Topo mapu jste měl na cd, nebo se musíte zaregistrovat na odkazech viz. níže a stáhnout zdarma. :-)

viewtopic.php?f=1815&t=1048055&p=6006394#p6006394
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin487 13. 4. 2009 22:06

Aktualizoval jsem mapu CN 2009 na verzi 2009.11. Nejprve jsem mapu nainstaloval do MapSource, odemkl a pak z MapSource poslal do navigace. Vytvořený soubor gmapsupp.img jsem následně přejmenoval na gmapprom.img (původní předtím zazálohoval). Pak jsem pomocí TotalCommanderu přehrál do navigace soubor gmap3d.img (původní opět zazálohoval). Vše funguje jak má, ale na stránce s výběrem map se mi CN zobrazuje bez názvu vedle checkboxu k výběru mapy a samotná mapa a 3D mapa jsou spolu. Viz obrázek.

Obrázek

Co jsem udělal špatně a jak to spravit?
Martin487
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 13. 4. 2009 22:11

co na tom chcete spravovat? to je v poradku :)

ps: mnohem "korektnejsi" postup je nechat nahrat mapu do navigace primo z pruvodce, ktery se pusti po stazeni updatu z garminu. ten totiz krom 3D budov a map nahrazujes jeste par dalsich souboru.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Martin487 13. 4. 2009 22:41

Mám ještě jeden dotaz. Když mám zapnutou mapu ATLAS Czech 8 a Adresy v1 a dám vyhledat adresu, objeví se obrazovka (viz. obr.), kde si dole zvolím Změnit zemi a vyberu Adresy v1

Obrázek

Když mám však zapnutou mapu CN 2009.11 nebo TOPO Czech, chybí na obrazovce dole tlačítko Změnit zemi a nemohu tedy vybrat Adresy v1. Viz druhý obr:

Obrázek
Martin487
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 14. 4. 2009 08:50

Zdravím, tak zkuste restart navigace. Snad se dá dohromady, ovšem s tímto postupem co popisujete nemám zkušenosti.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků