Držák na kolo - Nüvi 350

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 11. 8. 2008 12:32

Dobrý den,
sháním držák na kolo pro Garmin Nüvi 350. Zkoušel jsem googlit, ale moc moudrý z toho nejsem. Pokud víte o něčem kvalitním, co by tu navigaci udrželo na řidítkách i v terénu, hoďte mi, prosím, odkaz nebo něco podobného ;-)

Díky :-)
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 8. 2008 16:09

Tohle se snad ani vůbec nevyrábí, Nuvi jsou určena do auta, ne na kolo. Asi bych se bál používat ho na řídítkách.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 8. 2008 08:27

Njn, máte pravdu.

Budu totiž potřebovat navigaci na jeden výlet, tak hledám nejschůdnější řešení. Zatím to vypadá, že navigace bude muset být v batohu a vždycky jenom mrknu :hm
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 8. 2008 08:35

Garmin možná u Nüvi 500, které bude mít odolné provedení, držák na kolo nabídne.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 8. 2008 09:22

A myslíte, že je zde nějaká šance, že by pasoval i na 350ku?
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 12. 8. 2008 17:43

Zdravím, tady je odkaz na držák na kolo pro Nuvi
http://www.e-space.cz/garmin-stojanek-d ... 50-660-760
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 8. 2008 18:06

No jo, ale tohle je jen objímka. Sice kvalitní, podle obrázku od firmy RAM, ale na ni se nasadí běžný držák do auta. Ten není dělaný na otřesy, kterým se na kole nikdy člověk nevyhne.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 12. 8. 2008 19:11

Zdravím, já bych se toho nebál v autě také zrovna nejezdíme po ideálních silnicích, ale uznávám, že to není ideál.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 8. 2008 22:14

Tak jsem se zatím trochu pohnul, rozhodl jsem se v mezičase, pro případ, že bych nic nesehnal (ten od Romstara nevidím nikde skladem, takže těžko říct kdy bude), udělat takový home-made držák. Vzal jsem ten držák z auta a připevnil jsem ho k řidítkám pomocí takových těch plastových pásků.

Vypadá to asi takhle: (omlouvám se za kvalitu, na Nokii E51 stojí foťák za prd, ale i tak to jde poznat :-) )

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Nejdříve jsem potom testoval pevnost na měkké trávě (aby se té navigaci v případě pádu nic nestalo), kdy jsem předním kolem vší silou bouchal o zem. Vydrželo. Poté jsem absolvoval 45km dlouhou trasu, kde byly i pořádné hrobly, na zkoušku a taky žádný problém nebyl. Takže jako nouzové řešení se mi to zdá dostatečně použitelné. Má to jenom nedostatek v tom, že když potřebuju navigaci do auta, musím ty pásky uštípnout a potom použít nové. Ale stojí pár šupů celý sáček, takže žádná hrůza :-). Doufám, že mě teď za tohle neukamenujete :oops:
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 12. 8. 2008 22:37

To je pěkný, o takovém promítacím plátnu na kole se mi bude zdát (4x větší než Vista?).
Hlavně, aby vydržel otřesy (a sem tam tu kapku vody).
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 12. 8. 2008 22:50

Njn, déšť vyřešený jaksi nemám, bude muset dolů, když začne kapat. Ale já v dešti jezdím jenom nouzově, není to ono :-)
aikoN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leoš 13. 8. 2008 13:39

Používám držák RAM pro Nuvi 660 a najel jsem dost km i po polních a lesních cestách a je to v pohodě. GPS nevypadne.
Leoš
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků