Garmin a mapy Navtequ v Itálii: zklamání

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 7. 2008 15:00

Vrátil jsem se z dovolené, na které jsem se v autě nechal navigovat Garminem Nüvi. Používal jsem ho z nouze i při turistice, na toto téma právě připravuji článek, tady bych chtěl ale zmínit celkové zklamání z kvality navigace.

Jezdil jsem v severní Itálii neboli v jižním Tyrolsku, v Dolomitech. Šlo o oblast kolem Arraby, Cortiny dAmpezzo atd. V přístroji byla mapa City Navigator Europe 2008, pro Itálii udává pokrytí Full Coverage, tedy maximum toho, co Navteq dokáže.

Setkával jsem se ale se stejnými problémy jako doma, kde je omlouváme tím, že Full Coverage má na území ČŘ stále jen několik měst.

• Navigace do pěších zón
• Ignorování přikázaných směrů jízdy
• Vedení na cesty, které nelze nazvat silnicemi a kam se někdy ani vůbec nedá vjet
• Místo hlavní a rychlé průjezdní trasy městem Garmin volí špatné zkratky
• Občas i jinde problematická optimalizace trasy

Ačkoli navigace prostřednictvím Garminů mi osobně vyhovuje snad nejvíc ze všech navigací (vedle Navigonu), v uplynulém týdnu mě docela zklamal. Velkou roli v tom určitě hrají mapy od Navtequ, problémy s optimalizací padají ale nejspíš na vrub výrobce hardwaru.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 14. 7. 2008 19:08

Mám podobné zkušenosti z nynější dovolené v Tyrolsku (Brixen, Bolzano, Seefeld in Tirol, Innsbruck a občas i směr německo Garmisch atd.), nakonec jsem vytáhl svoje PDA a spustil iGo, které navigovalo jakš takš. I když při zamračeném počasí mezi horama se GPS v PDA občas nechytala vůbec a tak nezbylo než jet naslepo.

Docela mě zklamaly i turistické mapy Rakouska, kolikrát úplně mimo nebo neznačené cesty atd (verze myslím 1.11). :(
dolnajs
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 7. 2008 20:59

Naopak turistická topo mapa Itálie mě příjemně překvapila. Byly tam všechny cesty, co jsem očekával, je přehledná a kvalitní.

City Navigator jsem ale očekával lepší.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolnajs 15. 7. 2008 10:10

Turistickou mapu Itálie jsem neměl k dispozici (nebyla třeba, protože výchozí bod byl Seefeld in Tirol a nepředpokládal jsem až tak, že bychom se dostali nějak hluboko do Itálie). Měl jsem pouze Rakouskou TOPO a ta mě právěže vcelku zklamala. Kolikrát nemít u sebe papírovou mapu, tak kufrujeme dodnes a bůhví kde. Leč je možné, že to nebyla nejnovější verze.
dolnajs
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků