vyber navigace do auta i do prirody

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Forsaken 29. 2. 2008 09:27

zdravim
potreboval bych poradit s vyberem navigace. zde jsou pozadavky:

- kvalitne zpracovane mapy slovenska a zapadni evropy
- pouzitelne do auta, pro turistiku, pesi i cyklo
- dlouha vydrz na baterie a/nebo moznost dobijet z dynama na kole. (nebo neco takoveho)
- nizka cena :)

z toho mala, co o navigacich vim, se me docela pozdava navigace iGo, kde by meli byt nejlip zpracovany mapy slovenska, ale myslim, ze pro turistiku to moc nebude.
dal nabijenim - vubec netusim, jestli existuje naka moznost nabit navigaci, ktera vydrzi 5h fungovat, pokud jsem nekde venku s batohem na ramenou.

taky jsem se docet, ze nejlepsi slovenske mapy dodava navteq, pritom iGo je od Conana.. tak v tom mam binec ted :/

prosim poradte nebo vyvedte z omylu :)
dekuji
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Junior

Odeslat příspěvekod gmxt 29. 2. 2008 13:07

Tvoj nick mi pripomina staru dobru PC hru :)

Teraz k veci :
Potrebujes nieco velmi velmi univerzalne no zaroven lacne. Taka navigacia sa zatial nepredava. Cisto teoreticky by vsetky podmienky (okrem ceny) mohol splnat novy Garmin Colorado, len neviem, ako je to s hlasovou navigaciou (starsi GPSMap 60CSX iba pipal), s mapami problem nie je, pokial viem, tak momentalne jedine Garmin ponuka turisticke mapy. S vydrzou by taktiez nemal byt problem, ide to na AA baterie.

K mapam Slovenska : Navteq ma v mapach zaznacene aj cesty, ktore cestami nie su, aj tank by mal na nich problem, mapy od Conanu su lepsie, aj ked taktiez nie 100%-ne. SK Mapa pre iGO je snad este horsia, nez Navteq.

Ina moznost je pouzivat PDA vybavene GPS prijimacom v nejakom odolnom obale, vyhodou je moznost pouzit skenovane a kalibrovane mapy na turistiku (da sa k nim dostat hocikde) so softom OziExplorer alebo GPSTuner a na autonavigaciu pouzit bud Garmin Mobile XT, alebo iGO ci TomTom. Nevyhoda tohto riesenia je kratsia vydrz na baterie, PDA su "pohanane" Lion- akumulatormi, ktorych by si musel mat dostatocnu zasobu, co je neprakticke. Okrem toho aj samotne PDA bez obalu je dost zranitelne ci uz narazom, alebo aj odstreknutou vodou.
gmxt
Junior

Odeslat příspěvekod rolfi 29. 2. 2008 16:06

uplne ti postacuje napr. Garmin nuvi 250 mas tam komplet CN 2008 mapu Europy vcetne SK aj CZ a mozes si tam natlacit este aj topo mapy. Pristroj je vodotesny a mozes si dokupit drziak na bike. a mas to aj s hlasovou navigaciu.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod .Honza. 29. 2. 2008 18:44

Citováno i s "nabo" z oficiálních stránek firmy Garmin: "Pro použití na kole nabo na motocyklu (pozor, Nüvi 250 není odolné vůči vodě a nárazům)"

Nüvi 250 rozhodně nesplňuje uvedené požadavky co se týká odolnosti ani provozu na baterie.

Podle mne přichází v úvahu Garmin GPSMap 60 Cx nebo CSx(navíc s kompasem a výškoměrem) s mapami CNE 2008 + Topo Slovakia v.2 - vše se vleze dohromady na 2 Gb kartu.
.Honza.
Junior

Odeslat příspěvekod gmxt 29. 2. 2008 20:06

.Honza.
GPSMap 60 CSx ma jeden problem - na autonavigaciu sa velmi nehodi, pretoze nema hlasove pokyny, iba pipa. Inak je to ta najlepsia volba.

rolfi:
Ziadny Nuvi nie je outdoorovy - t.j. odolny voci narazom a vode. No kdesi som ale videl nan outdoorove puzdro. No ani to neriesi vydrz na baterie, ktora je biedna. Takisto nie je mozne vymenit bateriu.
gmxt
Junior

Odeslat příspěvekod ondrej.franek 29. 2. 2008 21:51

A nebo eTREX VISTA nebo LEGEND - upřímně řečeno pokud člověk není navigační maniak a nejezdí podle navigace na nákupy do tesca, aby pak kriticky hodnotil, jetli ho mapy zavedou nejkratší cestou až na parkoviště, tak úplně stačí i do auta a do terénu jsou samozřejme v pohodě, malé, výdrž na baterie > 10 hod. , mapy všehomíra k dispozici atd. - a hlavně to vše za přijatelnou cenu...
ondrej.franek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xpj 5. 3. 2008 11:07

Buď turistická (doporučuji Garmin - spíš než Legent nějakou HCX, 60CSx nebo Colorado), nebo zümo - ty jsou pro motorky, chovají se jako auto a jsou odolné... https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=135
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod Forsaken 12. 3. 2008 09:07

gmxt píše:K mapam Slovenska : Navteq ma v mapach zaznacene aj cesty, ktore cestami nie su, aj tank by mal na nich problem, mapy od Conanu su lepsie, aj ked taktiez nie 100%-ne. SK Mapa pre iGO je snad este horsia, nez Navteq.


ako pozeram do katalogu navigacii, tak iGo by mal ako dodavatela map pre SR mat od Conana.
tak ako je to?

nemozem si pomoct, ale podla mojich skusenosti je najlepsie iGo, dokonca aj ked studujem navigovat.cz, tak narazam na hlasky typu 'kral bude este lepsi' v suvislosti s iGo.. takze som teraz dost na vazkach, lebo na jednej strane chcem turisticke mapy, na druhej chcem kvalitne automapy. kvoli jednemu by som musel ist do garminu, kvoli druhemu do iGo (DreamGo, Mio..)
alebo to nakoniec bude colorado, aj ked tam to asi na ceste moc skvele nebude :/
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Junior

Odeslat příspěvekod gmxt 12. 3. 2008 09:37

Mapy pre iGO dodava dcera Conanu menom Xahax, v miestach, kde sa pohybujem su iGO mapy ale slabe, casto vedu do jednosmeriek a niekedy je ta ista cesta jednym smerom kratsia o 80 kilometrov, nez smerom opacnym a to sa jedna o 1. triedu. Skus Kosice -> Miskolc a spat, so starsou mapou (2006.10 este od Conanu) to nerobilo, cize nie je to chyba mapy HU. V CZ som taktiez nasiel zopar zavaznych problemov, ktore som musel riesit intuiciou navigatora na Dakare :) iGO uz nepouzivam, viackrat ma sklamalo. Ale ani Garmin nie je svaty :) pozri si
http://gps.favoriteam.sk/archiv/geocach ... iekou.html
kde je popis vyletu s GMXT.
Colorado vyzera zaujimavo, ak bude mat hlasovku, bola by to volba c.1...
gmxt
Junior

Odeslat příspěvekod Forsaken 12. 3. 2008 13:00

gmxt> mna iGo doteraz doviedol priamo pred branu hladaneho objektu, ale pravda je, ze nepouzivam navigaciu nijak casto. takze si rad necham poradit od ludi, co maju odnavigovane viac ako ja.
vcul to vyzera na to colorado, kde zas nie som isty, od koho su mapy SK a vobec ake su kvalitne tie zapadnej europy...
E66, uz nikdy vic jak 1 telefon!!; T60; outdoors lover...

It's better to be hated for what you are than to be loved for what you are not
Forsaken
Junior

Odeslat příspěvekod mkbn 19. 3. 2008 14:55

stojim pred podobnou volbou, zatim to vypada na dve moznosti:
1) turisticka navigace obcas pouzitelna i v aute - zeby Colorado?
2) autonavigace obcas pouzitelna na kes - tady se klonim k GN760

mozna to skonci tak, ze tu 760 koupim pro sebe a Colorado pro manzelku :-) - docela se ji zalibil geokesing...
mkbn
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron